Wysokotonówki o słodkim, łagodnym brzmieniu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
w cenie do 400-450zł. W domu mam kolumny na Morelach MDT29 i chciałbym żeby jakość była chodź odrobinę zbliżona. Proszę o podanie propozycji. Obecnie w samochodzie mam Hertz ESK 165 i dłużej nie wytrzymam z takim dźwiękiem a raczej jazgotem:/ w pierwszej kolejności chce zmienić wysokotonówki.

p.s.
w jednym sklepie polecali mi SEAS , model KTN 25 F

Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: Schizm dnia 2006-12-07 19:29:36 ]
  
 
jak podobaja ci sie morele te co masz w domu to moze w wysokotonowkach tez wybierzesz cos z moreli?? Ew proponowałbym rozejrzec sie za tweeterami DLS`a Ja przeczytałem temat to odrazu nasuneły mi sie na mysl Scan-speak`i ale niestety raczej sa za drogie. Wysokotonówki hertz`ach ESK sa wyjątkowo natarczywe i nie dziwie sie ze chcesz je wymienic
Generalnie szukaj głosnikow wysokotonowych z jedwabną kopółką Mają one znacznie deliktaniejszy i czieplejszy dzwiek niz te tytanowe/metaliczne
  
 
a jaki konkretnie model DLS'a, może być używany sprzęt.
  
 
Cytat:
2006-12-07 23:53:35, Vyzn-R pisze:
jak podobaja ci sie morele te co masz w domu to moze w wysokotonowkach tez wybierzesz cos z moreli?? Ew proponowałbym rozejrzec sie za tweeterami DLS`a Ja przeczytałem temat to odrazu nasuneły mi sie na mysl Scan-speak`i ale niestety raczej sa za drogie. Wysokotonówki hertz`ach ESK sa wyjątkowo natarczywe i nie dziwie sie ze chcesz je wymienic Generalnie szukaj głosnikow wysokotonowych z jedwabną kopółką Mają one znacznie deliktaniejszy i czieplejszy dzwiek niz te tytanowe/metaliczne

a moze po najmniejszej lini oporu philips VW jedwabna kopółka :d ja dałem 15zł za sztuke funkiel nikiel nówka
  
 
dziś dla porównania zamontowałem fabryczne gwizdki, Problem jest taki że przy cichym i średnim słuchani jest lepiej , ale przy głośniejszym już piszczą, chyba zbyt małej mocy są i się gubią. Sama jakość niby łagodniejsze ale za to bardziej plastikowe, mniejsza scena w sumie jej brak. Tak że dalej czekam na propozycje jak w temacie:|
  
 
Jeżeli planujesz wydać około 450 zł na same tweetery to lepiej pomysleć nad zakupem całego przedniego odseparowanego zestawu wyższej klasy . W granicach 5oo-600 zł są zestawy , które zagrają nieporównywalnie lepiej od Hertza .

W tej chwili zasilasz te głośniki samym radiem czy też wzmacniaczem ?

Jeżeli koniecznie chcesz zostawić tego Hertza to kolega arsen podał ci bardzo dobre rozwiązanie . Tweetery Philips zagraja dimaetralnie lepiej i są w śmiesznej cenie . Nic droższego bym do tego zestawu nie wkładał . Tym bardziej , że w Omedze bez problemu je zamontujesz w osłonach lusterek


Seas Ktn 25 F to bardzo dobre tweetery . Ale szkoda je wkładać do Hertza .




  
 
Zastanów sie nad DLS T-20,T-25 lub całym zestawem DLS R6A najlebsza 16 w klasie do 1000pln.nadają się do kazdego rodzaju muzyki.
  
 
Cytat:
2007-01-21 16:19:41, maniek6210 pisze:
Zastanów sie nad DLS T-20,T-25 lub całym zestawem DLS R6A najlebsza 16 w klasie do 1000pln.nadają się do kazdego rodzaju muzyki.


z tym najlepszym to bym polemizował ale niewatpliwie jest to jeden z lepszych systemow w klasie
  
 
To więc co twoim zdaniem do 1tyś. będzie najlebszym rozwiązaniem.
  
 
wszystko zależy od preferencji, nie da się tak wskazac bezposrednio ktory jest najlepszy... Bo dla osoby słuchajacej Jazzu nie bedzie dobry system grajacy ostro i mocno... znow dla osoby lubiacej dynamiczne i mocne granie nie bedzie najlepszym wyborem systemik jazzowy Np jeżeli ktos lubi dynamiczne i mocne granie to super wyborem są produkty Dego
  
 
A nie biorąc preferencji słuchacza pod uwagę tylko dzwięk najbardziej zbliżony do ideału.Czyli to jakim dzwięk jest naprawdę:smyczki mają być smyczkami a nie piłowaniem parapetu czy gitara basowa to nie kontrabas itd. W takim kryterium odpowiec mi jeszcze raz proszę.