Wybór mobilnego cb

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Mam ogromną prośbę o wszelką możliwą pomoc. Chcę sprawić sobie cb-radio do samochodu. Nie chcę wydać na nie ogromnej ilości pieniędzy, ale chcę, żeby nie była to szumowina, tylko coś dobrego .
Co byście mi polecili?
  
 
Witam kolege!

Jak mozesz to podaj troche wiencej szczegolow autko to widzialem w opisie ze masz renowke ale napisz na co ona jedzi: gaz, dizel czy bezyna?

Napisz tez ile mozesz lub chcesz przeznaczyc kasy na cb, antente to bedziesz montowal na stale na magnes czy jeszcze jakos inaczej....?

Czy moze juz masz jakis sprzeciak upatrzony?


hmm.... nic mi narazie wiencej do glowy nie przychodzi

pozdrawiam
  
 
myslałem o tti tcb-880.
Mogę na samo radio przeznaczyć około 300zł.
Nie wiem jak chce mocować Też przydała by się podpowiedź.
Jeździ na gazie.
  
 
radio w mobilu powinno byc najprostrze w obsludze. Bo w czasie jazdy nie bedziesz mial czasu na ustawianie pokretel itd. a ponoc to radio tti ma dosc male pokretla (opieram sie na wypowiedziach z innych tematow na forum gdzie problem tego radia byl poruszany)

polecal bym unidena 510 lub 520 (ale ciezko je spotkac chociasz na allegro i by najmniej w jeleniej gorze jeszcze w jednym sklepie sie znajda)

pocece ci tez cobre 19 dx (ale musisz uwazaz bo kiedys jakas partia wyszla trefna nie wiem jak teraz jak ja kupiwalem radio to slyszalem o tym)

Nie polecam Alanow 100 i 199 to szumofony

A co do anteny to polece ci to co wszyscy polecaja ML 145 sa to dobre anteny cieszace sie duzym uznaniem wsrot urzytkownikow.

Antetene najlepiej zalozyc centralnie na srodku dach chociasz to glupio wyglada ale wtedy jest najlepiej i oczywiscie montaz na stale czyli dziura w dachu, troche to komplikuje sprawe jak nie jezdzisz tylko jednym autem lub sprzedajesz auto to motylka do anteny cb albo zostawiasz albo odkrecasz i maskujesz dziure.

Jesli zdecydujesz sie na magnes to im wiekszy tym lepszy jesli chodzi o ta antene. A magnes to mozesz postawc na dachu gdzie chcesz tyle ze pamientaj zeby pozniej zawsze stawiac antene w tym samym lub podobnym miejscu.

Sa jeszcze inne sposoby montarzu (masz kombiaka to masz chyba rynienki) jest uchwyt rynienkowy ale nie powiem ci jak sie sprawdza nigdy nie mialem ale wiem ze inny urzytkownicy maja.

Sa tez uchwyty bagaznikowe (dzwonki) tez nie mialem to sie ci nie powiem jak to dziala...

To narazie tyle co mi przychodzi do glowy z takich poczatkowych spraw.

pozdrawiam
  
 
Wielkie dzięki!
Ale w tych cb co mi podałeś nie ma FM tylko AM.
Zależy mi na tym, bo słyszałem, że można bez wiekszych zakłóceń między dwoma samochodami rozmawiać
  
 
Widze ze wn swoim profilu masz podpis "nadajnik" ktory otrzymales od moderatora. Oznacza to , ze twoja wiedza jest wystarczajaca zeby niezadawac takich pytan i zakladania nowych postow. Powinienes sobie sam dobrac tadyjko do wlasnych oczekiwan, chyba , ze moderator przez przypadek zle ocenil twoja wiedze
  
 
No to zle ocenil ten moderator. Zebym wiedzial, to bum nie pytal. nie chce sobie nabijac postow, jesli o to chodzi. Chce sie dowiedziec, jakie radia sa dobre, bo nie chce kubic badziewia, ale nie chce tez wydac na to majatku.
  
 
Moderator nieocenial, poprosil to dostal jak prawie kazdy inny

status nie jest uzalezniony od wiedzy

Ale bez OT na ten temat prosze .


[ wiadomość edytowana przez: dcnt dnia 2007-01-05 18:47:27 ]
  
 
Z nowych radyjek sprawdzona konstrukcja i udana jest poczciwy Uniden 520xl niewielkich rozmiarow lub troszke wiekszy Alan 48 Classic. Polecam ci je na poczatek, a do tego antenke mocowana na stale (mozesz zamontowac w miejsce radiowej gdzies z tylu dachu jak takowa masz)
Oby 2 modele radyjek sa dostepne na allegro i niejest tam o nie trudno: Uniden pojawia sie w cenie 319zl do 379zl
Alan w cenie 399zl
Chyba , ze interesuje cie cos z uzywanych.
Z antenek polecam firmowe Sirio
  
 
Cytat:
2007-01-05 13:50:34, Zerstorer pisze:
Wielkie dzięki! Ale w tych cb co mi podałeś nie ma FM tylko AM. Zależy mi na tym, bo słyszałem, że można bez wiekszych zakłóceń między dwoma samochodami rozmawiać



Ja mam unidena 520 i ja jestem z niego zadowolony i podejzewam ze inny uzytkownicy tez sa zadowoleni ze mnie porzadnie slysza a nie sieje po cb smieci(az tak nie odczowam brak FM)

Jezeli chcesz sobie kupic radio tanie i dobre bierz Unidena 510 lub 520 a napewno bedziesz zadowolony

a antente to ML 145 np sirio lub cos z presidentowskich
  
 
Witam forumowicze

Mam pytanko odnosnie radyjka STABO XM 4012n
jest takie wystawione na allegro

http://www.allegro.pl/item153677167_znakomite_cb_radio_stabo_xm_4012n_gratis.html

i zastanawiam sie nad nim, czy mozecie mi cos powiedziec o nim? czy warto kupic czy lepiej wziac takie?

http://www.allegro.pl/item156391849_cb_radio_midland_1001_z_wtyk_okazja_zapraszam.html
  
 
Osobiscie niewylozylbym kasy na zadne, ale jezeli ci zalezy to wez nowe bo po starym przestrajanym Stabo prawdopodobnie 1Watowym niewiesz czego sie mozesz spodziewac.
  
 
a co powiecie na tti tcb 770? jak sie sprawuje i czy warto w nie zainwestowac??
albo
Onwa MK3?

  
 
Niewarte zakupu, tanie szumofony
  
 
hmmm

to jakie inne radio wybrac oprocz unidenow 510 i 520 oraz alana 48+ ?
takie zeby nie bylo zbyt drogie.

Mysle ze mi na poczatek nie potrzeba strasznie mocnego i porzadnego radia, ale takie zeby w miare nadawalo i odbieralo.

Wyczytalem na forum ze tti tcb 880 sa niezle, tylko ze tez 400zl kosztuje, a przelacznikow ma od metra, ktorych nie obsluze na pewno.

Moj znajomy ma starego midlanda, modelu dokladnie nie znam, ale mimo ze to szumofon, calkiem niezle mu dziala, przy dlugiej antenie zasiegu ma nawet 15km, przy sprzyjajacych warunkach a srednio jakies 8km

im glebiej w las tym wiecej drzew.....
  
 
a cobra 19dx??
  
 
Cytat:
2007-01-13 21:29:00, fotograf pisze:
hmmm to jakie inne radio wybrac oprocz unidenow 510 i 520 oraz alana 48+ ? takie zeby nie bylo zbyt drogie. Mysle ze mi na poczatek nie potrzeba strasznie mocnego i porzadnego radia, ale takie zeby w miare nadawalo i odbieralo. Wyczytalem na forum ze tti tcb 880 sa niezle, tylko ze tez 400zl kosztuje, a przelacznikow ma od metra, ktorych nie obsluze na pewno. Moj znajomy ma starego midlanda, modelu dokladnie nie znam, ale mimo ze to szumofon, calkiem niezle mu dziala, przy dlugiej antenie zasiegu ma nawet 15km, przy sprzyjajacych warunkach a srednio jakies 8km im glebiej w las tym wiecej drzew.....


kolego wymieniasz rozne radia z roznych pułek cenowych jak chcesz dobre radio z Alana to nie pakuj sie w model ktory ma "+" w nazwie jak juz Alan to 48 CLASIK TTI 880 dosyc dobre radio ale nie rewelacyjne
jesli masz duzo kasy i stac cie na wymiane radia za 2 do 3 miesiecy to kupuj tanie radio bo i tak zmienisz na lepsze bo szyumy nie daja ci spokoju wiec po co kupowac 2 razy
PAMIETAJ zasieg zalezy od anteny a nie od radia !!!!!!! chyba ze radio posiada wiecej niz 4w w am ale oczywiscie takowe nie bedzie posiadało homologacji PL


piszesz jeszcze o COBRA DX IX hmm radio jak dla mnie do bani gorsze troche od unidena 520 ale jak trafisz na dobry model bo te radyjka sa cos felerne fabrycznie nie da sie tego naprawic tylko zwrot do producenta Cobra tez bardzo roznie zachowuje sie z magnesowkami jednak to nie jest reguła

piszesz jeszcze ze znajomy ma starego midlanda stare konstrukcje sa o niebo lepsze bo niezałowano na flakach ( elektronice itd we wnetrzu ) a teraz radia sa produkowane masowo i sa duzo gorsze
wole starego 10 letniego alana 18 niz nowego inteka czy temu podobne
  
 
no wlasnie !
  
 
dzieki koledzy za odpowiedzi i informacje

nie jestem zbytnio wtajemniczony w temat cb, chce kupic cos dla siebie, w miare dobrego (nie profesjonalne) i taniego, tak zebym mogl sie porozumiec bez klopotu z innymi mobilami w czasie jazdy. Mialem przez chwile radio Kaiser 9018 i antenke 120cm na magnesie, firmy nie znam i to radio okazalo sie do bani bo mnie slyszeli a ja nic. W serwisie cb powiedzieli ze nie podejma sie nastrojenia radia koles wrecz rzucil radio na siedzenie samochodu i odszedl .... bywa....

bede szukal dalej, albo pozbieram kasy na tti 880