Czy zamienić Uniden 510 XL na Cobrę ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Posiadam radyjko Uniden 510XL + antena Hustler.
Z zestawu jestem zadowolony ale zaczynam odczuwać brak RF-GAINa w tym radiu. Poza tym Uniden jak wiadomo stracił homologację i obawiam się że podczas kontroli byłyby problemy z tym radiem.
Zastanawiam się czy zmienić to radyjko na Cobre 19DX
Mam antenę magnesówkę i słyszałem że Cobry kiepsko chodzą z magnesami.

Co radzicie Co robić
  
 
Jesli o mnie chodzi, to siekierki na kijek bym nie zamienil.
  
 
jeżeli masz homologację na radio to nie masz się czego bać. Jeżeli nie masz to skseruj od kogoś kto ma - prawo nie działa wstecz. Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić to zamienić Unidena na Cobrę. Już prędzej zamień U510 na U520 - tam jest rf gainn. Z homologacją postępujesz j.w.
  
 
Cytat:
2006-11-18 21:45:16, kszyhoo11 pisze:
Posiadam radyjko Uniden 510XL + antena Hustler. Z zestawu jestem zadowolony ale zaczynam odczuwać brak RF-GAINa w tym radiu. Poza tym Uniden jak wiadomo stracił homologację i obawiam się że podczas kontroli byłyby problemy z tym radiem. Zastanawiam się czy zmienić to radyjko na Cobre 19DX Mam antenę magnesówkę i słyszałem że Cobry kiepsko chodzą z magnesami. Co radzicie Co robić



Nie rób takiego błędu!!!!!! Jak zamiana to tylko na u-520. Nie będzie żadnego problemu w czasie kontroli!! Stracił Homologację i nie jest już sprowadzany do kraju. Te radyjka już w posiadaniu mobili można normalnie i legalnie eksploatować.
  
 
Witam jestem nowicjuszem na tym forum, mając zamiar zakupić sobie cb raio myślałęm właśnie o unidenie 520xl, piszesz kolego że użytkownicy tego radia nie musza sie obawiać kontroli, ja z kolei dotarłem to takiego linka: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=69&news_id=1215&layout=0&page=text

Gdzie jest napisane że nawet jeśli posiada się już zakupione radio policja może je zatrzymać do sprawdzenia w związku z wycofaniem homologacji na te radio :/
  
 
Cytat:
W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań).

nie zauważyłeś jednego, nie jest powiedziane że to policja ma prawo to robić. Chodzi o kontrolę UKE bo to ona ma do tego prawo. Jak cię zatrzyma kontroler UKE na drodze i zabierze Ci radio do kontroli to ja Ci oddam swoje