Magnes czy uchwyt na klape

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Zastanawiam sie jakie mocnowanie antenki bylo by lepsze
magnes czy uchwyt na klape ( antena president alaska)
pomozcie
  
 
Uchwyt ma tą wadę że trochę może niszczyć lakier.
No i mocno przywiązuje Cię do jednego miejsca na aucie, które zazwyczaj nie jest najlepsze jeśli chodzi o warunki pracy antenki (róg auta).
Za to według mnie jest pewniejszy jeśli chodzi o trzymanie anteny, to nie ulega wątpliwości. Ma też przewagę w zimie jeśli nie masz garażu (odpada odmrażanie dachu).

Magnes jest lekki łatwy i przyjemny w montażu, raczej nie pozostawia śladów na aucie, pozwala postawić antenkę w dowolnym miejscu dachu.

Sam oceń na czym bardziej Ci zależy
  
 
Cytat:
2007-03-31 22:02:48, MacTB pisze:
Uchwyt ma tą wadę że trochę może niszczyć lakier. No i mocno przywiązuje Cię do jednego miejsca na aucie, które zazwyczaj nie jest najlepsze jeśli chodzi o warunki pracy antenki (róg auta). Za to według mnie jest pewniejszy jeśli chodzi o trzymanie anteny, to nie ulega wątpliwości. Ma też przewagę w zimie jeśli nie masz garażu (odpada odmrażanie dachu). Magnes jest lekki łatwy i przyjemny w montażu, raczej nie pozostawia śladów na aucie, pozwala postawić antenkę w dowolnym miejscu dachu. Sam oceń na czym bardziej Ci zależy


a jesli chodzi o zasieg ?
  
 
Właśnie zasięg miałem na myśli mówiąc o warunkach pracy antenki. Róg auta nie jest najlepszym miejscem jakie sobie można wymarzyć na postawienie anteny, magnes ma właśnie tą przewagę, że można ją ustawić tam gdzie najlepiej będzie pracowała, czyli gdzieś na środku dachu na przykład...
  
 
Cytat:
2007-03-31 22:02:48, MacTB pisze:
Magnes jest lekki łatwy i przyjemny w montażu, raczej nie pozostawia śladów na aucie pozwala postawić antenkę w dowolnym miejscu dachu. Sam oceń na czym bardziej Ci zależy



Tutaj się pozwolę nie zgodzić. Po roku używania w samochodzie lakier na dachu jest dość mocno zniszczony.Zwłaszcza powycierany jest lakier w miejscu gdzie "leży" kabel.
  
 
Zawsze mozna nakleic folie bezbarwna na dach i juz nie niszczysz lakieru
  
 
Cytat:
2007-08-23 21:19:40, piotreq777 pisze:
Tutaj się pozwolę nie zgodzić. Po roku używania w samochodzie lakier na dachu jest dość mocno zniszczony.Zwłaszcza powycierany jest lakier w miejscu gdzie "leży" kabel.



Dlatego napisałem raczej
Uchwyt klapowy na pewno pozostawia ślady, lakier pod nim matowieje, co więcej po zdemontowaniu takiego uchwytu jest prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że pozostaną lekkie wgniecenia po śrubach mocujących... Mówię to z własnego doświadczenia, dopóki uchwyt jest na klapie to jest OK, ale jak go zdejmę to jest nieładnie, lakier zmienił swój wygląd a po śrubach zostają wypukłości na zewnątrz.
Teraz zdecydowałbym się na otwór w dachu, ale że jest jak jest to już tak pozostanie