Toyota Levin

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy myslicie, ze to auto mozna kupic w Polsce ?
  
 
Fajna jest

tylko że to jest japońska albo angielska wersja (kierownica po prawej stronie)
i szczerze mówiąc to niewidzialęm takiej nigdzie na polskich drogach

a szukałęm w wyszykiwarce(google) to wszystkie fotki z tym autem mają kierownice po prawej stronie
tak więc wątpie

Pozdrawiam
  
 
To bardzo egzotyczny model, dostępny w Japonii, Australii i Nowej Zelandii, ale to tylko odmiana Corolli, więc po co ???

Oni tam każdą wersję silnikowo-wyposażeniową Corolli nazywają inaczej, jedną z nich jest Levin.

Jackal


[ wiadomość edytowana przez: Jackal dnia 2005-03-17 16:36:06 ]
  
 
Hmm czyli tak jak w USA - Toyota Corona zamiast Corolla. Ale imo wersja bardzo ładna
  
 
Jackal, skoro to tylko odmiana Corolli, to dlaczego Ty jestes posiadaczem takiej, a nie innej Corolli ?

Kiedys na Allegro byl starszy model, z instalacja nitro, przygotowany do driftingu...naprawde cudo....

  
 
Widziałem taką w polsce ale kiera po prawej i tablice obce fajne auto!

Pozdro.
  
 
Cytat:
2005-03-17 17:32:24, madzia_83 pisze:
Hmm czyli tak jak w USA - Toyota Corona zamiast Corolla. Ale imo wersja bardzo ładna



A Corona to nie Carina?

  
 
Cytat:
Hmm czyli tak jak w USA - Toyota Corona zamiast Corolla



corona to napewno corolla a nie cari
bo wiem że CALDINA to napewno odpowiednik cari

co wsumie widać poniżej
  
 
Jak dla mnie to Corona to Carina z tego co wyczytałem!

Pozdro.
  
 
corona to odpowiednik cariny. wygrzebałem kiedyś na japońskich stronach foldery tego auta. nawet na forum zamieściłem

  
 
Mi sie jednak wydaje że Corona to Corolla.
  
 
Corolla to corolla. (W USA). Był też kiedyś Geo Prizm (odpowiedniki corolli E9 i E10 montowane przez GM; czy wcześniej były, tego nie wiem).

Mój (przez 10 dni, hihihi...) prism:


  
 
toyota corona


  
 
Toyota Soarer (Lexus SC 400), tez ladna...i do kupiena w Polsce, tyle, ze w wiekszosci automaty...



Toyota Sera, ciekawa...troche przypomina Mazde 323F




A tu jeszcze pare ciekawostek...m.in. Starlet sedan...
  
 
Znow jest na Allegro Corolla do driftu... Ladna...
  
 
Cytat:
2005-03-17 19:15:44, sugarfree pisze:
Jackal, skoro to tylko odmiana Corolli, to dlaczego Ty jestes posiadaczem takiej, a nie innej Corolli ?



Skąd ten sarkazm?

Chodziło mi o to, że Levin jest rozwinięciem nazwy - Toyota Corolla Levin. Ja mam Corollę Terra, więc chyba nie ma sensu pytać czy znamy model Toyota Levin albo Toyota Terra, bo takich po prostu nie ma

Zamiast zastanawiać się czy takie coś jest do kupienia w Polsce, lepiej kupić po prostu oferowane u nas Corolle.

A teraz parę truizmów:
- na wielu rynkach Toyota stosuje różne nazwy do tych samych/podobnych modeli.

- Caldina jest odpowiednikiem ostatniej Cariny KOMBI i Avensisa I KOMBI. Najnowsza Caldina (od 2003) nie ma odpowiednika w Europie, a wyglada tak:





- Corona do niedawna sprzedawana była przez Toyotę w Tajlandii, Nepalu, Indonezji i bodaj na Tajwanie, znana również jako Soluna, miała tylko jeden silnik 1.5, a wyglądała tak:



Obecnie model Corona nie jest produkowany i nie należy mylić jego nazwy z modelem Crown, co moze w pewnych kręgach tworzyć spory przy tłumaczeniu z angielskiego na nasze

Corona podobnie jak Corolla są nazwami pochodzącymi od kwiwtów, a dokładnie od nazw części kielicha.

PS
Zdjęcia modeli aktualnych i historycznychT U T A J !!!




[ wiadomość edytowana przez: Jackal dnia 2005-03-18 11:49:59 ]
  
 
Po co sie zastanawiac, czy jest do kupienia ? Np. dlatego, ze to auto mi sie bardziej podoba od modeli oferowanych w Polsce.

A Terra, w przeciwienstwie do Levin, to wersja wyposazenia...
  
 
Cytat:
2005-03-18 11:56:51, sugarfree pisze:
Po co sie zastanawiac, czy jest do kupienia ? Np. dlatego, ze to auto mi sie bardziej podoba od modeli oferowanych w Polsce.



teraz rozumiem, ale tego nie pisałeś

Cytat:
Levin, to wersja wyposazenia...



Zupełnie tak samo jak ... Terra

  
 
Moze inaczej sformuluje... A Terra to wersja wyposazenia, w przeciwienstwie do Levin...

Pozdrawiam !
  
 
Cytat:
2005-03-18 12:37:13, sugarfree pisze:
Moze inaczej sformuluje... A Terra to wersja wyposazenia, w przeciwienstwie do Levin... Pozdrawiam !



No dobra koniec jałowej dyskusji, bo być może mówimy o różnych sprawach myśląc o Levinie.

Pierwsze Corolle Levin, wprowadzone w marcu 1972 r., były wersjami Corolla coupe z mocniejszymi silnikami. Tak było przez kilka generacji Corolli.
Obecnie Corolla Levin sprzedawana w Australii jest tylko jedną z wersji wyposażenia, tak jak Terra w Europie.

Poczytaj sobie :
Corolla Story
Toyota Corolla Levin w Australii
Australijskie modele Toyoty Corolli



[ wiadomość edytowana przez: Jackal dnia 2005-03-18 13:38:38 ]