Ktora antenka lepsza????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wlasnie zamierzam kupic nowa antenke do cb radia... i wacham sie pomiedzy zakupem hustlera i presidenta georgia....
Hustler ma 100cm wysokosci i 4Db zysku koszt 70zl
President Georgia wysokosc 33cm i 3Db zysku koszt 190zl

Bardziej chcialbym kupic presidenta bo jest mniejsza,ale czy nie bede mial problemow z nadawaniem?? i jaka moze byc roznica pomiedzy tymi antenkami jezeli chodzi o nadawanie i odbieranie????

Czekam na Wasze podpowiedzi....

Pozdrawiam
  
 
zysk napisany na opakowaniu wsadz kolego miedzy ksiazki

przyblizony zysk podaje tylko sirio



w antenach CB patrz na długosc promiennika (bata) o reszce tego co pisze na opakowaniu badz podaje producent zapomnij
  
 
Zgadzam się całkowicie z przedmówcą im dłuższa antenka tym lepszy zasięg!!!
  
 
Osobiscie polecam Presidenta Maryland chyba ze zalezy Ci na malej antenie... zalezy tez jakie masz radyjko no i oczywiste jest prawidlowe zestrojenie anteny z radyjkiem...
  
 
Cytat:
2007-01-23 12:44:15, Piczu pisze:
Osobiscie polecam Presidenta Maryland chyba ze zalezy Ci na malej antenie... zalezy tez jakie masz radyjko no i oczywiste jest prawidlowe zestrojenie anteny z radyjkiem...




maryland to baniata antena pod wzgledem jakosciowym tzn wykonania rozpada sie max po 2 latach !!!!

zasiegi odbiorczo nadawcze w normie

ale cena nie adekwatna do osiagow i wytrzymałosci wiem bo sam taka miałem

poszukaj lepiej MS- roznych firm MS to to samo co ML tylko bez podstawy magnetycznej do montazu na stałe polecam bardziej anteny Lemm AT 1500, AT 71 Magnum, AT 72 Magnum sa o połowe tansze od marylanda a lepsze jakosciowo szczegolnie AT 72 Magnum


kolega pisze jeszcze o zestrojeniu Anteny z radiem co jest bzdura, pomyłka zwał jak zwał

Antene zawsze ale to zawsze stroi sie do miejsca połozenia na samochodzie a nie do radia czy widelca

kolega pytało o hastlera odbiorczo nadawczo w miescie około 3kilometrow ( duze miasto o wysokim zageczszeniu zabudowan i zakłucen radiokomunikacyjnych)
a na tym 33 centymetrowym presidencie hmm moze bedzie 1,5 kilometra w kazdym razie jak cie widze to cie słysze a i tez nie zawsze dobrze

[ wiadomość edytowana przez: arek137 dnia 2007-01-23 19:53:32 ]
  
 
AT -7. Magnum maja tandetnie wykonane cewki , ale sa to czolgowe anteny od wielu lat produkowane i chyba najpopularniejsze. W AT -71 musisz pozadnie skrecic motyla lub zamienic na nakretke oby ci sie niezlozyla ze wzgl. na "prawie" brak ząbków przy uchwycie.
  
 
Cytat:
2007-01-23 17:48:34, arek137 pisze:
Antene zawsze ale to zawsze stroi sie do miejsca połozenia na samochodzie [ wiadomość edytowana przez: arek137 dnia 2007-01-23 19:53:32 ]



Oczywiscie moj blad... chodzilo mi o zestrojenie anteny do miejsca montazu...
  
 
Kurcze zalezy mi na tym zeby antena byla jak najmniejsza i jak najlepsza;;; a w dodatku chcialbym ja przekladac z jednego auta do drugiego; poniewaz jestem kierowca i czesto jezdze roznymi samochodami... doradzie mi cos;;
  
 
[quote]
2007-01-25 18:40:57, baranmarcin pisze:
Kurcze zalezy mi na tym zeby antena byla jak najmniejsza i jak najlepsza;;; a w dodatku chcialbym ja przekladac z jednego auta do drugiego; poniewaz jestem kierowca i czesto jezdze roznymi samochodami... doradzie mi cos;;

Jak najmniejsza i dobra to polecam Wilson Little Will dlugosci 1m. Moim zdaniem jest to najlepszy stosunek dlugosci do mozliwosci na jakich ci zalezy i pozadne wykonanie
  
 
Cytat:
2007-01-25 18:40:57, baranmarcin pisze:
Kurcze zalezy mi na tym zeby antena byla jak najmniejsza i jak najlepsza;;;



PAnie... takie rzeczy to tylko w erze...
w cb coś jest kosztem czegoś. albo mega zasięg, albo mega krótka.