Listwy ozdobne boczne

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie , jakis czas temu ukradli mi listwy z drzwi (oma b mv6 sedan), szukalem uzywek bezskutecznie, albo pojedyncze albo pogiete no i kosz za 4szt uzywek (bez tych krotkich z migaczami) okolo 300-400zl+ koszt wysylki, przeszukalem allegro , szroty (tzw KORNIKI pod Bielskiem) i nic.
W padlem na pomysl ze kupie listwy na metry. A wiec konkrety:
wszedlem na tojo sklep (bardzo mili ludzie) znalazlem listwe firmy COMBICAR 855C szerokosc 70 mm z paskiem chromowanym zamowilem 5 metrow bo tyle wystarczy na 6szt listw, na drugi dzien mialem, kupilem klej do szyb(choc listwy maja dwa paski tasmy dwustronnej) poucinalem, szlifierka katowa zrobilem "faze" i przykleilem , jezdze juz miesiac przezyly karchera dwukrotnie i wygladaja bomba (chyba lepiej od orginalu)
Koszt: 200zl listwy (na alegro widzialem taniej 35 zl/m a przy 6 metrach rabat 10% - w razie czego mail do goscia z alegro : carnetwork@wp.pl) + 30 zl klej + robota z przycinaniem
Zalety: Listwy nowe, pieknie sie formuja (miekka guma/plastik), bez zarysowan i wyblakniec, nieorginalne wiec moze nie ukradna drug raz , a koszt okolo 200 zl wiec duzo mniejszy
Wady: trza jakos sprytnie zalozyc migacze , i nie ma znaczkow na koncach listw choc i tak chcialem je zdjac
ZDJECIA PONIZEJ

Pozdrawiam serdecznie moze jak popyt spadnie na listwy bo ludzie beda naklejac te na metry to zlodzieje nie beda kaleczyc naszych autek, choc jak bym mial wybor to wole zdecydowanie te na metry.





[ wiadomość edytowana przez: facet_ dnia 2007-02-15 16:22:14 ]

[ wiadomość edytowana przez: facet_ dnia 2007-02-15 16:22:59 ]
  
 
Heh... odwieczny problem listew do Omy...

Wrzuć koniecznie jakieś fotki jak to wygląda po tym "tjuningu"
  
 
Ok mysle kolo poniedzialku dorwe sie do aparatu i zrobie zdjecia poki jest czysta
  
 
mam pytanie - czy listwy są przyklejone na taśmę dwustronną na całej długości ? Dlaczego pytam - otóż spotkałem się z sytuacją że przy takim klejeniu listew po prostu pod listwą zbieraa się wilgoć. Efekt po kilku latach - spuchnięty lakier i dziury pod listwami na wylot.
  
 
tasmy dwustronne sa na calej dlugosci, co do wilgoci i dziur ja sciaglem resztki orginalnych listw (te krotkie z migaczami) i okazalo sie ze w miejscu zaczepow pojawila sie rdza , i to dosc spora, a jesli chodzi o te nieorginalne to ja rozwiazalem to w ten sposob ze konce gdzie mogla by sie "wlewac" woda zakleilem klejem do szyb , dziury po starych kolkach zostawilem wiec mam nadzieje beda spelniac role wywietrznikow, oczywiscie miedzy koncami zrobilem jeszcze pare plackow z kleju do szyb, pozdrawiam


Tu w razie czego OLOBONO opisuje podobny sposob

[ wiadomość edytowana przez: facet_ dnia 2007-01-29 11:03:31 ]
  
 
Kiedy będą fotki?
 
 
nie mam cholera aparatu i musze sie prosic ale jak boga kocham postaram sie ... do konca tygodnia
  
 
Cytat:
2007-02-01 16:38:01, facet_ pisze:
nie mam cholera aparatu i musze sie prosic ale jak boga kocham postaram sie ... do konca tygodnia

nono...ale którego tygodnia????hihi ..bo już kolejny się skończyl....
  
 
wiem wiem przepraszam szlag mnie trafia tyle mam roboty, zrobie jak boga kocham , zebym mial aparat zrobilbym od razu...
  
 
Podobno w niektórych komórkach są aparaty... Zawsze to coś...
  
 
Duze rozmiary bo duza rodzielczosc... wiem wiem brudny...






  
 
Zachwycające to to nie jest, ale w sumie lepsze to od obłażących lub zapierd...ch listew.
Faktycznie na pierwszy rzut oka trudno złapać różnicę od oryginałów.
  
 
gwarantuje ze jest ładniejsze (oczywiscie jak umyte ) od kazdej uzywanej listwy... pzdrawiam
  
 
Listwy dają radę, tylko po jakimś czasie (1-2 sezony) możesz mieć problem z łuszczącymi się chromami. Nie lubią zmiennych warunków atmosferycznych i mrozów, zwłaszcza w połączeniu z wodą.