INTEK M-490 PLUS

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jeśli ktoś używa radyjka INTEK M-490 PLUS to niech podzieli się swoimi wrażeniami. Czy warto go kupić?
  
 
Raczej trudno będzie Ci na tym forum trafić na kogoś kto akurat używa tego modelu, ale ja mam Inteka Mobicom MB-45, więc może coś Ci pomoże moja opinia o nim...
Ogólnie radia Inteka mają dość dobry stosunek cena/jakość, za niewygórowane pieniądze można kupić naprawdę nieźle wyposażone radio. Samo wykonanie na pewno nie powala na kolana, nie jest to ta klasa co choćby President, ale tragedii nie ma i powiedziałbym, że jest na pewno nie gorzej, a może i lepiej niż w przypadku Midlanda.
Co do jakości odbioru/nadawania, to jest tylko jedno "ale". Mianowicie brak filtra ANL, bez tego niestety radio trochę szumi i to czasami może irytować. Poza tym selektywność kanałów jest bardzo dobra i ogólnie nie można mieć zastrzeżeń.
Model o który pytasz to już nieco inna bajka, mnóstwo dodatków (w tym również filtr ANL), myślę, że jest pozbawione wad modelu MB-45, więc jeśli masz możliwość je kupić za dobrą cenę (czyt. mniej niż 400 zł) to uważam że warto.
  
 
Na tej stronie jest troche o tym radyjku http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=333 zapraszam do lektury.
  
 
Dziękuję za informacje. Zdecydowałem się i zakupiłem to radyjko. Jestem bardzo zadowolony. Jedynie głośnik po zabudowie cb w Octavii (mało miejsca) nie spełniał moich oczekiwań i dokupiłem zewnętrzny. Teraz jest OK.
  
 
Intek M-490 to moje drugie radyjko. Pierwsze radio to była Cobra 19DX + ant. magn. Wilson Little Wil. Antana została ta sama, więc mam porównanie między radiami. Co do Inteka mam tylko jedno zastrzeżenie- kiepski głośnik, ale też zauważyłem, że jakość odbioru zależy od jakości sprzętu nadającego.Poza tym radyjko super. Odbieram i nadaję na większe odległości niż na poprzednim.Teraz przy odpowiednim wyregulowaniu gałkami RF Gain i PA/SQL mam dobry kontakt na odl. ok.10km, a to chyba wszystkim wystarczy. Sprawdzałem to radyjko na antenie President New Alaska, porównując do mojej anteny zasięg był większy ale i szumów znacznie więcej.
Podsumowując: Inteka M-490 polecam tym którzy chcą mieć CB z fajnymi funkcjami jak: filtr ANL,pamięć 4-ech kanałów, skaner czy zmiana kanałów w gruszce za niewielką kase.