Alan? Uniden? Cobra? co wybrac?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Jaki zestaw polecacie, potrzebuje radijko + antena na magnesie najlepiej do 1m.
Zakres cenowy 300/400 zł

W sklepie wciskają mi cobre lub alana 100 i 101 i antene hustler.
Czy może lepiej unidena ?
Czekam na info - Pozdrawiam.
  
 
zaczynałem od Cobry miałem ja 2 dni i sprzedałem i kupiłem Unidena PRO 520 XL i Anteke Hustler mi ten zestaw się podobał
  
 
czesc. zaczynałaem od alana 100+, poleciałem na cobre 19 dx IV bo mogłem ja kupic z lepsza antena, z tych dwóch bardziej alana polecam, byłem zadowolony jak na poczatkujacego uzytkowanika cb, a cobra obecnie lezy jako złom w domu, trafiłem na wielkie G..., a obecnie przesiadłem sie na zestaw jak w profilu_supperrrrr.
pozdrawiam i nie daj sie złapac
  
 
tu bym stawiał na U520 + Hastler albo raczej Wilson ale to troche podnad 400zł
jednak na poczatek zestaw gites
  
 
Zaczynałem i ja od 19 dx niby gówno ale w porównaniu z alanem 199 i 1001 to w 100% wole cobre.Ale co alan to alan teraz 18 jest super.
  
 
Uniden 510 i Wilson Little Wil. Zmieścisz się w limicie, a zestaw jakościowo bezkonkurencyjny w tym przedziale cenowym.
  
 
Ja zaczynałem od Uniden PRO 520 XL AM+ Hustler na magnesie, po pół roku zrezygnowałem z Hustlera na rzecz President Maryland w dziurze, w trakcie zimy kabel złamał mi sie dwa razy. Myślę, że lepiej od razu kupić coś dobrego. Natomiast co do radia, rewelacja polecam unidena.
  
 
mpachut rewelacja to jest ale przy herbercie uniden tylko na poczatek miałem U520 ale szczerze to bardzo sredniawe radio natomiast jesli rozmawiamy o dolnej polce cenowej lepszego jeszcze nie miałem w mobilu wiec trzeba sobie odpowiedziec co sie konkret chce nie bedziesz miał za 10 tyś zł merca AMG55
  
 
Sorry że odswieżam.
Co wybrać uniden 520XL czy Johnny II ?
  
 
Cytat:
2007-06-27 21:20:21, salut pisze:
Sorry że odswieżam. Co wybrać uniden 520XL czy Johnny II ?



jaknajbardziej U 520 chyba ze bardzo ale to bardzo zalezy ci na ASC
to sa blizniacze radia wiec nie widze sensu przepłacac
  
 
Czy midnanf 1001 bedzie lepszy od Unidena 510/520?
  
 
Cytat:
2007-06-28 16:16:39, crashtest pisze:
Czy midnanf 1001 bedzie lepszy od Unidena 510/520?



zdecydowanie gorszy powaznie o wiele gorsze ekranowanie radia powoduje wiecej szumow zakłucen
  
 
Witam wszystkich!
Wiem że poruszam kolejny raz ten sam temat ale jestem w kropce.
Kupiłem sobie jakiś czas temu mobilka i doprowadzam go do stanu użyteczności Jak wiadomo CB do życia kierowcy jest "niezbędne", zatem czas je kupić. No to nic innego jak do sprzedawców po ino. I tu już kłopoty bo każdy mówi co innego, bo to jest lepsze a tamto gorsze i tak bez końca. Wiec trzeba było pójść dalej, do użytkowników. Nie będę biegała każdym samochodem z anteną pytał jaki ma sprzęt i czy go poleca więc postanowiłem poszukać w skarbnicy wszystkiego i niczego czyli w INTERNECIE.
Przeczytałem już masę forów i tego podobnych postów, poradników itd. o temacie "Jakie CB na start". I jak wiedziałem mało na początku tak teraz wiem już więcej ale sprawa nadal jest dla mnie ciężka.
Z zebranych info zdecydowałem sie na dwa modele :
1)Uniden 520
2)Cobra 19 DX IV

Unidena wszyscy chwalą ale co jakiś czas pojawia sie negatywny post na jego temat. Ma, podobno dobra proporcje ceny do jakości. Obecnie ok 290zl z przesyłką na Allegro.
Cobra jest wiele tańsza, można ją mieć już za 220zl z Allego a nawet taniej jak w sieci sklepów NORAUTO trafi sie jakaś fajna promocja. Ale jedni mówią że jest rewelacyjna, lepsza od U520 a inni ze to tani złom. osobiście korzystałem z niej przez jednodniową, 700 kilometrową trasę i było ok ale to z byt mało czasu by znaleźć wady i zlaety zestaw Cobra19 + Ml 145 VW Pasat Variant (strojona był na aucie właściciela Ford Mondeo Combi).

Więc do sedna, na wszystko chciałbym wydać jak najmniej, myślę że maks do 400zl ale jak trzeba było by dać więcej to i 430 by sie znalazło. Auto to w/w Passat. Antena na magnes bo czasem emigruje do Lanosa, Transpotrera i jeszcze kilku innych. Co do anteny to może jakieś propozycje? Ale najpierw radyjko

A jeszcze jedno, zastosowanie radyjka to oczywiście antymisiek ale nie tylko, bo i o drogę zapytać tez bym chciał
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

------------------------------------------------------------------------------
VW Passat i jeszcze nic
  
 
Sam zaczynalem od cobry+hustler i powiem, ze to dobry zestaw dla poczatkujacego radiowca. Obecnie posiadam uniden 520+ml145 i jestem z tego zestawu bardzo zadowolony. Warto dac troche wiecej, bo relacja ceny do jakosci jest w tym wypadku adekwatna.
  
 
Ja ze jakiś czas temu kupiłem Cobrę 19 DV IX i antenę midlanda 66cm, akurat antena było go du... Po czym sprzedałem cały zestaw z pewnych powodów finansowych. Teraz niedawno zakupiłem nowy zestawik radio znowu Cobrę 19 DV IX i antenę Lemm 165. Muszę przyznać, że jestem z tego radyjka zadowolony.
  
 
Taa... Może na początek podziękuje za odpowiedź.

Sprzęt jaki kupie będzie raczej już na dłuższy czas, zatem musi być bardzo trwały. A decyzja nadal jest nie podjęta , bo znów po jednym punkcie dal obu kandydatów.

A może jest ktoś kto przeprowadzał jakiś test na tych modelach?
Jeżeli jest on gdzieś na forach to mogłem go przeoczyć i prosiłbym o jakiegoś linka

Cytat:
Cobrę 19 DV IX i antenę Lemm 165. Muszę przyznać, że jestem z tego radyjka zadowolony.



A jak z zasięgiem, i czy da się tę antenę zamontować jakoś sensownie na magnes?





Szerokości!


-----------------------------------------------------------------------------
VW Passat i jeszcze nic
  
 
koledzy koledzy drodzy uzytkownicy eteru :

czy wiecie jak nadaje COBRA DX4???
kurde na 10 sztuk przynajmniej 4 z nich sa zmaszczone !!!
Ok zgodze sie ze ktos mugł trafic na dobry egzemplarz i jest zadowolony
Z regoły jest tak ze Cobra nie lubi sie za agnesowkami przy delikatnie niesprawnej uinst antenowej sprzega trzeba samemu ia itp itd wiec gdzie sens i logika aby zmuszac sie do przerobek i kombinacji aby radio działało?????????? tak jak ma czyli normalnie, prawidłowo

wiekszosc Cobry ma modulacje gorsza niz alan 100+ i zadne majki ze wzmocnieniem tego nie zmienia

Uniden owszem nie ma deklaracji zgodnosci co za tym idzie moze byz Zarekfirowany do zbadania parametrow i ODDANY włąscicielowi !!! pokaz jeden chociaz jeden taki przyhład ze jakiekolwiek włądze konfiskuja radio CB

owszem 520 tez kazdemu nie spasuje ale to radiostacja za mniej niz 300zł a nie za kilka TYS zł
  
 
koledzy a po jaka choler...e sie denerwowac z dennym sprzentem?? i przy okazji innych tym ze zamiast nadawac czysto i wyraznie słychac tylko jakies trzaski i charczenie uniemozliwiajace normalna komunikacje chodzi mi włąsnie o Cobre DX czy was nie denerwuje jak cos ledwo słychac a gosc jest 500m od was ??? wiec po co montowac szmelc i płacic 2 razy??? zostawiam to wam do przemyslenia
  
 
Witam.
Kolego "arek137" chyba rozwiałeś moje wątpliwości. Zatem UNIDEN 520!!! Zwycięża!!!

Tylko teraz na antena zostanie już tylko 130 a nie 160 zl.
Czy może ktoś coś zasugerować.
Antena musi być na magnes, do 160cm max, głównie na VW Passacie Kombi. To że czarny to nic nie zmienia

Szerokości!


-----------------------------------------------------------------------------
VW Passat i jeszcze nic
  
 
poszukaj znajdziesz ML-145 w tej cenie na alegro

szczerze proponuje sirio bardzo dobre anteny a znacznie tansze od presidenta

nie pakuj sie tylko w jakies odpowiedniki ML145 np: sanker badz cos podobnego

Lepiej kupic raz a dobrze niz pozałowac kilku zł a za chwile kupowac i tak dobry sprzet i płacic za to dwa razy

sam to przerabiałem i wiem ze dobry sprzet to zadowolenie na lata wiec przemysl najwyzej troszeczke poczekaj i dozbieraj bo to sie odwdzieczy w codziennym uzytkowaniu i zadowoleniu z Korzystania z dobrego sprzetu