Uniden 520+President missouri??? Pomóżcie nowemu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich,
Jestem nowy i zielony w świecie CB i dlatego proszę Was o pomoc.
Zamierzam kupić Uniden 520(dzięki za wszystkie posty o tym sprzęcie na czytaniu których spędziłem pół nocy ) i dobrą antenę na magnes ale żeby nie była za długa, około 100 cm.
Gość w sklepie poleca mi missouri? A co Wy o tym sądzicie???
Na forum polecacie anteny ml 145, ale one są długie. A ja chciałbym taką którą bez zginania szybko wrzucę do bagażnika.
I... mam problem który liczę że pomożecie mi rozwiazać.
Dodam że ze sprzętu będę korzystał głównie poza miastem.
Z góry dzięki za pomoc.
I doradźcie dobrze nowemu i zielonemu tak abyśmy juz w najbliższych dniach mogli dobrze sie słyszeć.
pozdro...
  
 
Rozumiem, że problem dotyczy już tylko anteny, wyboru radia jesteś pewny... i słusznie
Missouri to niezbyt popularna antena, przede wszystkim droga.
Czy rzeczywiście chcesz wydać taką kwotę na antenę?
Jeśli tak, to ja gdybym dysponował sumą około 230-240 zł na antenę a zależałoby mi na długości nie przekraczającej 100 cm zdecydowałbym się raczej na Ohio niż na Missouri... Ale uważam też że za sporo mniejszą kwotę można kupić coś rozsądniejszego, a mianowicie Wilsona Little Wil, ma on 100 cm, a więc jest dłuższy niż Missouri czy Ohio, jest dobrej jakości, ma bardzo dobrą opinię, a przede wszystkim można go kupić już o około 100 (!) zł taniej...
Myślę, że stojąc przed takim dylematem ja osobiście postawiłbym właśnie na Wilsona
Pozdrawiam!
  
 
MacTB,

dzięki za odpowiedź.
Jeśli chodzi o radio to raczej jestem pewien.Piszę raczej z powodu braku homologacji Unidena i ewentualnej konieczności tłumaczenia się przed miśkami???
A jeśli chodzi o antenę to chcę wydać jak najmniej ale nie chcę kupić kawałek druta tylko dobrą antenę.
Czy naprawdę Wilson Little jest tak samo dobry jak anteny Presidenta??? I czemu polecasz bardzij Ohio niż Missouri???
Pozdro i... czekam na kolejną poradę
  
 
Napewno Wilson L.W. bedzie lepszy od tych dwoch Presidentow.
Za Presidenta sie placi bo ma marke wyrobiona, ale te antenki nie sa warte tej ceny. Wystarczy porownac je do ML-145