Toyota Avensis sedan 1,6 4AFE - centralny zamek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Podczas otwierania drzwi z pilota czy to z kluczyka nie otwierają się tylne lewe drzwi i bagażnik. Nie zdarza się to zawsze, raz na jakiś czas zadziała i otworzą się wszystkie dzrzwi razem z bagażnikiem.
Wyczytałem na jednym z forum że może to być wina słabego akumulatora. Postanowiłem sprawdzić. Po całonocnym ładowaniu problem dalej występuj.
Byłem z tym w serwisie Toyoty, nie chcieli podać jaka to jest usterka i co jest uszkodzone. Kilka razy grzebali coś przy drzwiach. Działało przez tydzień i znowu przestały otwierać się tylne lewe drzwi i bagażnik.
Czy ktoś spotakał sie z takim problem ?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc
  
 
Słaba masa?
  
 
witam.prawdopodobnie masz uszkodzony przewód przed tylnymi drzwiami do którego jest podłaczony też bagażnik.rozwiązanie jest proste-wymienić przewody pomiędzy przednimi a tylnymi drzwiami
  
 
Dziekuje za pomoc, sprobuje z tymi przewodami . Mam nadzieje ze to pomoże.
  
 
Witam ponownie
Zauważyłem pewną prawidłowość, tzn. po przejechaniu dłuższej trasy 40- 50 km zaczynają otwierać sie lewe tylne drzwi i bagażnik,wszystko działa elegancko. Gdy samochód postoji kilka godzin problem znowu wraca.
Czy ma ktoś jeszcze jakis pomysł.

  
 
Czy przypadłość ma miejsce zimą? Bo jeśli tak to możliwe ze powodem tego jest wilgoć i tzw. przymarzanie zamków. A tu kłania sie kwestia uszczelniania, izolacji itd...

(tę teze potwierdzałby fakt, iż przejechanie kilkudziesięciu km powoduje ogrzanie sie kabiny oraz zamów, siłowników w drzwiach)

pozdr.

Edit: No to pat, bez kota (teza upadła)

Szukając związków przyczynowo-skutkowych problem moze ustępować ze względu na duży prąd w akumulatorze. Także kwestia pewnie w tych kabelkach, stykach, tylko ze to trudne do zlokalizowania usterki

[ wiadomość edytowana przez: AdS dnia 2007-02-04 15:19:22 ]
  
 
Niestety problem trwa juz od roku. W lecie jest ta sama sytuacja. Dodam ze auto rok temu było garażowane i problem też był.
Pozdrawiam :]