Skąd woda w kabinie???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam byly deszczowe dni hmm jezdzilem sporo jak zwykle wczoraj chcialem wytrzepac wycieraczke od kierowcy a tu masa wody az po tylną kanapę wszytko przemoczone na maksa skąd tam mogla dostac sie woda??? ktos mial cos takiego??? nie mam jak tego dobrze wysuszyc bo nawet garazu nie mam pomocy Wszystko po stronie kierowcy od pasazera sucho
  
 
Ja mam coś takiego i za cholere nie wiem skąd tam to może byc
  
 
Trzeba obejrzeć podłogę od spodu, ściągnąć nadkola z przodu, zobaczyć stan poziomej blachy za przegrodą komory silnika (tam gdzie masz akumulator, wentylatory nawiewu, silnik wycieraczek) Miejsc do sprawdzenia sporo. A wysuszyć przy tej pogodzie będzie bardzo ciężko, ogrzewany garaż + odkurzacz wodny do odessania wody.
  
 
Wez od spodu wymacaj podloge - za tym rancikiem co lewarek sie wklada ...
  
 
temat wałkowany n-razy.......
  
 
moze i walkowany ale nie znalazlem nigdzie tekstu na ten temat
  
 
Cytat:
2007-12-10 16:06:08, daniell82 pisze:
moze i walkowany ale nie znalazlem nigdzie tekstu na ten temat


wpisz w wyszukiwarkę (ale nie na stronie głównej, ale jak klikniesz na przycisk forum) woda, mokro, cieknie, przeciek ....
Prawdopodobnie masz albo podłogę dziurawą, albo szyba puściła na uszczelce, albo przejścia kabli-linek z komory silnika do kabiny są niszczelne, albo uszczelka drzwi puszcza, albo spadł weżyk z szybra ....
  
 
co to jest wezyk z szybra? uszczelki są ok podloga wyglada na całą ale ciezko mi sie dobrze do tego dobrac bo kluczy mi brakuje:/
  
 
hmm...poruszajac temat "zalanego"autka , cos o tyym wiem, sam gdy kupowalem cabrio mialem ten Problem, Lecz ja odrazu wiedzialem co to jest woda z Dachu nie byla nigdzie odprowadzana poniewaz nie mialem Rynienek by mogla Gdzies Sie odprowadzac, Mi wpływala Przez Peknieta Uszczelke .

w Twoim przypadku, Zobacz przy Lusterku od Kierowcy ,jak masz łączenie lusterka z dzwiami (mitamtedy wpływała woda jak mialem POLO 1,0)

pozdro
  
 
Cytat:
2007-12-13 11:17:56, daniell82 pisze:
co to jest wezyk z szybra? uszczelki są ok podloga wyglada na całą ale ciezko mi sie dobrze do tego dobrac bo kluczy mi brakuje:/


Szyber ma w narożnikach odpływy, które lecą wężykami po słupku pod samochówd. Lubię te wężyki spadać, przecierać się lub zapychać...

  
 
dobrałem sie do tego wezyka i teraz nie wiem ktoredy ma mi ta woda wyleciec bo on schodzi do progu i tam wylewa wode i pewnie gdzies w progu powinna byc dziura zeby to ściekało ale nie moge jej znalezc gdzie jej szukac? chyba ze sie w czyms myle??????????
  
 
Cytat:
2007-12-13 12:45:30, daniell82 pisze:
dobrałem sie do tego wezyka i teraz nie wiem ktoredy ma mi ta woda wyleciec bo on schodzi do progu i tam wylewa wode i pewnie gdzies w progu powinna byc dziura zeby to ściekało ale nie moge jej znalezc gdzie jej szukac? chyba ze sie w czyms myle??????????


a polej wodę to zobaczysz...
Wężyk schodzi pomiędzy nadkolem a progiem, jak dobrze pamiętam
  
 
dobra ide polac
  
 
nalalem litr wody tam gdzie schodzi wezyk i wylalo sie w tej okolicy jak mowiles a nie do samochodu wiec to raczej nie wezyk:/// juz nie wiem co dalej a zaraz musze sie skladac cholerka ide dalej zagldac bo otwory w podlodze sa ladnie zaslepione tymi plastikami a od silnika nie widze zadnych otworów...
  
 
a podloga tuż przy wahaczu?
a pod nadkolem sam początek progu?
Uszczelka drzwi?
uszczelka szyby?
Uszczelki kabli wchodzących do kabiuny?
Polej wodę połóż gazetę gdzie było mokro i obserwuj, gdzie sie leje.
  
 
lalem szlaufem wode i od gory wszystko wyglada ok ale jak zaczelem lac od dolu to woda nalala sie do progu izamiast wyciekac to wlewala sie otworkiem gdzie jest mocowanie kabli idących do tyłu do kabiny wyglada jakby z tylu progu nie bylo zadnego otworka zeby ta woda wyciekla bo auto minimalnie stoi przodem wyzej i nie wylewa sie otworem z przodu tylko plynie woda do tylu. czy w progu powinien z tylu tez byc otwór???? moze wywiercic?
  
 
próg ogólnie jest dziurawy (ma takie szczeliny na rancie po długości), by nie zbierała się woda, by wysychało. Możliwe, że zapchało się błotem, bitexem i zaklepało od lewarka, czy tarcia o krawężnik. Spróbuj te otwory odszukac i rozszczelnić. Ale tak czy owak przez to raczej nie powinno lać się do środka, chba, że masz dziurawe progi albo podłogę...
  
 
proszę o pomoc bo zaraz musze skladac auto bo do pracy((
  
 
progi byly robione gosciu mi je uszczelnial jakimas gumą w sprayu moze dlatego tak jest no z tego co rozumiem prog powinien miec otwory(byc dziurawy a ja widze tylko jeden otwor na początku wzdluz gdzie lączy sie z plotnikiem ide poszukac tych otworów
  
 
ale z progu nie powinno być dziury do kabiny. Najlepiej uszczelnij to od strony kabiny, a nie od podwozia.