Wysokie spalanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Mam problem, tzn nie wiem, czy to jest usterka czy charakterystyka mojego silnika, ale moja furka w mieście łyka 10l :/ Jak na 1.3i to chyba troche dużo. Jeździłem już na 100 sposobów i efekt zawsze ten sam:/
Najciekawsze jest to, że w trasie schodze do 6-6,5. Raz zjechałem nawet do 5,7. Co może być tego przyczyną ?
  
 
Wszystko zależy od tego w jaki sposób jeździsz i czy przypadek np termostat się nie domyka do końca - sprawdź jak szybko sie grzać silnik, najprościej odpal zimny silnik i sprawdz czy węże się grzeją od razu - możesz mieć tak, że termostat się nie domyka i dłużej się grzeje.
Poza tym, na jakich odcinkach jeździsz po mieście, jeśli auto Ci się nie zdąży zagrzać a juz gasisz silnik to nie ma się co dziwic że tyle pali.
  
 
Ten typ tak po prostu ma i nic z tym nie zrobisz, poczytaj na forum o spalaniu to każdy narzeka
  
 
Powiedz, jeszcze jakie węże, gdzie moge je zlokalizować Mechanik ze mnie żaden
  
 
Cytat:
2007-03-02 06:37:47, BadKENNY pisze:
Powiedz, jeszcze jakie węże, gdzie moge je zlokalizować Mechanik ze mnie żaden


Nie wiem dokladnie jak jest w 1.3, ale zawsze mozna sprawdzac po wężach na chłodnicy. Jak po odpaleniu zimnego silnika robi się cieply to znaczy ze termostat nie działa.
  
 
Grube, gumowe węę które wychodzą z chłodnicy- te powinny w chwile po odpaleniu zacząć się nagrzewać
  
 
Ok, sprawdzę ze stoperem po jakim czasie sie nagrzeje, oczywiśie na luzie Jeżeli termostat będzie walnięty, to jaki jest jego koszt i czy da rade samemu wymienić, np tak jak filtr powietrza No i najwazniejsze czy ta wymiana da wymierne skutki
  
 
do mojego termostst kosztował 4ozł wymieniłem go sam dzieki oczywiscie wątku w poradach na forum.....1,6 16V 93r kombi