Spalanie stukowe po raz n"ty - praktyczne rozwiązanie - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dziękuję za szczerość, zdaję sobie sprawę z ułomności tego auta, ale miałem taką przez 15 lat. Przejechałem 170 000 km. Pierwszy właściciel (przedstawiciel) zmienił komputer jeszcze na gwarancji i do końca (340 000 km) stuków nie było. Natomiast zebrało się trochę za dużo rzeczy do roboty i ją sprzedałem. Kupiłem teraz taką samą tylko z przebiegiem 160 000 km i oprócz suków tylko trochę rudej na podwoziu (do zrobienia).
Co do stuków to jestem dobrej myśli bo po przepędzeniu po autostradzie, jak na razie, żeby coś stuknęło to muszę się bardzo postarać (specjalnie zejść poniżej 2000 obrotów i przycisnąć pod górkę).
Jak coś to z komputerem i tak bym spróbował (komputer 200 zł + sparowanie immobilizera 150 zł).

Tak, że nadal prosił bym o odpowiedź na wcześniejsze pytania, szczególnie 1. o numerze komputera i wersji oprogramowania.

Krzysiek
  
 
Cytat:
2019-06-14 09:56:51, ksz1 pisze:
Dziękuję za szczerość, zdaję sobie sprawę z ułomności tego auta, ale miałem taką przez 15 lat. Przejechałem 170 000 km. Pierwszy właściciel (przedstawiciel) zmienił komputer jeszcze na gwarancji i do końca (340 000 km) stuków nie było. Natomiast zebrało się trochę za dużo rzeczy do roboty i ją sprzedałem. Kupiłem teraz taką samą tylko z przebiegiem 160 000 km i oprócz suków tylko trochę rudej na podwoziu (do zrobienia). Co do stuków to jestem dobrej myśli bo po przepędzeniu po autostradzie, jak na razie, żeby coś stuknęło to muszę się bardzo postarać (specjalnie zejść poniżej 2000 obrotów i przycisnąć pod górkę). Jak coś to z komputerem i tak bym spróbował (komputer 200 zł + sparowanie immobilizera 150 zł). Tak, że nadal prosił bym o odpowiedź na wcześniejsze pytania, szczególnie 1. o numerze komputera i wersji oprogramowania. Krzysiek


Juz niepamietam ale znam mechanika ktory mial ten model i wymienial kompy na gwarancji az po ostatnia wersje. Mysle ze bedzie pamietal to napisze.
Natenczas tankuj dobre paliwo i oczysc przeplywomierz zdejmij kleme na piec minut i przegalopuj. Jak to opisywalem wielokrotnie na forum. To tez ma duzy wplyw na stuki.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Przepływomierz miałem w planach w przyszłym tygodniu jak upały zelżą.

Dziękuję i czekam na informacje.

Krzysiek
  
 
Cytat:
2019-06-15 22:02:09, ksz1 pisze:
Przepływomierz miałem w planach w przyszłym tygodniu jak upały zelżą. Dziękuję i czekam na informacje. Krzysiek


Koncowka 64 bezstukowy i bez tzw przerw w pracy bo to byla druga z dolegliwosci tego modelu w poprzednich sterownikach. Powiem wiecej moge ci dac namiar na tego mechanika bo ma do sprzedania taki komp.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-06-18 15:02:31, Bigelektron pisze:
Powiem wiecej moge ci dac namiar na tego mechanika bo ma do sprzedania taki komp.



Przepływomierz przeczyszczony. Trochę paprochów było. Z tego co pamiętałem to wydawało mi się, że to dłużej schodzi, a tu tylko 1 wtyczka i 2 śrubki.

Jeżeli możesz to podeślij mi na priva kontakt do tego mechanika. Może będzie taniej/lepiej/milej niż na alle... Teraz tylko przemyśleć wszystkie za i przeciw i brać się do roboty...

Jeszcze raz dziękuję.

Krzysiek