Odczekanie po odpaleniu silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Ciekawi mnie, dlaczego w instrukcji do Avensis ('9 jest zalecany inny sposób uruchamiania silnika (diesel, nie pamiętam, czy benzyna też) w zależności od kraju (produkcji? zakupu? eksploatacji?). Należy odczekać od 10 s do kilku minut, by olej zaczął smarować, ale nie w Niemczech.... Dlaczego tak?
  
 
może dlatego , ze w Niemczech jest paliwo o określonym standardzie poniżej którego nie schodzi ...
a u nas Panie różnie bywa
fakt faktem instrukcja dla Niemca jest napisana jak dla głupka
  
 
W Niemczech jest wszystko lepsze ,a i olej sybciej krazy ...jak widac.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Ja zawsze odczekuje od 30 sekund do minuty nim rusze, a już na bank po nocy. Po prostu zanim olej zacznie krążyć i smarowanie się unormuje musi minąć troche czasu. To troche tak jak z człowiekiem jak się obudzi to musi troche poleżeć )))
  
 
Cytat:
2007-02-01 17:01:34, PiterK pisze:
Ja zawsze odczekuje od 30 sekund do minuty nim rusze, a już na bank po nocy. Po prostu zanim olej zacznie krążyć i smarowanie się unormuje musi minąć troche czasu. To troche tak jak z człowiekiem jak się obudzi to musi troche poleżeć )))



ja robie dokładnie tak samo, nie ruszam od razu z kopyta, czekam aż olej wszędzie dotrze
  
 
Cytat:
2007-01-30 13:55:01, twrzodak pisze:
Witam, Ciekawi mnie, dlaczego w instrukcji do Avensis ('9 jest zalecany inny sposób uruchamiania silnika (diesel, nie pamiętam, czy benzyna też) w zależności od kraju (produkcji? zakupu? eksploatacji?). Należy odczekać od 10 s do kilku minut, by olej zaczął smarować, ale nie w Niemczech.... Dlaczego tak?



Jest to chyba uzależnione od norm ekologicznych panujących w danym kraju
  
 
Z samochodem jak z kobieta trzeba dobrze rozgrzac,a nie od razu pelna rura...
wlasciwa temperatura i dobre smarowanie to podstawa.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Czekam 30 sekund. Tak powinno byc po odpaleniu zimnego silnika zanim olej zacznie krązyc dobrze po 16 zaworach ,ale poważnie tak jest.
  
 
Nie pamiętam jak w toyocie piszą, ale z reguły czytam instrukcje, aby nie czekać po włączeniu silnika, a natychmiast udać się w drogę, oczywiście na niskich obrotach, nie rozkręcając silnika póki się nie rozgrzeje. Z tego co mi sie wydaje ma to właśnie zapewnić odpowiednie smarowanie silnika, bo te na biegu jałowym podczas pracy zimnego silnika nie jest odpowiednie.
Skąd taka rozbieżność zdań?
(w praktyce i tak zawsze czekam przed ruszeniem, bo tak wychodzi poprostu-zamykanie garażu, czekanie na kogoś itd.)

Edit: Twrzodak pisał o dieslu, ja raczej o benzynie. Różnice między krajami są dziwne, być może chodzi o jakość paliwa...

[ wiadomość edytowana przez: AdS dnia 2007-02-04 23:26:21 ]
  
 
Cytat:
2007-02-04 20:46:04, AdS pisze:
Nie pamiętam jak w toyocie piszą, ale z reguły czytam instrukcje, aby nie czekać po włączeniu silnika, a natychmiast udać się w drogę,


dokładnie tak jest napisane w instrukcji do 4A-FE
troszke dziwne
  
 
Ja od razu ruszam a i sa tu dwie rozne szkoły, jedna mowi zeby od razu ruszac ale nie gazować (niekiedy mi sie zdazy w nerwach depnać) a druga szkola radzi najpierw rozgrzac i dopiero rusazać.

Ja preferuja tą szkole pierwsza czyli od razu ruszam ale deptam dopiero jak wskazowka temp. cieczy jest ponad polową przynajmniej wiem ze silnik juz ma odp. temp., poza tym gdzies czyatlem jakąs mądrą publikacje ze lepiej jest od razu ruszać
  
 
Cytat:
2007-02-05 10:04:04, Suchy pisze:
dokładnie tak jest napisane w instrukcji do 4A-FE troszke dziwne




Skoro producent radzi to tak trzeba robić Są dwie szkoły jak pisze Cromm. Ja do tej pory spotkałem się z tą "pierwszą" we wszelkich mądrych i mniej madrych publikacjach I mnie to zawsze dziwiło, bo na chłopski rozum wydaje się ze lepiej poczekać zeby rozgrzać...

pozdr.
  
 
Cytat:
2007-02-05 11:43:19, Cromm pisze:
Ja od razu ruszam a i sa tu dwie rozne szkoły, jedna mowi zeby od razu ruszac ale nie gazować (niekiedy mi sie zdazy w nerwach depnać) a druga szkola radzi najpierw rozgrzac i dopiero rusazać. Ja preferuja tą szkole pierwsza czyli od razu ruszam ale deptam dopiero jak wskazowka temp. cieczy jest ponad polową przynajmniej wiem ze silnik juz ma odp. temp., poza tym gdzies czyatlem jakąs mądrą publikacje ze lepiej jest od razu ruszać


Im silnik starszy tym lepiej jest od razu ruszac,ale nie gazowac,chociaz przy odpalaniu zimnego silnika i tak mamy obroty1500-2500 w zaleznosci od modelu wiec cisnienie narasta blyskawicznie.
Nie gazowac dlatego ze w najgorszej sytuacji sa krzywki zaworowe na WR te na pierwszy olej musza troche poczekac,nierzadko po naglym starcie z kopyta ukrecalo WR zwlaszcza w dieslu

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer