Jak zbudować coś takiego

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco




Z czego takie coś można zrobić?

Widziałem kiedyś w Pimp my ride ale nie zabardzo skapowałem.

Może ktoś ma artykuł na ten temat.

Mnie się wydawało że to się robi za pomocą włókna szklanego.

Proszę o pomoc
  
 
dokładnie jak piszesz :]

włókno szklane i żywica epoksydowa.
Oklejasz tym "kopyto" z styropianu na przykład, zdejmujesz i gotowe :]
potem szlifujesz, poprawiasz szpachlą i albo farba na to albo oklejasz materiałem.


[ wiadomość edytowana przez: polityk dnia 2007-01-28 11:51:48 ]
  
 
heh to świetnie, tylko gdzie dostane takie włókno

i ile może to kosztować

aha i jak wyliczyć pojemność przy tak obłych kształtach
  
 
Planowałem zrobić sobie tym sposobem panele z głośnikami na drzwi ale jakoś czasu nie ma
W necie jest multum artów o tym. Na google wpisz fiberglas i znajdzie ci tego troche


[ wiadomość edytowana przez: Tood dnia 2007-01-28 11:55:45 ]
  
 
najlatwiej wlać wode, i potem wylewać po litrze

włókno nawet w obi/castoramie kupisz, na allegro pełno tego.
tanie to nie jest, bo duzo wlokna trzeba i zywicy zeby to bylo odpowiednio sztywne.


co do litrażu to zawsze mozesz gotowa "kanciasta" skrzynie obłożyć taka maskownica..


[ wiadomość edytowana przez: polityk dnia 2007-01-28 11:58:07 ]
  
 
Dzieki ludziska, no to teraz zbierac zlom, wyprzedać niepotrzebne rzeczy z garażu i do zabawy. ;P
  
 
Często - gęsto to wygląda ładnie tylko z wierzchu. Od spodu, to już parpanina wyłazi...
Generalnie robi się to na kopycie z dowolnego wypełniacza (wspomniany styropian jest dobry) i ze wstępnie nadanego kształtu z gipsu. Na tym układa się najczęściej matę szklaną i nasącza żywicą. Dobrze jest znaleźć jakiś jacht klub lub jakiś ludzi z tym związanych. Oni często mają praktykę w naprawach włóknem i mogą dużo wyjaśnić. Można też poszukać na stronach modelarskich. Ciekawy efekt można uzyskać naciągając na przestrzeń jakąś elastyczną tkaninę, nawet rajstopy i nasączając to żywicą (tak się robi nowe kształty słupków jak montuje się tam wysokotonówki, czy dodatkowe zegary). Potem na to już mata i kolejna warstwa żywicy.
  
 
co jak co ale nigdy bym czegos takiego do auta nie zrobil.
  
 
Lasqs - zobacz ze to sa skrzynie zamkniete wiec objetoscia mozna sie troche "pobawic" tzn. 1-2 l w ta czy w tamta nie sa az tak znaczace jak w obudowie BR. Jezeli chcesz zabudowac bok to wyklejasz go tasma, smarujesz zywica i nakladasz mate. Pozniej jeszcze jedna warstwa. Jezeli chcesz zbudowac cos od podstaw to proponuje zrobic skrzynie z MDFu a pozniej jakos fikusnie ja wykonczyc. Myk z materialem przesycanym zywica polecam ostatnio robilem nim slupki. Generalnie zywica dosc droga bo na przecietnej wielkosc skrzynie do 25ki wydasz ok 150-180zl na materialy nie liczac obicia lub lakieru.
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
styropian własnie nie jest dobry, bo zywica jest rozpuszczana nitrem i styropian sie topi pod zywicą, a stosuje sie tez zywice poliestrową. mate szklaną kupisz w motoryzacyjnym, tak samo zywice nazywa sie to Zestaw naprawczy, ale to jest mała puszeczka. najlepiej jakbys miał dostep do jakiegos producenta spiolerów bądz nadbudówek do polonezów trucków, oni tanio moga odsprzedac zywice i mate..
  
 
styropian jest do niczego lepsz jest już gąbka ja żywicą zmiejszyłem otwory na głośniki z tyłu na okrągłe troche jest z tym zabawy ale efekt jaki
  
 
zgadzam sie z RYBA23 pozdro