Wymienilem walek rozrzadu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W piatek wymienilem walek rozrzadu. Nie bylo tanio,
walek FEBI - 350zl,
komplet popychaczy TWR chyba - ok. 240
uszczelki i inne ok 50zl
robocizna (ze znajomym mechanikiem i przy udziale wlasnym - do tej pory rak nie moge domyc 100zl.
Jak widac tanio nie bylo, ale chyba sie oplacilo.
Stary walek byl niezle wyrobiony, szczegolnie na 3 krzywkach, dzialal jak pila, wiec 10 tysieczne popychacze byly zmasakrowane.
Ale teraz obserwacje
1. Cicha praca - praktycznie nie slychac zaworow, tylko cyka wtryskiwacz, popychacze napelnily sie chyba w 30sekund, wiec ok.
2. Moc, moc i jeszcze raz moc. Od okolo 4000 obrotow/min silnik nie chcial sie wkrecac, teraz az rwie sie pod 6000obrotow. Milo jezdzic.
3. Brzmienie koncowki sportowej - ladnie brzeczy na wyzszych obrotach, nie zaglusza jej silnik.
4. Mniejsze spalanie, ale to tylko tak na oko, jeszcze nie sprawdzone, pochwale sie pozniej.

I teraz moje wnioski:
1. Przy wymianie popychaczy warto wymienic walek, szczegolnie jesli popychacze sa nierowno wytare, tylko srodki, itd. Szkoda roboty i pieniedzy ...
2. Wbrew pozorom wymiana nie jest trudna i nie zabiera duzo czasu. Mi zajela moze 3h, w wiekszosci czekanie na mechanika
3. Mam nadzieje, ze do 200kkm (teraz 175kkm) nie bede zagladal do silnika, pozniej planuje wymienic pierscienie.

To tyle ode mnie
ide cieszyc sie jazda essinka
  
 
Popychacze TRW nie cieszą się zbyt dobra opinią.

Ale gratulacje. Mi wymiana głowicy tyle zajęła. A tu więcej kręcenia
  
 
To rzeczywiscie. Tylko jak mowie, ja duzo czekalem na porady Poza tym nie wiedziec czemu, ale jak grzebie przy moim aucie, to strasznie mi sie rece trzesa
A co do popychacz tez slyszalem, ale sytuacja mnie zaskoczyla, bo myslalem, ze nie bede musial wymieniac, a tu ...
  
 
Porady... I ktoś Ci ich udzielił w końcu?
  
 
ten zabieg przedemna
musze jeszcze nazbierac na waleczek i do dziela
  
 
ja tez musze wymienic ten walek rozrzadu ,a ze mechanik ze mnie zaden to kasy poleci :/
  
 
Eee tam.