FILTR KABINOWY

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Forumowicze, czy w Toyce Carina E Xli `94 (wyprodukowana w Wlk. Bryt.) jest filtr kabinowy. Jesli jest to gdzie?
  
 
szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj....

to forum też posiada taką opcję
  
 
Cytat:
2007-02-12 20:14:58, RRadzio pisze:
Forumowicze, czy w Toyce Carina E Xli `94 (wyprodukowana w Wlk. Bryt.) jest filtr kabinowy. Jesli jest to gdzie?



Filtr jest. To pierwszy kretynizm w tym samochodzie. Wymiana jest upierdliwa. Filtr znajduje się na prawo od pedału gazu . Jest tam taka zaślepka a pod nią siedzi filtr. Jak kupisz nowy to zawsze dołączają instrukcje montażu. Filtr jest z 2 części. Najpierw pchasz jedną do góry a potem dopychasz druga - co jest trudne bo musisz walczyć z pedałem gazu, dywanikiem i spadającą drugą częscia filtra na dól.
Pozatym samo jego usytuowanie jest kretyńskie bo jest za dmuchawą i cały syf wpada do dmuchawy która przez to jest głośna .


Drugi kretynizm w Carinie E jaki odkryłem to miejsce montażu filtra paliwa. ciężki dostęp i w dodatku po kilkunastu latach rdzewieje przewód zasilający paliwo i nie mozna tego cholernego filtra odkręcić.


A trzeci kretynizm to nawiewy. Środkowym nawiewem poza dwoma lewymi pozycjami leci zimne powietrze. Niby mozna go zamknąc ręcznie kółkiem ale po kilkunastu latach nie jest już to szczelne i dmucha mroźne powietrze.

A czwarty to mocowania lamp tylnych i przednich kierunkowskazów na wcisk. Ile ja się naszarpałem żeby je wyrwać do wymiany żarówek. Może jak to jest nowe to nie ma problemu ale jak ktoś ich nie wyjmował kilka lat to jest jazda. Ja połmałem jedna tylną lampe - tak mocno trzymał ten plastikowy zaczep .

A piąty to elektryczne podnosniki szyb i zrywające sie w nich linki.

To sa moje uwagi po zakupie Cariny E ze słusznym przebiegiem ponad 200 kkm i po 3 właścicielach. Ale co oczekiwac po 13 -letnim samochodzie.








[ wiadomość edytowana przez: Parker dnia 2007-02-13 11:30:46 ]
  
 
PARKER dzieki za szybka i wyczerpujaca odpowiedz. pozdro.
  
 
Cytat:
2007-02-12 20:14:58, RRadzio pisze:
Forumowicze, czy w Toyce Carina E Xli `94 (wyprodukowana w Wlk. Bryt.) jest filtr kabinowy. Jesli jest to gdzie?



Prawdopodobnie nie masz filterka , ja w XLI 94 nie mialem. A klime masz , bo jesli klima jest to filtr napewno jest. Miejsce i wymiane opisal swietnie Parker
  
 
MOJA TOYKA NIE MA KLIMY tez tak podejrzewalem ze filtra w niej nie bedzie. I tak musze tam sie dorwac i rozebrac wszystko bo cos dostalo sie do wentylatora i na II i III biegu cos strasznie "furkocze" w niej. TRZEBA NACIAGNAC PONCZOCHE I NIC JUZ TAM NIE WPADNIE!