Uniden 520 + Wilson little will

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Koledzy, od jakiegoś czasu chcę założyć sobie w aucie CB. Decyzja już zapadła no i w związku z tym spędziłem na tym forum ostatnio dużo czasu szukając czegoś co by mi przez kilka dobrych lat posłużyło ale niestety nie stać mnie radyjka presidenta.
Zestaw, który byłby chyba całkiem niezły to Uniden 520 Pro XL + atenka Wilson little will. Prblem tylko w tym, że nigdzie na forum nie znalazłem żadnych postów, kogoś kto by taki zestawik miał.
No i w związku z tym mam następujące pytania: Jak Wy to widzicie? i czy macie może jakieś lepsze pomysły do tych ok 430 zł?
Chciałbym jeszcze poruszyć kwestię strojenia bo tutaj również znalazłem kilka odpowiedzi. Czy antenę stroi się do radyjka czy do dachu auta i czy za każdym razem jak będe zdejmował antenkę z dachu następnego dna będe musiał je znowu stroić? Mieszkam niestety w takim miejscu, że wolałbym antenki nie zostawiać bo rano mogłoby jej nie być.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
  
 
Witaj kolego mysle ze to dobry wybor zarowno radio jak i antenka!!! A co do strojenia to antene stroi sie do miejsca w ktorym ma byc zamontowana i kiedy bedziesz ja zakladal w to samo miejsce do ktorego ja zestroiles nie musisz od nowa stroic anteny!!!
  
 
No to bardzo dobra wiadomość
Jeszcze jedno pytanko mam odnośnie Unidena. Ten temat przewijał się już wielokrotnie na tym forum ale mi chodzi o nieco inny aspekt sprawy. Samo radio zostało wycofane ze sprzedaży i straciło "homologację" o ile wszytsko dobrze zrozumiałem.
W takim układzie jak to się ma to osób, które radyjka tego typu wystawiaja na aukcjach np. na allegro i twierdzą że radia są nowe i mają wszelkie papiery, uprawniające potencjalnego użytkownika do korzytsania z tego właśnie sprzętu. Zwykli oszuści czy ja poprostu czegoś w całej sprawie do końca nie zrozumiałem?

Pozdrawiam i dzięki za szybką odpowiedź semiu !
  
 
mam problem dotyczacy anteny Wilosn Little Wil . Wlasnie chcialem sobie zmienic kabel na nowy bo ten ktory dostalem z antenka byl dla mnie za krotki . Odlutowalem kable ale teraz sie pogubilem i nie wiem jak je przylutowac . Jeden idzie do tego zwoju drutu a drugi na takie oczko i na srube tylko nie wiem ktory gdzie