Instalacja radia - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ja też mam problem z ...no własnie, z czym.

Objawy na 2 odbiornikach, więc radio odpada. Jak odpalę silnik to radio mi tak specyficznie pyrka, w zależnosci od siły nadawanego sygnału, pyrkanie jest różne (wiadomo, im słabszy sygnał tym bardziej pyrka). Jakoś dziwnie wydaje mi się, ze chodzi o mase, ale ona jest podłączona prawidlowo, bo podczas słuchania CD nie ma problemu. Macie jakieś pomysły ?
  
 
Oplot anteny zwiera gdzies do masy, sprawdz inna antene lub wyszukaj gdzie zwiera w tej obecnej.
  
 
Oplot anteny MA BYĆ NA STAŁE ZWARTY Z MASĄ. Opisz dokładnie to "pyrkanie". Czy jest zależne od obrotów, czy stałe? Czy jest słyszalne na wszystkich zakresach (FM, LW, czy co tam jeszcze jest)? Czy masz wzmacniacz antenowy? Możliwe, że on jest przyczyną. Trochę mało danych... Na próbę podłącz do radia niezależną antenę i sprawdź. Dobrze by było podłączyć oscyloskop pod instalację i sprawdzić, czy nie pojawiają się jakieś piki.
  
 
Pyrkanie nie zalezne od obrotów i nie mam wzmacniacza.
  
 
A na wyłączonym silniku?
  
 
Cytat:
2007-03-02 19:11:44, BadKENNY pisze:
Jak odpalę silnik to radio mi tak specyficznie pyrka, w zależnosci od siły nadawanego sygnału, pyrkanie jest różne (wiadomo, im słabszy sygnał tym bardziej pyrka).




Może masz burzę przebić na kablach WN, podnieś mache w nocy i obadaj
 
 
Jakby to było od zapłonu, to by reagowało na zmiany obrotów silnika. A regularne pykanie , niezależne od obrotów może świadczyć o jakimś wzbudzaniu , czy wyłączaniu się czegoś... Trudno oceniać na odległość.
  
 
UUU na odległość ciężko ale możesz podłączyć "+" i "-" bezpośrednio pod aku (przy + daj bezpiecznik) i zobacz co się będzie działo.
  
 
Cytat:
2007-03-03 20:26:19, BadKENNY pisze:
Pyrkanie nie zalezne od obrotów i nie mam wzmacniacza.


Aaaa no to sorry Winetou. No i racja z ta masa , pochrzanilo mi sie z sygnalowym
  
 
Może jeszcze raz objaśnie sytuacje.
CD chodzi normalnie z włączonym jak i wyłączonym silniku.
Radio przy wyłączonym też chodzi normalnie, choć mam wrażenie ze sygnał jest słaby;/

Po włączeniu silnika pojawia ię pyrkanie, im stacja ma nadaje słabszy sygnał tym pyrkanie mocniejsze.
Pyrkanie nie zmienia się w zależności od obrotów, znika po zgaszeniu silnika

Do radia podpięty jest zestaw 2 drożny odseparowany na zwrotnicach.

PS. czemu Winetou ?
  
 
co się dzieje jak odłączysz antene? wiadomo fali nie zbiera, ale pierdzi?
 
 
1. Podczep na próbę inną antenę. Nie połączoną w żadnym miejscu z autem.
2. Czy to pyrkanie pojawia się cały czas, czy tylko przy głośniejszym graniu? Daj głośniej cd i posłuchaj.
Najlepiej by było jakbyś nagrał ten dźwięk i gdzieś tu wrzucił. Bo nadal zgadujemy...