Automatyczny wlacznik swiatel Corolla Verso 2005

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam toyote Corolle verso z 2005 roku i ma ona automatczny wlacznik swiatel. Czasami sie to wylacza i w toyocie potrafia to wlaczyc. Jest na to jakis sposob ale nie chca mi powiedziec, Biora za kazde wlaczenie tej opcji 50 zl =). Jakas kombinacja z kluczykiem i guzikiem od wlaczania.Nie wiecie jak to sie aktywuje i dezaktywuje?

[ wiadomość edytowana przez: MisiekII dnia 2007-02-25 19:16:59 ]
[ powód edycji: temacik ]
  
 
Cytat:
2007-02-19 18:52:08, knypal pisze:
Mam toyote Corolle verso z 2005 roku i ma ona automatczny wlacznik swiatel. Czasami sie to wylacza i w toyocie potrafia to wlaczyc. Jest na to jakis sposob ale nie chca mi powiedziec, Biora za kazde wlaczenie tej opcji 50 zl =). Jakas kombinacja z kluczykiem i guzikiem od wlaczania.Nie wiecie jak to sie aktywuje i dezaktywuje?


A to kutasy..my to robimy gratis

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
A to kutasy..my to robimy gratis



to chyba nic się nie stanie jak napiszesz koledze jaka to kombinacja

w sumie jeżeli ASO nie pobiera (zazwyczaj) kasy za takie rzeczy to takie rzeczy powinny byc w instrukcji wtedy nikt by z takimi duperelami nie przyjeżdżał do ASO.
  
 
Cytat:
2007-02-20 08:09:01, robertog pisze:
to chyba nic się nie stanie jak napiszesz koledze jaka to kombinacja w sumie jeżeli ASO nie pobiera (zazwyczaj) kasy za takie rzeczy to takie rzeczy powinny byc w instrukcji wtedy nikt by z takimi duperelami nie przyjeżdżał do ASO.


I tu jest problem auto jest europejskie?Automat jest domontowany czy to oryginalne swiatla jazdy dziennej?
Kazde z nich zalacza sie inaczej.
Zwykly AWS z czujnikiem zmierzchu wlacza sie kombinacja dlugich i krutkich ale jezeli montazysta podpiecie zrobil pod lusterka to zamiast dlugimi trzeba nacisnac klawisz mirror.
Potrzebuje blizszych danych co mniejwiecej robili zeby wlaczyc,czy uzywali testera Toyoty?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
odswiezenie tematu.

czy ktos wie, jak wylaczyc automatyke wlaczania swiatel mijania?

avensis 2005, czujnik w panelu oswietlenia wnetrza.

pzdrawiam
  
 
Cytat:
2007-03-16 16:21:08, gniewoj pisze:
odswiezenie tematu. czy ktos wie, jak wylaczyc automatyke wlaczania swiatel mijania? avensis 2005, czujnik w panelu oswietlenia wnetrza. pzdrawiam


ja wiem

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
to super,

podzielisz sie swoja wiedza?
  
 
jezeli jest sensor swiatla w podsufitce to jest urzadzenie AWS podam ci jutro w pracy opis

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
dzieki, czekam
  
 
Cytat:
2007-03-20 08:46:20, gniewoj pisze:
dzieki, czekam


Wlaczamy i wylaczamy stacyjke,czekamy conajmniej 7 sekund.
Wlaczamy swiatla drogowe[dlugie]
wlaczamy stacyjke w pozycje zaplon, jednoczesnie obserwujac diode na podsufitce pzy czujniku.
Gdy zapali sie dioda szybko wylaczamy swiatla i stacyjke,i znowu szybko wlaczamy stacyjke.
Teraz dioda miga ...raz zima ,2 razy lato zmiana funkcji przez blysniecie dlugimi.
Wylaczamy stacyjke nastepuje zapis nowych ustawien i potwierdzenie zalaczeniem na chwilke swiatel pozycyjnych i mijania.
milej zabawy

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam.
Temat juz dosc stary ale problem wciaz nierozwiazany.

U mnie podobnie jak u kolegi zakładającego temat automat wyłączył się w bliżej nieokreślonych okolicznościach.
Powyzej znajduje sie instrukcja włączania automatu do swiatel w Avenzisie, a ja poszukuje analogicznej instrukcji do Corolli Verso 2006.

Bede zobowiazany za podzielenie sie tą jak widac tajemną i unikalną wiedzą

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2014-11-19 08:45:17, Twalczak pisze:
Witam. Temat juz dosc stary ale problem wciaz nierozwiazany. U mnie podobnie jak u kolegi zakładającego temat automat wyłączył się w bliżej nieokreślonych okolicznościach. Powyzej znajduje sie instrukcja włączania automatu do swiatel w Avenzisie, a ja poszukuje analogicznej instrukcji do Corolli Verso 2006. Bede zobowiazany za podzielenie sie tą jak widac tajemną i unikalną wiedzą Pozdrawiam

a masz diode na podsufitce? raczej nie...Jak dzialal i przestal to pewnie zwykly AWS i się zepsul Trzeba go poszukać gdzies w pobliżu kolumny kierownicy.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2014-11-22 14:37:27 ]
  
 
Diody nie mam na podsufitce.
Swiatla mijania od nowosci czyli od 8 lat zawsze włączały się same po uruchomieniu zapłonu i wykonaniu przez samochód jednego obrotu kół.
Uszkodzenia układu nie mogę wykluczyc ale dziwnym zbiegiem okolicznosci, światła przestały się automatycznie włączać po oddaniu samochodu do wulkanizatora w celu zmiany opon na zimowe. Jak pytałem go co robił, że mi światła wyłączył to był mocno zaskoczony, twierdząc, że nic takiego. Jedynie troszkę kombinował z uruchomieniem zapłonu z powodu immobilizera. Zatem wykonywał różne kombinacje włączania guzika od zapłonu z przyciskiem od immobilizera ... i podejrzewam, ze przypadkiem mógł uruchomić jakąś sekwencję, która wyłączyła układ AWS. Niestety nie ma pojęcia jaką kombinację uruchomił.
  
 
Diody nie mam na podsufitce.
Swiatla mijania od nowosci czyli od 8 lat zawsze włączały się same po uruchomieniu zapłonu i wykonaniu przez samochód jednego obrotu kół.
Uszkodzenia układu nie mogę wykluczyc ale dziwnym zbiegiem okolicznosci, światła przestały się automatycznie włączać po oddaniu samochodu do wulkanizatora w celu zmiany opon na zimowe. Jak pytałem go co robił, że mi światła wyłączył to był mocno zaskoczony, twierdząc, że nic takiego. Jedynie troszkę kombinował z uruchomieniem zapłonu z powodu immobilizera. Zatem wykonywał różne kombinacje włączania guzika od zapłonu z przyciskiem od immobilizera ... i podejrzewam, ze przypadkiem mógł uruchomić jakąś sekwencję, która wyłączyła układ AWS. Niestety nie ma pojęcia jaką kombinację uruchomił.
  
 
Cytat:
2014-11-23 14:27:47, Twalczak pisze:
Diody nie mam na podsufitce. Swiatla mijania od nowosci czyli od 8 lat zawsze włączały się same po uruchomieniu zapłonu i wykonaniu przez samochód jednego obrotu kół. Uszkodzenia układu nie mogę wykluczyc ale dziwnym zbiegiem okolicznosci, światła przestały się automatycznie włączać po oddaniu samochodu do wulkanizatora w celu zmiany opon na zimowe. Jak pytałem go co robił, że mi światła wyłączył to był mocno zaskoczony, twierdząc, że nic takiego. Jedynie troszkę kombinował z uruchomieniem zapłonu z powodu immobilizera. Zatem wykonywał różne kombinacje włączania guzika od zapłonu z przyciskiem od immobilizera ... i podejrzewam, ze przypadkiem mógł uruchomić jakąś sekwencję, która wyłączyła układ AWS. Niestety nie ma pojęcia jaką kombinację uruchomił.


O widzisz toi już cos więcej można powiedzieć.Jak po predkosci to nie AWS tylko prawdopodobnie funkcja alarmu Logic.Masz taka diode alarmu niebieska w kształcie kociego oka?Nia rozbrajasz antynapad po wlaczeniu zapłonu,a na wylaczonym zapłonie wlaczasz lub wylaczasz funkcje swiatel.Przytrzymujesz diode az zrobi piiip a potem zapika 1 raz wylaczona 2 razy wlaczone.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2014-11-23 17:22:18 ]

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2014-11-23 17:24:01 ]
  
 
Działa !!!

Wielkie dzięki Cały czas szukałem zupełnie nie tam gdzie trzeba.
Faktycznie to była funkcja alarmu/immobilizera Logic.

Pozdrawiam i życzę dobrego tygodnia


[ wiadomość edytowana przez: Twalczak dnia 2014-11-24 13:41:58 ]
  
 
A ja z kolei mam inny problem. Posiadam Corollę Verso '06 sprowadzoną z Danii. Także posiada automatyczny włącznik świateł ale chciałbym zainstalować światła dzienne. Pasowało by więc się go pozbyć ale nie potrafię go zlokalizować. Czy mógłby ktoś mi pomóc go znaleźć i ewentualnie wyłączyć/ominąć? Szczerze mówiąc to nawet nie bardzo wiem czego szukać. Gdzieś wyczytałem że moduł AWS to niebieskie pudełeczko ale ani w okolicach kolumny kierownicy ani skrzynki bezpieczników nic takiego nie znalazłem
  
 
Cytat:
2015-03-03 15:17:11, freddy76 pisze:
A ja z kolei mam inny problem. Posiadam Corollę Verso '06 sprowadzoną z Danii. Także posiada automatyczny włącznik świateł ale chciałbym zainstalować światła dzienne. Pasowało by więc się go pozbyć ale nie potrafię go zlokalizować. Czy mógłby ktoś mi pomóc go znaleźć i ewentualnie wyłączyć/ominąć? Szczerze mówiąc to nawet nie bardzo wiem czego szukać. Gdzieś wyczytałem że moduł AWS to niebieskie pudełeczko ale ani w okolicach kolumny kierownicy ani skrzynki bezpieczników nic takiego nie znalazłem


Najprawdopodobniej tego nie wylaczysz bo steruje tym Body ECU.Mozna sprubowac testerem toyoty w opcjach customize DRL

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam,
niedawno zakupiłem Toyotę Corollę Verso z 2004 roku z silnikiem 1,8 benzyna(sprowadzona z Belgii) i podobno ma czujnik zmierzchu który nie działa a nie wiem jak włączyć może ktoś pomoże??jak kupiłem był problem z akumulatorem i tym się tłumaczyli! w podsufitce nie ma żadnej diody sprawdzałem
  
 
Cytat:
2017-09-02 11:22:08, reebex pisze:
Witam, niedawno zakupiłem Toyotę Corollę Verso z 2004 roku z silnikiem 1,8 benzyna(sprowadzona z Belgii) i podobno ma czujnik zmierzchu który nie działa a nie wiem jak włączyć może ktoś pomoże??jak kupiłem był problem z akumulatorem i tym się tłumaczyli! w podsufitce nie ma żadnej diody sprawdzałem

A co chcialbys aby sie stalo??a sie nie dzieje??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer