Jak sprawdzic czy dziala to cos ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco




chodzi mi o to cos pod nr 5


paliwo nie wraca mi do baku , boje sie o uszkodzenie nowej pompy paliwa

[ wiadomość edytowana przez: kiko dnia 2007-02-13 18:36:55 ]
  
 
jest to regulator ciśnienia paliwa. utrzymuje on stałe ciśnienie rzędu 4 bar w listwie wtryskowej. jeżeli pompa ma za małe ciśnienie moze się nie otwierać i nie przelewać paliwa z powrotem do baku.
  
 
jak to sprawdzic czy to dziala ??
  
 
sprawdzić ciśnienie za filtrem - przed wtryskiwaczami. Taki regulator powinien zmieniać csnienie w zależności od podciśnienia w dolocie (+-0,5bar)

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
mam inna pompe. oryginalna sie spalila i mozliwe ze to byla przyczyna.

pompe jaka posiadam to zamiennik miedzy innymi do :ALPIN - V6 - 2.5 TURBO

mysle ze wystarczy
  
 
na furiatach pisałeś że wtryski ci się nie otwierają. proponuję sprawdzić je po kolei podłączając napięcie do każdego wtryskiwacza z osobna. jeżeli będzie cykać to dobry znak. uruchom potem pompe paliwa aby ciśnienie było w układzie i wtedy sprawdzaj czy wtrsyki będą się otwierać i podawać paliwo.
  
 
do kazdego wtrysku podlaczalem kabelek z rozruchowego. i paliwko idzie.
  
 
witam wszystkich maniakow DOHC
mam pytanko ale nie widze postu na ten temat dlatego pisze tu liczac na fachowa jak zawsze pomoc. dobra dosc tej wazeliny
co moze byc przyczyna takiego zachowania- krotko opisze:
...dzieje sie to od kilku dni z rana kiedy po odpaleniu silnika jade przyspieszajac ; silnikprzyspiesza ale jakby nie przepalala raczej szarpie; zjawisko to wystepuje dopoki doputy silnik nie osiagnie tem ok 40...50 st C przez jakis 1 kilometr; pozniej jest wszystko oki. na poczatek sprawdzilem swiece i przewody ale to wykluczam;
acha zapomnialem dodac ze wystepuje to zarowno na benz. jak i na gazie; podejrzewam ze to jakis czujnik zwiazany z temp(tym umieszczonym na trojniku ew na glowicy silnika); wole nie myslec ze to cos innego bo to juz sterownik lub przeplywka...

mam jeszcze pytanie czy przyczyna tego stanu moze byc wlacznik termiczno-czasowy??
pozdroowka

Musimy pomyslec o zlocie DOHC!!!
  
 
podejrzenia padają na przewody wysokiego napięcia i świece.

trochę dohców będzie na zlocie w Trzebieży pod Szczecinem w dniach 28.04.2007 - 1.05.2007
  
 
kolega z jedynym slysznym silnikiem i w dodatku z pomorskiego ale dlaczego Cie nie widac na zlotach..zima? zlot dohcusiowi niczego sobie pomysl
  
 
@chris1500 - przecież to Rzepek który od kilku lat pojawia się na zlotach pamiętasz tego poloneza z "chowaną przednią tablicą" to właśnie ten