Problem z obrotami

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zwracam się z prośbą o radę. Mam poldka 1.6 GLE jeżdżę tylko na gazie, przy rozruchu mimo że ruszam pedałem gazu obroty nie reagują i są na stałym poziomie 900 obr światła słabsze i wycieraczki nie chcą kręcić. Tak po minucie półtorej wchodzi na obroty i wszystko wraca do normy, ale mimo to jest słabszy niż przed usterką. Czasami kicha wcześniej tego nie robił. Za udzielone podpowiedzi z góry serdeczne dzięki.
  
 
Jest zima, odpalasz na LPG - parownik jest zimny, twarde membrany, a to powoduje że nie dostajesz odpowiedniej dawki LPG stąd nierówne obroty

proponuje w okresie zimowym odpalać na benzynie, a po nagrzaniu przełączać na LPG, bądź wymienić membrany na nowe
  
 
Podepnę się
Caro '92 gażnik.
Od pewnego czasie jeżdżę trochę na benzynie, gaźnik mam po przeglądzie w warsztacie specjalistycznym (w Ząbkach pod Wawą),
przy dodaniu gazu na wolnych obrotach potrafi się zadusić, jeżeli dodaję gazu przy obrotach większych - ok.1500 - 1700 wkręca się w miarę OK. Gdzie szukać problemu?
PS Oczywiście opisałem stan przy silniku nagrzanym ( ssanie chodzi OK)
  
 
Witam!Ja tez mam problem z obrotami na cieplym silniku...Kiedy wlacza mi sie wentylator obroty spadaja mi do jakis 700 i na gazie wtedy lubi zgasnac a na beznzynie jakos podnosi sie do 1000 i znowu spada na 700 i tak caly czas jak jest wlaczony wentylator jak sie wylaczy to chodzi dobrze choc tez troszke faluje obrotami. Mam Poldzia 1,6 na jednopunkcie Bosh'a. Mialem kiedys podobny problem i ponoc wykrecila mi sie swieca na 4 cylinrze-sprawdzalem jest wkrecona nawet przeczyscile wszystkie swiecie(maja przejechane kolo 7 tys)i dalej waruje. Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam
  
 
miałem coś takiego jak miałem nieszczelny dolot do puszki filtra powietrza-wentylator wpychał za duzo powietrza i sobie nie radził z obrotami
  
 
No w sumie nie glupie myslac dlugo i namietnie wymyslilem,ze to moze byc strzelony alternator albo zwarcie jakies na wentylatorze...Sprawdze jutro ten dolo i ladowanie na wlaczonym wentylatorze-mam nadzieje,ze cos znajde Dzieki!!!
  
 
No i dziala Dzieki danielewicz!!!Powiem szczerze ze nie wiem czy na to bym wpadl :/ Ale teraz smiga