Radyjo dla początkującego sknerusa, czyli coś za 200zł. - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
kolego thaniel (S) 20 km hehale chyba przy propagacji ja mam ktotsze łacznosci baza mobil wiec te 20 to odosobniony przypadek
  
 
Masz racje zle sie wyrazilem nie "nieraz" tylko raz

poporstu jadac katowicka ktos sie kogos pytal czy go slyszy i podawali slupki a ja tez slyszalem wiec uznalem to za niezly dx ale fakt bylo to RAZ

W sumie cb mam od niedawna w mobilu ale jakies 10-12 lat temu mialem cb w domu (lafayeta kentucky i dv na papapecie) wiec wiem ze takie rzeczy to tylko w ....

Mimo wszystko uwazam ze moj obecny zestaw daje rade

pozdrawiam i dziekuje za zwrocenie mi uwagi

88 66 jak to bylo hehe

pozdrawiam jeszcze raz
  
 
nie twierdze ze tansze radia to szmelc nawet ostatnio stroiłem hustlera ktory chodził z cobra dx IX jak gość do mnie jechał lepiej było go słychac w FM-ach niz na AM-ie po probach strojenia nic sie nie zmieniło

Dopiero po przegladzie i poprawieniu instalacji antenowej (uszkodzona wtyczka do radia zero oplotu = masy) udało sie osiagnac zadowalajacy rezultat SWR po tych zabiegach radio chodziło normalnie w AM-ach

sam nie wiem czemu wczesniej modulacja była lepsza w Fm-ie niz na AM nie wiem czy sie rorietujecie ale cobra nie ma przełacznika AM-FM

jednak teraz chodzi przyzwoicie

wiec potwierdza sie to co gdzies juz pisałem najpierw sprawdz wszystkie mozliwosci a pozniej dopiero zajmij sie radiem i jego zanoszeniem do serwisu
  
 
Witam

Posiadam radyjko już troszkę czasu i mam takie spostrzeżenia.
- mam cobre 19dxIV ant LEMM 150 w dziurce a brat alana 101 i antenke mitlanda 9plus 150 i spokojnie w mojej okolicy uzyskujemy około 25km


pzdr
  
 
Cytat:
2007-08-15 22:07:44, kristoferr pisze:
Witam Posiadam radyjko już troszkę czasu i mam takie spostrzeżenia. - mam cobre 19dxIV ant LEMM 150 w dziurce a brat alana 101 i antenke mitlanda 9plus 150 i spokojnie w mojej okolicy uzyskujemy około 25km pzdr



gratuluje zasiegow w mojej okolicy jest to a'wykonalne zbyt duze zageszczenie terenow przemysłowych
Pamietajmy jednak ze zasieg liczymy w lini prostej a nie po drodze
  
 

To nie jest tak z tymi DX-ami, normalnie wieczorkiem stojąc na parkingu rozmawiam z ludzmi b-stok 3s -łapy sama modulacja ,b-stok 3-5s- knyszyn 3s ,a wczoraj po19 to dopiero propagacja białystok -gorzów wielkopolski mobil z santiago 1200 na 5s w obie strony łączność 10 minut.
A co do dx4 to ona fabrycznie ma czasami takie coś powalone i z lekka jest odstrojona i wygląda na to że chodzi w FM.