Radyjo dla początkującego sknerusa, czyli coś za 200zł.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam admina
Mam pytanie chce kupić jakiś zestawik CB, baaaardzo prosty na miasto i za skąpe 200-250 złociszy. Oczywiście myślę o używanym sprzęcie, co możecie mi polecić. Acha za rady w stylu dołóż i kup za 400zł Presidetna podziękuję, bo już takie dostałem.
DEx
  
 
Wejdz na allegro i poszukaj 19 dx4 + antena ( nie pamiętam jaka) 220 do 300 zł. I nie mając snejka w kielni wybiez najdłuższą.Coberke najtaniej jaką widziałem to 100pln używka.Owocnej pracy życzę i zobaczysz sam pużniej że możesz skończyć na 1000pln.
  
 
hmmm... zestawik za 250pln...
antena 50-70 czyli na radio zostaje kole 190pln...


liczmy 200. do tej kwoty z nowych to w zasadzie wyłącznie cobra 19DXIV, ale to radio ma bardzo skrajne opinie. i niestety przeważają negatywne i bardzo negatywne. a jeśłi antena ma być na magnesie, to wogóle odpada z racji plastykowej obudowy. sprzęgi i wzbudy sa wielce prawdopodobne.

używki==>> allegro==>> może udałoby się wyciągnąć za tę kwotę alana 18 i to byłby imo najkorzystniejszy zakup.
potem może któraś onwa, a w ostateczności cobra 19+.
Raczej nie pchaj się w radia z niemiec. ale to z racji iż w większości są nieprzestrojone i mają w AM ograniczoną ilość kanałów.


z anten WILSON lub HUSTLER o ile chcesz coś słyszeć...
  
 
Dysponując kwotą 200 zł na radio postawiłem na używanego Unidena 510 i za tą sumę dostałem egzemplarz w idealnym stanie, jeszcze z folią na ekranie.
Jednak za 50 zł jakie zostanie z Twojego budżetu będzie bardzo trudno kupić jakąś rozsądną antenę.
Za nieco mniejsze pieniążki można by się pokusić o poszukanie bardziej podniszczonego Unidena 510, pełnosprawnego technicznie, jednak bardziej zużytego wizualnie. Wtedy na antenę, przy odrobinie szczęścia, zostałoby w granicach 70-80 zł, a za to można już coś znaleźć, np. Hustlera Jednak nie jest łatwo zmieścić się w takim budżecie i być w pełni usatysfakcjonowanym z zestawu, a nie stworzyć sobie w aucie generatora szumów i podenerwowania
  
 
Ja bym poczekal jednak i dolozyl bo szkoda pieniedzy wydawac na cos w zestawie za 250zl
  
 
dex dawaj do mnie. mam upust w hurtowni to może sobie coś nowego wybierzesz
  
 
Witam wszystkich!
Wiem że poruszam kolejny raz ten sam temat ale jestem w kropce.
Kupiłem sobie jakiś czas temu mobilka i doprowadzam go do stanu użyteczności Jak wiadomo CB do życia kierowcy jest "niezbędne", zatem czas je kupić. No to nic innego jak do sprzedawców po ino. I tu już kłopoty bo każdy mówi co innego, bo to jest lepsze a tamto gorsze i tak bez końca. Wiec trzeba było pójść dalej, do użytkowników. Nie będę biegała każdym samochodem z anteną pytał jaki ma sprzęt i czy go poleca więc postanowiłem poszukać w skarbnicy wszystkiego i niczego czyli w INTERNECIE.
Przeczytałem już masę forów i tego podobnych postów, poradników itd. o temacie "Jakie CB na start". I jak wiedziałem mało na początku tak teraz wiem już więcej ale sprawa nadal jest dla mnie ciężka.
Z zebranych info zdecydowałem sie na dwa modele :
1)Uniden 520
2)Cobra 19 DX IV

Unidena wszyscy chwalą ale co jakiś czas pojawia sie negatywny post na jego temat. Ma, podobno dobra proporcje ceny do jakości. Obecnie ok 290zl z przesyłką na Allegro.
Cobra jest wiele tańsza, można ją mieć już za 220zl z Allego a nawet taniej jak w sieci sklepów NORAUTO trafi sie jakaś fajna promocja. Ale jedni mówią że jest rewelacyjna, lepsza od U520 a inni ze to tani złom. osobiście korzystałem z niej przez jednodniową, 700 kilometrową trasę i było ok ale to z byt mało czasu by znaleźć wady i zlaety zestaw Cobra19 + Ml 145 VW Pasat Variant (strojona był na aucie właściciela Ford Mondeo Combi).

Więc do sedna, na wszystko chciałbym wydać jak najmniej, myślę że maks do 400zl ale jak trzeba było by dać więcej to i 430 by sie znalazło. Auto to w/w Passat. Antena na magnes bo czasem emigruje do Lanosa, Transpotrera i jeszcze kilku innych. Co do anteny to może jakieś propozycje? Ale najpierw radyjko

A jeszcze jedno, zastosowanie radyjka to oczywiście antymisiek ale nie tylko, bo i o drogę zapytać tez bym chciał
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

------------------------------------------------------------------------------
VW Passat i jeszcze nic
  
 
Ja się zmieściłem jeszcze w mniejszym budżecie

kupiłem radio sunker elite one
o takie:


i dostałem od kumpla antene hustler

razem radio 175+ antena 0 = 175zl

ale ale nie wiem jak to radio sie bedzie sprawowac dzis jade w trase to dam znac jak wroce

pozdrawiam
  
 
Jeszcze jest jedno tanie i dobre radio :
Magnum MX
  
 
Witam.
Jestem poczatkujacym uzytkownikiem CB Radia i mam do Was pytanie.
We Wtorek jade w trase i potrzebuje CB radia. Nie chce wydawac na to sporej kasy (do ok 400zlotych) wiec potrzebuje amatorskiego radia i anteny dzieki ktorym bede mogl dobrze (jak za taka cene) odbierac i nadawac. Bylem dzis w dwoch sklepach i polecono mi takie zestawy:

1. Sunker Elite Two za 270zl
+ Hustler ic100 za 100zl

2.Alan 199a za 270zl
+ Hustler ic 100 za 100zl

Przegladalem juz sporo postow ale o Sunkerze duzo nie znalazlem dlatego bardzo Was prosze o pomoc. Ktory zestaw wybrac? Co Polecacie? Co odradzacie? Moze jakies inne zestawienie??

Wyjezdzam we Wtorek rano dlatego w Poniedzialek MUSZE cos kupic. Z gory Wam bardzo dziekuje i prosze o bardzo szybka odpowiedz.

Pozdrawiam
  
 
Witam z sąsiedniego forum.

Co myślicie o takim zestawie
1. CB RADIO COBRA 19DX+ MIDLAND 18-244 = 250zł
2. CB RADIO INTEK M-110 PLUS+HUSTLER = 340zł

Dodam że radia będe używał okazjonalnie - dłuższe trasy. Po mieście wole słuchać innego radia

Druga sprawa do jakiej prędkosci wytrzyma antena magnetyczna i czy moge ją założyć na klapie bagażnika (beemka sedan)

  
 
pierwszy zestaw porazka = jak mnie widza to mnie słysza a i to nie zawsze dobrze drugi troszeczke lepszy ale tylko ze wzgledu na antena bo radio to tez raczej szumofon po co przepłacac i ku[powac dwa razy nie lepiej odrazu cos dobrego???
  
 
A ja proponuje zestaik typu UNIDEN 510 lub 520. Radyjka naprawde fajne i uwazam ze w tych pieniadzach jedne z lepszych.

Antenka to hustler lub sirio. Mam takie zestawy i polecam osobiscie kazdemu, gdyz jestem w zupelnosci zadowolony.

Magnum'a MX niestety nie polecam. Radyjko nawet po przystrojeniu piszczy, mikrofon juz siadl, gruszke robilem dwa razy.
  
 
czyli taki zestaw będzie dobry?
CB-RADIO UNIDEN 510 XL +ANTENA MINI MAG = 309zł

EDIT:
PS mam też pytanie odnośnie prędkości. Wyczytałem w różnych źródłach że anteny na magnes trzymają sie dobrze przy 170-180km/h ..... a co się stanie gdy np docisne troche bardziej ?
Nie chce tu wywoływać wojny z jakimi prędkościami wolno jeździć z jakimi nie, ale czy antena nie poleci w świat (niszcząc przy tym lakier) np przy 240km/h ?
Przypuszczam że umieszczona na pokrywie bagażnika wytrzymałaby tę prędkość - tyle że większość ludzików pisze że jak montować to tylko na dachu..... a może wystarczy kupić dłuższą np 1000mm i efekt po jej zamontowaniu na klapie bagażnika bedzie porównywalny z anteną 500mm umieszczoną na dachu?



[ wiadomość edytowana przez: Tomek-Mydlowski dnia 2007-07-16 02:21:11 ]
  
 
radio owszem dobre ale antena raczej bardzo przecietna powiedziałbym ze marna :/

magnes anteny wytrzyma nawet 250km/h mowie o bdb magnesie średnica 16cm ale nie probowałbym powyzej 130 km/h hamowac nagle z magnesem na dachu

energia kinetyczna anteny przy ostrym hamowaniu potrafi ja badz przesunac albo całkiem zrzucic a uszkodzenia przez dyndajaca antena na kablu sa nie małe bo i lakiernik i balacharz beda mieli co robic
  
 
Cytat:
2007-07-16 22:09:29, arek137 pisze:
radio owszem dobre ale antena raczej bardzo przecietna powiedziałbym ze marna :/ magnes anteny wytrzyma nawet 250km/h mowie o bdb magnesie średnica 16cm ale nie probowałbym powyzej 130 km/h hamowac nagle z magnesem na dachu energia kinetyczna anteny przy ostrym hamowaniu potrafi ja badz przesunac albo całkiem zrzucic a uszkodzenia przez dyndajaca antena na kablu sa nie małe bo i lakiernik i balacharz beda mieli co robic



To mnie pocieszyłeś
Skończy sie na tym że będe jeździł tak jak do tej pory - bez tego ustrojstwa.
a może są jakieś anteny małe - przylepiane na tylną szybe?
  
 
nie ma czegoś takiego kolego

kazda antena mobilowa jest antena vertykalna tzn przeznaczona do pracy w pionie kazde odchylenie od pionu pogarsza jej parametry pracy

najprostszym rozwiazaniem jest wywalic antene FM i w to miejsce wsadzic antene CB a do fm podpiac własnie cos klejonego do szyby

z antenami ML-145 mozna smiało smigac w granicach 160km/h i nic sie nie dzieje ale osobiscie nie prubowałem z takiej predkosci hamowac nagle do zera wiec nie wiem co moze sie stac

pośrednim rozwiazaniem sa jeszcze uchwyty krawedziowe do np rynienki czy krawedzi klapy bagarznika itp pamietac jednak nalezy o prawidłowym montazu takiego uchwytu

uchwyt musi "złapać" mase tzn wkrety mocujace uchwyt musza przejsc przez lakier do gołej blachy (uwazac aby nie przeszły na wylot bo tez tak mozna zrobic) zabezpieczyc to miejsce antykorozyjnie i na taki uchwyt załozyc antene - mocowanie bardzo pewne jednak osiagi odrobine gorsze niz magnes i sam środek dachu czy tez dziurka w dachu jednak jakośc nadawania i odbioru wzglednie dobra i przedewszystkim nie spadnie ci antena
  
 
Cytat:
2007-07-17 05:22:58, arek137 pisze:
nie ma czegoś takiego kolego kazda antena mobilowa jest antena vertykalna tzn przeznaczona do pracy w pionie kazde odchylenie od pionu pogarsza jej parametry pracy najprostszym rozwiazaniem jest wywalic antene FM i w to miejsce wsadzic antene CB a do fm podpiac własnie cos klejonego do szyby z antenami ML-145 mozna smiało smigac w granicach 160km/h i nic sie nie dzieje ale osobiscie nie prubowałem z takiej predkosci hamowac nagle do zera wiec nie wiem co moze sie stac pośrednim rozwiazaniem sa jeszcze uchwyty krawedziowe do np rynienki czy krawedzi klapy bagarznika itp pamietac jednak nalezy o prawidłowym montazu takiego uchwytu uchwyt musi "złapać" mase tzn wkrety mocujace uchwyt musza przejsc przez lakier do gołej blachy (uwazac aby nie przeszły na wylot bo tez tak mozna zrobic) zabezpieczyc to miejsce antykorozyjnie i na taki uchwyt załozyc antene - mocowanie bardzo pewne jednak osiagi odrobine gorsze niz magnes i sam środek dachu czy tez dziurka w dachu jednak jakośc nadawania i odbioru wzglednie dobra i przedewszystkim nie spadnie ci antena



Nie tak też nie chce
bez drapania lakieru, bez wiercenia otworów.
Jak napisałem CB będę używał okazjonalnie - tylko na jakieś dalsze wypady. Do tego CB musi być mobilne - aby bez problemów dało się je przełożyć pomiędzy jedną beemką, a drugą.

Pozostaje postawienie anteny magnetycznej na klapie.
Czy jak założe np metrową antene na pokrywe bagażnika to będę miał wystarczający zasięg?
Odpada problem spadania anteny podczas hamowania - bo np przyczepiłbym ja tuż przy tylnej szybie
  
 
hastler starczy do łacznosci jesli bedzie na klapie około 3km ale pamietaj ze odległość liczymy w lini prostej nie po drodze wiec jesli droga kreta wychodzi znacznie wiecej

pojezdzisz zobaczysz jak sie zarazisz bakcylem CB ( moim zdaniem nie uniknione) to i tak za jakiś czas zamontujesz coś na stałe z długa antena

powodenia przy wyborze i nie daj sie złapać
  
 
No wreszcie moge cos sie wypowiedziec na temat mojego zestawu czyli sunker elite one i hustler magnes

zrobilem kilka tras wiec mam juz pewne doswiadczenia. Kilka znaczy sie
wawa- ruciane nida - wawa
wawa - zywiec - wawa
wawa - slupsk - wawa

ogolnie jak za taka cene jestem zadowolony odbior ok zasieg (drogowy) nieraz mnie zaskakuje bo np 20 pare km (na katowickiej) ale ogolnie daje rade zeby wiedzial co sie dzieje na trasie

nadawanie troche gorzej ale tez raczej nikt nie narzeka na modulacje itd

no to w sumie tyle

aha na dniach bede sie podpinal pod jakiegos swra zobaczymy co pokaze

pozdrawiam