[ZieleTDH] Czerwony Gromiasty: THE END 2022 - Strona 13

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Gratuluje zawziętości mimo wielu przeciwności. Tak trzymaj. Pozdro
  
 
i takie "dłubanki" najbardziej cieszą oko wytrwałości życzyć
 
 
Tomuś dacie radę będzie niezła kosa z gromiastego
  
 
spoko ze sie nie poddajesz....i widze jakies konkret poszerzenia?

tylko zdradz mi prosze przez jaki filtr robisz te zdjecia? ;]
  
 
Cytat:
2010-06-28 13:05:37, boru pisze:
spoko ze sie nie poddajesz....i widze jakies konkret poszerzenia? tylko zdradz mi prosze przez jaki filtr robisz te zdjecia? ;]

1.3 MPix
Odkąd pamiętam zawsze wysyłał takie zdjęcia.


ps. Nie poddawaj się. Ja się nie poddaje.


[ wiadomość edytowana przez: Kleszczak dnia 2010-06-28 16:14:17 ]
  
 
hehe filtr to taka stara nokia z klapka z porysowanym szkielkiem
Jesli chodzi o nadkola to seria, bo 5d. Jeszcze z drzwiami sie bawic to mi sie nie widzi, bo buda jest naprawde pognita....podluznice. Po tym jak go podtopilo, polozylem sie pod nim i troche zakonserwowoalem. to naprawde tragedia...

Rajd mam teraz w weekend u siebie na miejscu...ale wsadzilem teraz w niego ponad 2 kola i nie widzi mi sie gdzies pojsc za szeroko na rajdzie chcialbym jeszcze nim troche pojezdzic...

Buda ogolnie to zlom. Na zdjeciach moze jakos wyglada, ale w realu nie jestes juz tak sWe3tAśśśśśniEEEE AjĆ (

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
jako ze jezdze juz jakis miesiac po swapie musze sie pochwalic, tylko nie wiem czy jest czym....
Niby 2 litry, teoretycznie 150KM, nowe komplet. sprzegło LUKa i buda troche ponad 900KG niestety szalu nie robi
Jestem strasznie nie wiem jak to powiedziec, niezadowolony po tych 105KM z 1.8 co mialem, te 150KM to z dolu chodzi jak 90KM
Przy tej mocy i z nowym sprzeglem na 14sce, powino byc brak trakcji conajmniej troche na 2ce jeszcze, a tu prosze, jakbym mial zajeb...szpere, lewo troche 1ke piszczy...Nie chodzi o pisk opon, ale raczej pownienem miec problem ze startem...
byc moze cos jest zle podlaczone i chodzi w awaryjnym, ale znowu pracuje rowno i spalanie po miescie mniejsze od RDA, bo wyszlo mi na spokojnie 10,4l.Krokowy mi lezy luzem bo stozek jest i jeszcze jakas wtyczka chyba od powietrza jakiegos.
Nie wiem czy te cewki, bo jak sie rozgrzeje to troche nim trzesie i jakby nie chodzil na wszystkie, aczkolwiek wkreca sie normalnie.
Poci i to nawet sporo, bo mam peknieta obudowe rozrzadu(mam nadzieje ze to z niego a nie z zadnego uszczelniacza czy zimeringu)
Lancuch troche glosno chodzi jak sie daje na oboroty, na wolnych cisza...

Tak wiec jestem nienasycony, spodziewalem sie naprawde bomby a tu prosze. Nie powiem, po trasie duzo lepiej sie zbiera i radzi o RDA,.
plusy:
- spalanie przy spokojniej jezdzie do przezycia
- odcinka rodem z japonczyka
- lancuch

minusy:
- telepie jak sie zagrzeje
- brak naprawde mocnego kopa

Raz sprobowalem do odcinki jakie mam osiagi na tej skrzyni z mk5 od RDA
1-60;2-100;3-155 pozniej juz sie balem;]

Tak wiec mam RSa pod maska, ale tak jakby mial XRa ;] moze moja wina w podlaczeniu czekos, kiedys moze sie polepszy;p

Dziekuje za pomoc, mam nadzieje ze uda mi sie zrobic jakies foty

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
moze poprostu ten silnik z RS'a jednak z seria juz nie ma wiele wspolnego i ze 150 zostalo mu ze 120?
  
 
Cytat:
2010-08-17 01:40:30, _Maly_ pisze:
moze poprostu ten silnik z RS'a jednak z seria juz nie ma wiele wspolnego i ze 150 zostalo mu ze 120?


moze, nie wiem jak kompresja, ale zero dymu. Ani przy odpalaniu, ani przy odcince...

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
chyba powoli dociera do mnie powiedzonko ford ....wort...ehh

zaraz po swapie jakis tydzien po jezdzie padl rozrusznik....dzisiaj wracajac z miasta zapalilo mi sie ladowanie i wcielo prad, do domu nie dojechalem ;/...

Nie ma to jak wsadzic ponad 2 kola w dziadka i dorzucac caly czas do skarbonki...
Co Wam powiem to Wam powiem, ale RDA co mialem to byl cukiereczek.... zlego slowa nie powiem, ale te 2 literki to przasadza, nic tylko kupic 2l wysokoprocentowe... za coooo???????

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
Zielasty nie dygaj nic, chciałbym żeby po nast. zlocie na spokojnie napisał komiks jak za starych dobrych czasów kiedy ja byłem zielony

Dzięki takim jak Ty mam też RSa pod maską i takie objawy ja ty.


Rozrusznik trzeba zregenerować(sam to zrobisz, szczotki 14zł, tulejki 20 zł), alternator wymienić za 45 zł(od Karola2211 z 1.4) i jeździsz.
U mnie był podobny problem jak u ciebie z obrotami ale ja rozebrałem instalke tą od silnika.
Idzie do cewek i do czujników.
Listwa jest przykręcona pod kolektorem dolotowym, dwie trzynastki(od boku kolektora bądź od spodu samochodu) i odkręcasz a sam się zdziwisz że instalka wymaga wymiany. Pokruszona izolacja, sparciała.
Daj znać co i jak z tym autem a inna sprawa to daj znać co się działo z telepawką podczas przyśpieszania.
  
 
Ford g...wno wart to prawda ale my jesteśmy popier...oleni.

Nie poddawaj się bo jak byś patrzył na finanse to nawet go by nie sprzedał tylko zezłomował.



  
 
jesli chodzi o cewki, to jak swapowalem to juz zauwazylem to co napisales wyzej i wymienilem za wczasu chyba ze przeloczylem cos, bo glownie zajolem sie cewkami, na czujniki nie rozdubywalem izolacji.Nie wiem czy tak ma kazdy w RSie ale kolory kabli sa zupelnie inne niz w AutoDacie,chyba ze ta instalka byla juz raz robiona.
Co do rozrusznika wsadzilem od RDA, bo "pasowal" alternator tez bym pewnie probowal zalozyc od RDA ale powodz zalala mi silnik po bagnet i alternator stanal, a silnik nadaje sie tylko do rozbiorki.
Dzisiaj chcialem looknac ten alternator ale pogoda za oknem mowi mi ze caly dzien bedzie padac wiec sie pod auto nie poloze, no i trzeba go jeszcze scholowac....

Co do parodii to milo wspominam, ale kurcze nie jezdze na zloty i nie robie

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
Tomuś nie poddawaj się

Ja powiem Ci że to woj. łódzkie ma psuje w sobie bo tylko tu przyjechałam i padła mi (chyba) pompa paliwa



A na zlocie mam nadzieję, że się kiedyś zobaczymy
  
 
Alternator będzie inny a rozrusznik jest podobny ale z 2.0 jest dłuższy i ma satelity w środku dzięki czemu w zimie będzie miał większe obroty przy zapalaniu. Objawy jak by słaby akumulator.
Cała naprawa instalacji zajęła mi koło godziny czasu.
  
 
Cytat:
2010-08-27 09:06:31, Kleszczak pisze:
Alternator będzie inny a rozrusznik jest podobny ale z 2.0 jest dłuższy i ma satelity w środku dzięki czemu w zimie będzie miał większe obroty przy zapalaniu. Objawy jak by słaby akumulator. Cała naprawa instalacji zajęła mi koło godziny czasu.



to jak juz wymienie wszystko w rsie i zostanie mi instalka to wpadne do ciebie to sie pobawisz. skoro to tylko godzina
  
 
Jak co roku na WOŚP miała miejsce KZK, w której wizialem udzial zabawa super i to na szczytny cel Moja pierwsza kzk po swapie wydech troche smiesznie brzmi no ale cóz srodkowy 1.6, koncowy od sierry 2l no i koncowka ulter oto filmiki
KZK 1
KZK 2

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
no i całkiem fajnie ci szło
  
 
No i druga kzk ze RSem pod maska
Fajna zabawa przedewszystkim, jazda na czas mi nie idzie, ale bokiem lubie latac
moje przejazdy od 3min sie zaczna

KZK I Eliminacja

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
Cytat:
2011-02-28 22:57:25, ZieleTDH pisze:
No i druga kzk ze RSem pod maska Fajna zabawa przedewszystkim, jazda na czas mi nie idzie, ale bokiem lubie latac moje przejazdy od 3min sie zaczna KZK I Eliminacja


Zielak ale ty używasz gazu zero jedynkowo
Widzę że nie chcesz przejechać tego szybko tylko zrobić jak największe koło.

A tak serio do hamuj wcześniej i jedź płynniej. Bo tak moc idzie w zawias a nie na asfalt.