[ZieleTDH] Czerwony Gromiasty: THE END 2022 - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zielak co Ty w tych transportach znajdujesz
  
 
Dzis z ojcem wywalismy oby dwa silniki na glebe, DOHC 100x latwiej nam poszedl, CVH tez nie bylo problemu ale ile odkrecania
Teraz jak silniki poszly w dol i wszystko jest na wiezchu, widze ze bedzie bardzo trudno :/ CVH na pelnym wtrysku ma wiecej okablowania niz DOHC. Polosie nie podejda pod stare piasty,łapa od strony rozrzadu w CVH na jedna srube, w DOHC na dwie :/, nie wspomne o lapie pod szkynia.
Z tego co mi Irek powiedzial, ze pod sanki musze dac 2cm dystansu, dzis to zobaczylem i zalapalem o co chodzi, ale caly czas mam nadzieje ze DOHC od RSa jest wyzszy i troche innny od zwyklego DOHC.
Zostalo jeszcze DUUUUZO.
Jutro jak bedzie pogoda bedzie przymiarka 1.8 do Gromiastego. Trza wylookac co przyspawac, a co odciac.
Teraz pytanie o pomoc, ktore przekazniki/przekaznik jest od pompy paliwa, i czego musze jeszcze szukac w skrzynce bezpiecznikow zeby go odpalic jakby co. To jeszc ze potrwa.
Ostateczny termin wyznaczylem sobie... DO WAKACJI

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
Przekaźnik R9, mały brazowy.
Powodzenia zielak

P.S Dalej czekam na fotke dokladki która mi sprzedałeś
  
 
wedle tego co czytalem na necie i slyszalem od angoli to wystarczy przerobic lape od rozrzadu tak jak ci dalem fotki a skrzynie zostaw od cvh i wtedy pisaty beda pasowac. Musisz tylko zalozyc kolo zamachowe ze sprzeglem od CVH tez.
  
 
dzis nam auto ucielko z lewrka ;/ nie fortunie upadlo ze sie polos wypiela i spierdzielil olej ;/ taki byl ladny, orginalny
Kurde mi jeden przegłub puko a juz myslem ze bede mial ok, Czyli rex tak samo jak Irek mi wczoraj mowil. nic DZIEKI

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
Cytat:
2007-04-24 17:10:16, ZieleTDH pisze:
Podejdzie przepustnica z Kombiastego 130KM bez kombinacji?? dzieki


Kwestia mocowania linki gazu, bo było tam troszkę kombinacji z tego co pamiętam ......

A "kit" na tylnym prawym słupku to nie moja robota - takiego już kupiłem
  
 
prace stoja, brak czesci. po wymontowaniu silnikow i odkreceniu skrzyn, same koszty. sprzeglo z dohc i cvh wytrzyma moze pol roku, wiec sie nie oplaca, zimernig w 1.8 do wymiany, skrzynia CVH cala ulana w oleju a musze ja zalozyc
czesci w drodze
w weekend szkola ;/ a od nowego tyg. jak wypad do austrii to w ogole stane ale co do wakacji daleko

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
Dzis wkoncu sie wybralem na dzialke ;/ z rana pogoda byla ciekawa . ale szczescie nie trwalo dlugo, zaraz po 12 zaczelo sie chmurzyc i padac, ale co zrobione to zrobione sprzeglo wymienilem, kolo zamchowe zalozone z CVH zaposowgo co mialem w garazu, docisk.Zimering na wale tez wymieniony, wsio by Slawas
Wymienilem tez gume na przeglubie. Skrzynia gotowa do przykrecenia, niestety pogody braklo
Hehe do wakacji, nie wczesniej jeszcze kupe roboty,serwo jednak nie pasuje tak hop siup z mk5 ale bedzie pasowac ;P


-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM

[ wiadomość edytowana przez: ZieleTDH dnia 2007-05-17 14:08:11 ]
  
 
zielak nie załamuj się , dasz rady i nie zwalaj winy na pogodę
  
 
Cytat:
2007-05-17 14:56:48, mss pisze:
nie zwalaj winy na pogodę



moze i masz racje, ale prace wykonywane sa na dworze z powodu braku normalnego garazu

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
sorki ze pytam a czasem koło od cvh nie ma innej ilości zębów?????????bo jesli ma a cos mnie w tym temacie meczy czujnik halla bedzie zle czytał impulsy i bedzie ogólnie zonk,chyba że się mylę to mnie popraw
  
 
Cytat:
2007-05-17 22:00:49, RemikGT pisze:
sorki ze pytam a czasem koło od cvh nie ma innej ilości zębów?????????bo jesli ma a cos mnie w tym temacie meczy czujnik halla bedzie zle czytał impulsy i bedzie ogólnie zonk,chyba że się mylę to mnie popraw


Ma tyle samo, liczylem ale juz nie pamietam albo 135 albo 175
Wizualnie sie roznia ale zabkow tyle samo

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
Kolejny dzien nic nie robienia przy Gromiastym , jak mysle ile jeszcze jest do zrobienia zalamuje to paliwo, teraz sie zastanawiam, bo nie wiem ktore kolo zalozylem zamachowe bo w Gromiastym mialem w dwoch miejsach pekniete, a w zapasowym bylo OK tylko wytarte od sprzegla patrze na to kolo ktore mi zostalo na falbanku i nie widze pekniec a jest wytarte, nastapil chyba blad;/ ale nie wiadomo ile w Gromiastym czasu jezdzilem z peknietym(nie wiem czy to nazwac peknieciem, takie sa dwie wyrazne rysy).
Z nudow wzialem przekrecilem wahacze z kupionego mk5 do Kombiastego. Naszczescie po dzwonie brata w kraweznik co sie dzis okazalo nic sie nie cofolo, wygiely sie wahacze i powyrywalo tylnie tuleje, mozna zagaladac alusy mam nadzieje ze nie bedzie drzec opon.
Czas leci, Gromiasty gnije pod chmurka na kobylkach, motor jeszcze na glebie...... ehh ale nie podobam sie NIECH MNIE POCHLONIE
dzis doszla paczka by slawas-pasli i wahacze przod


-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
dzis podlaczylem skrzynie biego do silnika, sam sie troche nameczylem ;/, idac za ciosem chcialem zobaczyc czy odpali.I niestety ( NIE ZAPALIL szkoda, zaczynaja sie schody, za[ewne bledem moim bylo to, ze wiaski nie pociagnalem razem z Skrzynka biezpiecznikow nie mam iskry. Ma moze ktos schematy??od komputera co ida do skrzynki. Zostala mi taka kostka na 8 wejsc, w mk5 byla ona w podszybiu od srony kierowcy, moze to tego wina
Pomocy przy tej kostce jest taki zielony listek, troche wytarty

L
DD92AG
EE00
0014318 ALC
....+D/

Nie spisalem wszystkiego, i nie wiem czy dobrze odczytalem

Silnik 1.8 DOHC105KM bez wypasow

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
Dzisiaj zesmy z ojcem troche powalczyli. do samej 12 meczylismy sie z rozrzadem bo jakis pajac wymyslil smieszne sruby na jakies gwiazdeczki ;/ musialem kupic klucz specialnie Wrrr.
Walczylismy prawie do 19. Silnik zalapany na wszystkie lapy drozek reakcyjny przykrecony, zostaly wahacze, pol osie, wspawac szyny/siedzenia. No i pasowalo by go kiedy odpalic, znaczy sie znalesc iskre i troche paliwa , nie wiem ile to jeszcze potrwa, ale dzis bylo duzy krok do przodu
Maska sie zamyka, myslalem ze moze bedzie za wysoko ale is ok.


-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
o kurcze, widzę że kolega się ostro wziął za auto!
Super, powodzenia w dalszych pracach, a z tą elektyką to większość ludzi ma problemy. Grunt to się nie załamywać!
Pozdrowienia
  
 
sluchaj no a ten czujnik polozenia walu to masz dobrze opanowany?? Czy tylko wsadziles kolo z cvh i tyle??
  
 
Cytat:
2007-05-30 19:56:50, rex pisze:
sluchaj no a ten czujnik polozenia walu to masz dobrze opanowany?? Czy tylko wsadziles kolo z cvh i tyle??


wsadzialem tak sobie, tak o, pojecia nie mialem ze trzeba bylo cos robic

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
a koega kiedy planuje zakonczyc 2 w 1
  
 
Czy ja dobrze rozumiem , wsadziłes kolo zamachowe z cvh z mechanicznym wtryskiem do 1.8 16v ? Bo jezeli tak to o iskrze mozna zapomniec