Zegary w poldku - mała zagwozdka...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Otóż sprawa ma sie następująco
Skusiły mnie białe (albo zielone) zegary do mojego zielonego pancernika i zaczałem szukać wzoru...... a tu ZONK
mam Caro GLI styczeń 1997 (zegary oczywiście okrągłe) i zamiast wskaźnika ciśnienia oleju mam tylko kontrolke i ładny znaczek oleju wraz z nazwą producenta zegarów...... a wszędzie są tylko takie wersje z wskazówkowym wskażnikiem ciśnienia oleju.........
co to jakaś zubożona wersja czy co ?????

W sumie moge sobie założyc standard a tam zostawić jak jest ale intruguje mnie co sie stało ze wskaźnikiem ?? od kiedy montowali samą kontrolke ??

PS wyszukiwarke sprawdzałem i NIE ma odpowiedzi na moje pytanie
  
 
Gdzieś to było na forum
Ja mam 96 bez wskaźnika ale w 95 jeszcze montowali.
Dokładnie daty nie znam
  
 
przejzałem 50 postów z wysukiwarki i nic ..... moze za mało cierpliwy jestem ale taka moja natura
  
 
Ja mam z maja 95 i mam wszystkie wskaźniki ... Ratman w sklepach są takie wskazóweczki + czujnik.
  
 
Było w poście o ciśnieniu oleju. Podobno wkaźnik ciśnienia nie był zbyt dokładny, więc z niego zrezygnowano potem. Nie masz wersji zubożonej tylko wesję "bez-dodatkowego-gówna,-które-i-tak-nie- działa-prawidłowo"
  
 
Cytat:
2003-09-26 10:13:37, Lafaar pisze:
(ciach) tylko wersję "bez-dodatkowego-gówna,-które-i-tak-nie- działa-prawidłowo"



...za to z pożytecznym bajerem pt. czujnik sprawnych świateł przyczepy. Baardzo fajne. Za to ten symbol oliwiarki wkurza mnie niebotycznie, bo mi każdy "mądry" pasażer kłapie paszczą "oleju nie masz, olej ci się świeci, zatrzymaj się, bo sie silnik zepsuje"
 
 
Cytat:
2003-09-26 10:30:29, robreg pisze:
Cytat:
2003-09-26 10:13:37, Lafaar pisze:
(ciach) tylko wersję "bez-dodatkowego-gówna,-które-i-tak-nie- działa-prawidłowo"



...za to z pożytecznym bajerem pt. czujnik sprawnych świateł przyczepy. Baardzo fajne. Za to ten symbol oliwiarki wkurza mnie niebotycznie, bo mi każdy "mądry" pasażer kłapie paszczą "oleju nie masz, olej ci się świeci, zatrzymaj się, bo sie silnik zepsuje"


Do szczęscia wskażnik ciśnienia mi nie potrzebny a co do pasazerów - tez juz przerabiałem.............
tyle tylko ze mam taką dociekliwą naturę i chciałem wiedziec kiedy przestali to dziadostwo pakowac.......
  
 
Jakbym miał pewność że ten wskaźnik będzie pokazywał jak się należy to bym sobie zamontował
A z tym olejem co go niby nie ma to zwraca mi uwagę każdy kto jedzie po raz pierwszy
  
 
Ja mam abimexa 96 i mam wskażnik i wydaje mi sie że do bosch'ów już nie wkładali. W każdym razie końcówa mr 93 przed plusami.
  
 
U mnie też jest abimex `96 bez wskaźnika ciekawe w którym miesiącu zaprzestali montażu tego ustrojstwa
  
 
Witam
Ja mam takie pytanko ilu z was ma w swoim polonezie licznik kilometrów z sześcioma miejscami ?? czy były one montowane do któregoś rocznika może?? bo jak narazie to tylko w moim poldku sie z takim licznikiem spotkałem że ma sześć miejsc a licznik dzienny jest na dole
  
 
W/g mojej ankiety pojawiło się to między 06.1995 a 12.1995. Prawdopodobnie w sierpniu,

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
No zaraz, mój 94 ma takie.
  
 
Cytat:
2003-09-26 18:17:34, Patryk_153_PTK pisze:
Ja mam abimexa 96 i mam wskażnik i wydaje mi sie że do bosch'ów już nie wkładali. W każdym razie końcówa mr 93 przed plusami.



moj ma ale to plus...
  
 
Olo zapewne pomylil sie - liczniki z szescioma miejscami byly do okolo polowy 1995
  
 
To by się zgadzało, bo mojego ojca '96 ma już 5-cyfrowy licznik, a mój 94 ma sześcio.
  
 
W ogóle jakiś bezsens, jak zobaczyłem pierwszy raz licznik w moim , to pomyślałem, że w końcu po ludzku 6 cyfr, a teraz się dowiaduje ,że znów wrócili do archaizmu. Oszczędnośc jakaś czy co.
  
 
wg mnie obie wersje były montowane równolegle i nie ma sztywnej granicy między wkładaniem zegarów jednego a drugiego typu ...
  
 
Przed połową 1995 były 999kkm, po (aż do końca caro) 99kkm
Niezrozumieliscie mnie.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2007-03-04 12:31:48, OLO pisze:
Przed połową 1995 były 999kkm, po (aż do końca caro) 99kkm Niezrozumieliscie mnie.


Pewna nieścisłość - po tej połowie 1995 r były zarówno takie i takie jeśli już i jeśli przyjać, że przed były tylko 999kkm. Zresztą drobnych różnic w zegarach było więcej.