Problem z obrotami w 1,8 TD

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
od około 2 miesięcy zauważyłem że mój TD ma jakieś dziwne obroty biegu jałowego. czytałem ostatnie posty odnośnie obrotów i u mnie jest jakoś na odwrót. po odpaleniu zimnego silnika obroty są na poziomie 850 po dodaniu gazu przez cały czas utrzymują się na poziomie około jakieś 980 tak w przybliżeniu. co z tym zrobić?
jeszcze jedna sprawa- co ma wspólnego termostat z obrotami.
u mnie np temp silnika nigdy nie wchodzi w obszar między N i O.
pozdrawiam
  
 
Cytat:
2007-03-09 22:16:11, semisok pisze:
od około 2 miesięcy zauważyłem że mój TD ma jakieś dziwne obroty biegu jałowego. czytałem ostatnie posty odnośnie obrotów i u mnie jest jakoś na odwrót. po odpaleniu zimnego silnika obroty są na poziomie 850 po dodaniu gazu przez cały czas utrzymują się na poziomie około jakieś 980 tak w przybliżeniu. co z tym zrobić? jeszcze jedna sprawa- co ma wspólnego termostat z obrotami. u mnie np temp silnika nigdy nie wchodzi w obszar między N i O. pozdrawiam

termostat ma to do siebie że jak jest zwalony to może być zimny silnik cały czas.
A jak zimny silnik to czujnik temp. będzie podawał do kompa dane żę silnik zimny i owy kom. będzie podawał zwiększoną dawke paliwa(coś jak autom. ssanie)
  
 
a filtr paliwa kiedy wymieniałeś?
to może być przyczyną że jak dodasz gazu to większe obroty.
  
 
filtr paliwa ma może 5 góra 10 tyś
  
 
więc filtr raczej odpada. W sumie obroty są w miare prawidłowe.
co do reszty problemu masz odpowiedź niżej.