Listwy boczne Polonez - pytanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam szybkie pytanie do uzytkowników Poldka - jak sa montowane boczne listwy (te na drzwiach), czy na kleju czy na zatrzaskach bądz wkrętach.
I jeszcze jedno pytanie: czy ktos nie ma zbędnych listew w idealnym stanie za nieduże pieniązki?
Dzięki
Andrzej
  
 
Przynajmniej w Caro , pewnie w starszych podobnie ,mają gwinty po dwa na listwę, chwycone nakrętką od środka. I gwint i nakrętka są z plastiku. Zdejmiesz boczek, będziesz widział co i jak.


[ wiadomość edytowana przez: Nabauab dnia 2007-03-23 10:26:04 ]
  
 
Wszystkie tak mają tyle, że starsze modele mają te wystające z listew gwinty metalowe. Co do kompletów to ostatnio widziałem na Allegro chyba za 39zł - (to tanio - w sklepie kosztują 2x więcej).

Edycja: srebrne lekko obtarte - 29zł.



[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-03-23 10:54:26 ]
  
 
Cytat:
2007-03-23 10:25:28, Nabauab pisze:
Przynajmniej w Caro , pewnie w starszych podobnie ,mają gwinty po dwa na listwę, chwycone nakrętką od środka. I gwint i nakrętka są z plastiku. Zdejmiesz boczek, będziesz widział co i jak.


He he, tyle że ja nie mam Poloneza a chcę je zaadoptowac do Samary.
Tylko dwa na listwę, czy to nie za mało? Listwa się nie wygina? I nie jest klejona?
  
 
Andrzej - w zupełności dwa wystarczają, są one zamocowane na odpowiednich długościach tak aby listwa przywierała równo do drzwi, a caro+ chyba nawet mają po trzy takie "kołki"

i otóż własnie obawiam się że ze względu na inne "wygięcie" drzwi w ładnej twój pomysł nie wypali
  
 
A może w przednich są po trzy, nie pamiętam dokładnie, jak będe miał chwilę zobaczę, w garażu mi się tego od diabła wala.
Kiepsko je widzę na Samarze bez przetłoczenia będą raczej kijowo wyglądały
  
 
Proponuję dać listwy od Plusa - one powinny ładnie przylegać.
  
 
W Samarze drzwi sa proste, tak samo ja w Poldku, więc chyba listwy powinny przylegać OK.
No nic, wybiorę się na jakiś szrot i poszukam. Jak sa przykręcone to chyba je zamontuję. Plusowskie raczej odpadają bo są chyba zawsze w kolorze nadwozia a ja chce dac czarne.

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2007-03-23 12:03:58 ]
  
 
Plusowskie w sklepach są czarne dopiero potem malowane pod kolor nadwozia wedle uznania i takie też znaleźć można na rynku wtórnym
  
 
Można kupić na giełdach listwy z metra cięte, aleo już pocięte na konkretne samochody.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
No to Panowie wielkie dzięki za info
  
 
Badź taki miły i napisz co z tego wszystkiego wyszło. - Najlepiej ilustrując to zdjęciami.
  
 
Powiem szczerze, potrzebuje wstawić doły poszyć drzwi i będę to robił sam - i musze zamaskowac połączenia z górną częścią - nie jestem blacharzem. Ale mam też na oku komplet drzwi w idealnym stanie (w/sprzedającego) więc jeśli faktycznie takie będą to nie będę musiał nic maskowac.
Pozdr.
Andrzej