Zabudowa bagażnika - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak dla mnie wyglada to dziwnie jak nie smiesznie. Nie wiem czy tak to do konca funkcjonalne bo wzmaka i kable masz na zewnatrz i luzne (?). Skrzynia wydaje mi sie troche duza chociaz to moze byc tylko zludzenie. Port BR nie powinien byc tak blisko glosnika zeby nie dochodzilo do interferencji miedzy nimi. Generalnie wg. mnie po to sie robi zabudowe zeby ukryc sprzet CA a w drugiej kolejnosci poupychac gasnice itp. Od tego sa siatki mocowane do bokow itp
Byc moze gdyby wzmak byl schowany i podloga bylaby nizej byloby lepiej. Brawo za motywacje i to ze Ci sie chcialo (czesto widac na ulicach auta ktorych wlascicielom nic sie nie chce i to widac ) , estetyka ok ale koncepcja troche szwankuje.
Pozdrawiam i zachecam do dalszego majsterkowania.
Kamyk
  
 
Moze komus sie przyda i podda jakies pomysly:
zabudowa by Open
  
 
Cytat:
2007-04-08 10:15:34, open pisze:
Moze komus sie przyda i podda jakies pomysly: zabudowa by Open


Nooo w kombi to mozna robic zabudowy jakie sie chce i miejsca na wszystko wystarczy
Ja teraz musze sprzedac moje skrzynie bo woze zapas na tylnim siedzeniu Ale na 90% moje nastepne auto to kombi wiec bede mogl pusicic wodze fantazji. Powiedz Open jaki masz zestaw na przodzie i jak Ci sie ten JBL sprawuje? Aha i jak ten mono BP radzi sobie z Axtonem (??). Moj ziomek teraz kupil sobie takiego BP i sie zastanawia nad jakas mocna 30stka.
EDIT: aha no i czy koncowki zarobione bo jakies takie matowe sie wydaja na fotkach?
Pozdrawiam
Kamyk


[ wiadomość edytowana przez: Kamykgdy dnia 2007-04-08 10:40:38 ]
  
 
ja własnie za jakies 2 tygodnie zaczynam prace nad jakas zabudowa mam juz kilka koncepcji ale pewnie wyjdzie jakies podniesienie o 15-20 centymetrów
  
 
Cytat:
2007-04-07 22:04:52, Kamykgdy pisze:
Jak dla mnie wyglada to dziwnie jak nie smiesznie. Nie wiem czy tak to do konca funkcjonalne bo wzmaka i kable masz na zewnatrz i luzne (?). Skrzynia wydaje mi sie troche duza chociaz to moze byc tylko zludzenie. Port BR nie powinien byc tak blisko glosnika zeby nie dochodzilo do interferencji miedzy nimi. Generalnie wg. mnie po to sie robi zabudowe zeby ukryc sprzet CA a w drugiej kolejnosci poupychac gasnice itp. Od tego sa siatki mocowane do bokow itp Byc moze gdyby wzmak byl schowany i podloga bylaby nizej byloby lepiej. Brawo za motywacje i to ze Ci sie chcialo (czesto widac na ulicach auta ktorych wlascicielom nic sie nie chce i to widac ) , estetyka ok ale koncepcja troche szwankuje. Pozdrawiam i zachecam do dalszego majsterkowania. Kamyk



Nie wiem czy to do mnie było ale jak tak:
1.całosć jest jeszcze nie skończona,
2.wzmak będzie zakryty i wszystkie kable poukładane tylko czekam na nowe RCA
3.z drugiej strony też będzie przykrywka choc nie napewno bo fajny schowek się utworzył
3.nie słyszałem jeszcze o interferencji między głośnikiem a BR, widziałem dużo konstrukcji gdzie br jest prawie na głośniku i nikt tej kwestii nie poruszał
4.w moim przypadku br jest kątowy jeszcze nie do końca zestrojony ale z wyliczeń koło 40hz.
5. obudowa nie jest za duża bo ma po odjęciu głośnika koło 30-31 litrów.
6.podłoga podniosła się o 20 centymetrów ale do codziennej jazdy(np zakupy sporzywcze)jest bardziej praktyczna niż poprzenio(tzn łatwiej się wkłada i wyciąga, większa powierzchnia niż z normalnym subem i wzmakiem, koło zapasowe schowane, tak samo podnosnik i klucze, gaśnica)
7. Mówisz że zabudowe robi się żeby sprzęt ukryć a 2 posty nizej zachwycasz się zabudową w kombi a tam szystko jest wyeksponowane.
Podsumowując ja jestem zadowolony z efektu. Przerabiałem różne warianty ustawienia i ten wudał mi sie najodpowiedniejszy
  
 
Cytat:
2007-04-08 10:21:46, Kamykgdy pisze:
Powiedz Open jaki masz zestaw na przodzie i jak Ci sie ten JBL sprawuje? Aha i jak ten mono BP radzi sobie z Axtonem (??). Moj ziomek teraz kupil sobie takiego BP i sie zastanawia nad jakas mocna 30stka. EDIT: aha no i czy koncowki zarobione bo jakies takie matowe sie wydaja na fotkach? Pozdrawiam Kamyk [ wiadomość edytowana przez: Kamykgdy dnia 2007-04-08 10:40:38 ]



Z przodu jest zestaw 16stek power bass (chrome), jbl daje rade.
A powiedz mi jaki Axton? Gdzie Ty tu Axtona widzisz?
Nie bardzo rozumiem o co chodzi Ci z koncowkami? Koncowki kabli? Jezeli tak to wszyskie kable sa zarobione.
Co to Blaupunkta TSA1300 to radzi sobie az nadto z tym Emphaserem.. Razem robia dobry balagan w aucie..
  
 
Open - Hehe no widzisz wlasnie dlatego dalem (??) bo pewnien nie bylem. Axton robi podobne suby gotowe zwlaszcza te wyloty BR sa identyczne a na fotkach nie doczytalem sie co i jak
Chodzilo mi o koncowki kabli
PB fajne zestawy robi - ja mam L-6C i jestem zadowolony a Ty pewnie jeszcze masz CK6
Adamzzz- to ze port BR skladany moze w tym przypadku miec pozytywny wplyw na dzwiek. Generalnie poczytaj sobie troche o obudowach BR - w wiekszosci powaznych rozpraw a ten temat jest napisane ze powinno sie zachowac min. ok 1,5x srednica otworu BR odleglosci
Ciesze sie ze obudowa liczona tak jak mowie na zdjeciach wyglada na za duza ale jak widze to tylko zludzenie.
Co do ukrywania lub eksponowania to zalezy to tylko od inwencji tworcy. W kombi masz duzo miejsca wiec sub + wzmaki na sciankach nie ograniczaja Ci az tak pakownosci bagaznika czego nie mozna powiedziec o sedanach lub HB.
Ja uwazam ze taka wysoka zabudowa troche Cie ogranicza - przyjdzie przewiezc Ci cos duzego i bedziesz musial zdejmowac cala podloge a zapas w pokrowcu jakosc przemiescisz. Generalnie pomysl ukrywania zapasu pod zabudowa gdy w jego miejscu lezy butla to ciezka sprawa i zainwestowalbym w dojazdowke (11cm wysokosci) dzieki czemu zabudowa bylaby duzo nizsza - i estetycznie i praktycznie. Mam nadzieje ze nie bierzesz tego co pisze do siebie - przeciez po to jest to forum zeby sobie pomagac i sie wymieniac doswiadczeniami. Najwazniejsze ze Tobie sie podoba
Pozdro
Kamyk
  
 
Cytat:
2007-04-08 18:48:23, Kamykgdy pisze:
Open - Hehe no widzisz wlasnie dlatego dalem (??) bo pewnien nie bylem. Axton robi podobne suby gotowe zwlaszcza te wyloty BR sa identyczne a na fotkach nie doczytalem sie co i jak Chodzilo mi o koncowki kabli PB fajne zestawy robi - ja mam L-6C i jestem zadowolony a Ty pewnie jeszcze masz CK6 Adamzzz- to ze port BR skladany moze w tym przypadku miec pozytywny wplyw na dzwiek. Generalnie poczytaj sobie troche o obudowach BR - w wiekszosci powaznych rozpraw a ten temat jest napisane ze powinno sie zachowac min. ok 1,5x srednica otworu BR odleglosci Ciesze sie ze obudowa liczona tak jak mowie na zdjeciach wyglada na za duza ale jak widze to tylko zludzenie. Co do ukrywania lub eksponowania to zalezy to tylko od inwencji tworcy. W kombi masz duzo miejsca wiec sub + wzmaki na sciankach nie ograniczaja Ci az tak pakownosci bagaznika czego nie mozna powiedziec o sedanach lub HB. Ja uwazam ze taka wysoka zabudowa troche Cie ogranicza - przyjdzie przewiezc Ci cos duzego i bedziesz musial zdejmowac cala podloge a zapas w pokrowcu jakosc przemiescisz. Generalnie pomysl ukrywania zapasu pod zabudowa gdy w jego miejscu lezy butla to ciezka sprawa i zainwestowalbym w dojazdowke (11cm wysokosci) dzieki czemu zabudowa bylaby duzo nizsza - i estetycznie i praktycznie. Mam nadzieje ze nie bierzesz tego co pisze do siebie - przeciez po to jest to forum zeby sobie pomagac i sie wymieniac doswiadczeniami. Najwazniejsze ze Tobie sie podoba Pozdro Kamyk



Sopko! Każdy ma prawo mieć swoje zdanie.
Gdybym wiedział, że bede musiał swoim autem wozić coś większego to bym nic w bagaju nie zrobił. Jak potrzebuje coś większego zawieść pożyczam od brata Vito.
Gdybym kupił dojazdówke to i tak bym nie obniżył zabudowy, której wysokość jest ograniczona wysokością suba. Całość ma 20 cm co przy grubości ścianek 18mm daje 16,4 cm wewnętrznej. Głośnik ma koło 11 więc niżej nie bardzo się da.
Wychowywałem sie na tej stronie od 18 roku życia: http://diyaudio.pl/portal.php?sid=45e93482a9c136aabdaa90291b9f0663
  
 
Cytat:
2007-04-08 18:48:23, Kamykgdy pisze:
Open - Hehe no widzisz wlasnie dlatego dalem (??) bo pewnien nie bylem. Axton robi podobne suby gotowe zwlaszcza te wyloty BR sa identyczne a na fotkach nie doczytalem sie co i jak Chodzilo mi o koncowki kabli PB fajne zestawy robi - ja mam L-6C i jestem zadowolony a Ty pewnie jeszcze masz CK6



Sub to Emphaser ebp 112S3, przod to CK6 ..
Kable musowo pozarabiane. (bez druciary)