Corolla i challenger - tylko który i co z nim zrobić?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Jestem posiadaczem corolli 2000 fl z zamontowanym alarmem challenger. Pilot od niego jest taki jak na fotce 64.0
allegro
Do tej pory nie moge namierzyc centralki chociaz znalazłem czujnik wstrząsów oraz ultradźwiękowy. A problem mam z nim taki, że przestała dzałać syrena (sprawna - piszczy po odłączeniu zasilania). Światła przy alarmie migają normalnie, piszczyk w kabinie też się odzywa. Tylko ta nieszczęsna syrena. Podobno można coś zdziałać za pomocą wyłącznika serwisowego, jednak mimo prób z różnymi kombinacjami (z instrukcji do challangerów) nie udało mi się uruchomić nawet trybu serwisowego. Pomocy: co to za alarm i jak mogę przywrócić działanie syreny?
TIA
PZD
Z.
  
 
z tego co mi wiadomo to centralki aso montują za zegarami w desce rozdzielczej. Jednak podejrzewam, że wina leży po stronie syreny a nie centralki.
  
 
To pewnie ST800 lub ST800T. Nie pomoge w znalezieniu centralki. Centralki, szczególnie tej firmy raczej się nie psują. Mi zepsuła się syrenka i albo milczała albo skrzeczała, po odłaczeniu zasilania cicho piszczała.
  
 
syrenka odpada, pare miesiecy temu ja wymienilem na nowa. Pozatym wrzeszczy jak szalona po odpieciu z niej zasilania. Podejzewam ze jest jakas opcja na wylączenie syreny za pomoca pilota, kluczyka, drzwi i przelacznika serwisowego, tylko nie moge nigdzie znalezc sladu takiej procedury
  
 
Cytat:
2007-03-28 23:12:05, zola3 pisze:
syrenka odpada, pare miesiecy temu ja wymienilem na nowa. Pozatym wrzeszczy jak szalona po odpieciu z niej zasilania. Podejzewam ze jest jakas opcja na wylączenie syreny za pomoca pilota, kluczyka, drzwi i przelacznika serwisowego, tylko nie moge nigdzie znalezc sladu takiej procedury


Niema takiej procedury.A dioda alarmu po zazbrojeniu z pilota miga czy swieci na stale?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
To jest ST800P
  
 
Cytat:
2007-03-28 23:28:39, Bigelektron pisze:
Niema takiej procedury.A dioda alarmu po zazbrojeniu z pilota miga czy swieci na stale?



To w jaki inny sposób sprawdzić syrenę. Każda syrena z własnym zasilaniem po odpięciu jej od aku samochodu zacznie wyć i tak jest w moim przypadku, stąd wnioskuje że jest sprawna.
Dioda po uzbrojeniu miga, całość alarmu zachowuje się normalnie, tylko brak dźwięków syreny.
  
 
Pozostaje sprawdzić sygnały na przewodach przy syrence:
masz trzy przewody
1.stały plus
2.stała masa
3.sterowanie syreną (z reguły plusem)