Yaris 1.0 ile pali?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
jak w temacie interesuje mnie spalanie tego auta w cyklu miejskim.
Moze ktos wie jakie powinny byc osiagi np do setki?
moze jakies opinie uzytkownikow??
dzieki pozdruffka
  
 
www.toyota.pl
  
 
bardzo smieszny jestes haha
  
 
Moze i tak, ale przyspieszenie zależy w duzej mierze od tego jak umiesz jeżdzić. Jeden do 100 pojedzie w 12 s a inne w 10.8 s. Spalanie tez w dużej mierze zależy od ciężkości nogi kierowcy. Najlepiej jest poczytać w instrukcji jakie sa wartosci nominalne a potem szukać dlaczego np. pali wiecej. Po prostu Twoje pytanie uznałem za dziwne. Pozdrowienia.
  
 
autem jezdzi kobieta raczej nie dynamicznie ale na tyle potrafi jezdzic ze nie wlacza 4 przy 40km/h, a jednak spalanie w miescie srednio ok 7,8 litra. stad moje pytanie. pozdrawiam
  
 
no tak ale może na 3 jezdzic cały czas nawet przy 60 km/h. A to nowe auto czy ma juz pare lat?
  
 
Zobacz TU!
  
 
Spalanie miesci sie od 5.4 jazda ala stary zgred w duzym miescie niewykonalna bo by cie zatrabili na smierc,do 10 jazda sportowa typu pelny but hampel reczny.Na rozgrzanym silniku bezproblemowo uzyskujemy 6l /100 jezdzac z umiarkowanym wyprzedzaniem z rzadka przekraczajac 4000 obrotow na silniku gdyz powyzej 4000 spalanie w silniku benzynowym drastycznie rosnie.Sa to wyniki NAROZGRZANYM SILNIKU,bo zanim sie rozgrzeje pali jakies 20/100 na wzbogaconej mieszance.
Wniosek...na spalanie glownie ma wplyw czy jezdzimy na krutkich trasach typu 20 km do pracy z czego 5 km robimy na silniku w fazie rozgrzewania co daje nam przecietnie rzeczywiste zurzycie 9-10 l,gdy na polu temperatury sa do 5-10 stopni...czy odpalamy i jedziemy 600 km i srednia wychodzi np.6l.
Dowcip tkwi wtym ze producenci podaja srednie zuzycie trasa miasto na silniku raz rozgrzanym i nie robia tych testow raczej zima czy jesienia ,a my podczas normalnej exploatacji w zasadzie jezdzimy pol na pol na zimnym silniku dziwiac sie jak taki silnik z motocykla pojemnosci 1.0 potrafi tyle zezrec paliwa tak malo dajac w zamian.
  
 
Witam
Slusznie rozpisal sie tutaj Bigelektron o wlasciwej temp silnika vs ilosci pokarmu (paliwa) potrzebnego dla naszych "pupilkow". Mialem taki etap testowania Yaris 1.0 i przyznam sie, ze nie udalo mi sie zejsc ponizej 5 l, nawet przy jezdzie typu senior w kapeluszu i na trasie!
  
 
Cytat:
2006-10-11 14:23:52, mirwin pisze:
Moze i tak, ale przyspieszenie zależy w duzej mierze od tego jak umiesz jeżdzić. Jeden do 100 pojedzie w 12 s a inne w 10.8 s. Spalanie tez w dużej mierze zależy od ciężkości nogi kierowcy. Najlepiej jest poczytać w instrukcji jakie sa wartosci nominalne a potem szukać dlaczego np. pali wiecej. Po prostu Twoje pytanie uznałem za dziwne. Pozdrowienia.



AKurat zebys byl nawet colinem mc rae to z yarisa 1.0 - 10,8 do setki nie wyciagniesz.

Do setki jedzie w jakies 13 sekund a w miescie mozna zmiescic sie w 6,5 przy ekonomicznej jezdzie.
  
 
Mam Yariska 1.0 Najmniej spaliła mi średnio 5,5 na 100 km. Była to jazda w ok 20 % po mieście, a na trasie średnio 90 km/h (trzymałem ją w przedziale 2800-3000 obr). Silniczek jest wysokoobrotowy i zaczyna żyć dopiero pow. 3500. Wtedy yareczek pieknie sie zbiera i można go krecic do 5000 obr. ale coś za coś i kończy się wyższym spalaniem.