Problem z ABS CAri E

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Wiem ze ten temat byl duzo razy walkowany ale mam problem i prosze o odpowiedz. Mam problem z ABS. Wczoraj wieczorem odpalilem normalnie auto i nie bylo slychac tego charakterystycznego dzwieku testu ABS i oczywiscie kontrolka nie zgasla. I tu mam pytanie? Gdzie szukac przyczyny? Dodam ze od kilku miesiecy mialem dziwny objaw. Podczas skretu w prawo jak nacisnalem na hamulec (normalne hamowanie) slyszalem i czulem pod pedalem ze ABs odbija. Troche to podejrzane bylo ale jezdzilem dalej. Byly tez inne objawy. Podczas hamowania i dojezdzania na wolnej predkosci np do skrzyzowania slychac bylo takie ciche stukanie (tyk tyk tyk...). Teraz gdy kontrolka sie swieci tego objawu nie ma. Bylem dzisiaj rano u mechanika i nic nie wyczail. Kazal pomierzyc czujniki. Zauwazyl ze przeguby zewnetrzne sa skorodowane i popekane. Czy to moze miec jakis zwiazek z ABS? To tyle tych moich wypocinProsze o odpowiedz z gory dziekuje.Pozdrawiam Dominik
  
 
Cytat:
2007-05-15 12:09:09, whitekiel pisze:
Witam. Wiem ze ten temat byl duzo razy walkowany ale mam problem i prosze o odpowiedz. Mam problem z ABS. Wczoraj wieczorem odpalilem normalnie auto i nie bylo slychac tego charakterystycznego dzwieku testu ABS i oczywiscie kontrolka nie zgasla. I tu mam pytanie? Gdzie szukac przyczyny? Dodam ze od kilku miesiecy mialem dziwny objaw. Podczas skretu w prawo jak nacisnalem na hamulec (normalne hamowanie) slyszalem i czulem pod pedalem ze ABs odbija. Troche to podejrzane bylo ale jezdzilem dalej. Byly tez inne objawy. Podczas hamowania i dojezdzania na wolnej predkosci np do skrzyzowania slychac bylo takie ciche stukanie (tyk tyk tyk...). Teraz gdy kontrolka sie swieci tego objawu nie ma. Bylem dzisiaj rano u mechanika i nic nie wyczail. Kazal pomierzyc czujniki. Zauwazyl ze przeguby zewnetrzne sa skorodowane i popekane. Czy to moze miec jakis zwiazek z ABS? To tyle tych moich wypocinProsze o odpowiedz z gory dziekuje.Pozdrawiam Dominik


Jezeli ABS abesi przy lekkim hamowaniu to albo masz zawilgocona cewke czujnika - czujnik do wymiany,albo przelamuje sie kabel,ale najprawdopodobnie zabrudzone sa przednie bieznie opilkami metalu i smaru,lub na czujnik nazbieral rdzy na rdzeniu

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam ponownie. ABS sam sie naprawil. Wsiadlem rano do auta i wszystko jest w porzadku. Kontrolka gasnie i slychac ten charakterystyczny dzwiek. Objawy powrocily tzn odbijanie przy skrecie w prawo. Czy jest sens grzebac czy zostawic? CZy to moze byc przez te przeguby? Bo tam sa te czujniki gdzies w srodku? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz
  
 
No chyba jest sens grzebac bo podczas jazdy znowu sie zaswiecila kontrolka:/.Tak jakby podczas goraca sie swiecila. Co to moze byc?Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
  
 
Cytat:
2007-05-19 15:09:26, whitekiel pisze:
No chyba jest sens grzebac bo podczas jazdy znowu sie zaswiecila kontrolka:/.Tak jakby podczas goraca sie swiecila. Co to moze byc?Pozdrawiam i czekam na odpowiedz


Oczysc wience i czujniki z przodu

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Wlasnie wrocilem od elektryka. Kolo dmuchawy scoagnal plastiki i sprawdzal na wtyczkach miernikiem czujniki, plus i mase. Jak sie okazuje wszystkie czujniki sa OK. Prady tez sa.a Wiec pytanie: Gdzie dalej szukac? Zaczyna mi juz brakowac sil na to...Bigelektron - w jaki sposob mam oczyscic te wience? I co sprawdzac dalej? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz...