Kto wie - dlaczego skrzynia w Ave 2,0 haczy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W moim wspaniałym aucie odkryłem kolejną irytującą funkcję - "znajdź gdzie jest bieg".

Zwłaszcza na zimny silniku są problemy z załączeniem biegu. Niestety nie mam pojęcia kiedy poprzednik wymieniał olej w skrzyni, samochód ma przejechane 110 kkm.
Czy mogą być jekieś inne powody np. uszkodzone synchronizatory, sucha albo uszkodzona górna skrzynia? Aby dostać się do górnej skrzyni trzeba kilku sekund, synchronizatory to "kaplica".

pozdrowienia Tomek
  
 
Moze masz zapowietrzony układ sterowania sprzęgłem?
  
 
Racja, Misiek dobrze prawi
Na wstępie zobacz ile jest płynu w zbiorniczku (i czy w ogóle jest), później czy siłownik sprzęgła nie cieknie. Potem spróbuj go odpowietrzyć.
A swoją drogą, niezależnie od tego co zeznaje poprzedni właściciel zacząłbym od wymiany oleju w skrzyni.
Pozdro.
  
 
w zeszłym roku miałem podobne objawy tj. zmiana biegów przypominała przekładanie zwrotnicy kolejowej (na zimno oczywiści) i czasem zdarzały się zgrzyty ale z całości objawów wyleczyła mnie wymiana oleju w skrzyni. Od tamtej pory 20k km i wszystko chodzi jak trzeba
  
 
Panowie

W sobotę jadę do ASO i nabywam wzorcowy olej przekładniowy. W poniedziałek wymiana oczywiście nie w ASO.

Czy odpowietrzenie siłownika sprzęgła to kłopotliwa operacja? Ile czasu może zająć mechanikowi, mam nadzieję że dostęp jest łatwiejszy niż do rozrusznika w Carinie.E.

dziękuję za porady
Tomek
  
 
odpowietrzenie zajmie mechanikowi do 5 minut.
Olej powinno sie zmieniac co 40tys km albo co 2 lata zakezy co wczesniej nastapi.

Zobacz na olej jak nie to to odpowietrzenie a jak nie to synchro , choc cos mi podpowiada ze to ostatnie bedzie najprawdopodobniejsze
  
 
Cytat:
2007-03-23 23:48:42, ToyoTomas pisze:
Panowie W sobotę jadę do ASO i nabywam wzorcowy olej przekładniowy. W poniedziałek wymiana oczywiście nie w ASO. [...]



No i jak było ?
Myślę, że wymiana oleju skończyła Twoją zabawę w "znajdź ten bieg"
Pozdro.
  
 
Od "wzorcowego" oleju (chyba to jest kiepski Castrol 75W90) znacznie lepszy jest nawet Lotos czy Orlen syntetyczny 75W90 (sam sprawdzałem - cichsza skrzynia)

a sam miood na lekko zużyte synchro to francuski:

MOTUL MOTYLGEAR 75W90, drogi , półsyntetyczny ale rzeczywiście znacznie lepszy.

polecam

leon99
  
 
Dziękuję za info "leon99" bo właśnie knułem co by tu za olej do mojej rolki do skrzyni zapodać, a Auto Data mówi że do mnie do skrzyni wchodzi 2,5 litra
  
 
Ja szczerze powiem ze nie znam lepszych olejow niz vanvoline. Marka mało znana ale...