Yaris I problem z radiem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od niedawna przy słuchaniu radia czasami zdarza się taki strzał tak jakby w głośnikach cisza i po chwili znowu strzał i znowu radio gra , wydaje mi się że częściej zdarza się to na nierównościach , tak jakby coś tam się odłączało raczej nie od głośnika bo cichną wszystkie głośniki , zasilanie też chyba nie bo wyświetla wszystko ok
  
 
Cytat:
2014-05-03 13:30:11, piotrekaudi pisze:
Od niedawna przy słuchaniu radia czasami zdarza się taki strzał tak jakby w głośnikach cisza i po chwili znowu strzał i znowu radio gra , wydaje mi się że częściej zdarza się to na nierównościach , tak jakby coś tam się odłączało raczej nie od głośnika bo cichną wszystkie głośniki , zasilanie też chyba nie bo wyświetla wszystko ok

Masz glosniki w tylnej polce?Antena jest z przodu czy z tylu dachu?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
nie ma głośników w tylnej półce , antena w tylnej części dachu , radio z cd
  
 
Cytat:
2014-05-04 10:36:03, piotrekaudi pisze:
nie ma głośników w tylnej półce , antena w tylnej części dachu , radio z cd


No to odpada temat zalania radia po kablu anteny jak to ma miejsce w modelu z antena z przodu.
Najczesciej taki objaw ma miejsce gdy kabel zglosnika przywiera do masy-np. przedarta izolacja lub zalany woda glosnik wtedy slychac takie glosne dup i cisza bo koncowka mocy jest odlaczana przez zabezpieczenie.Najlepiej wlacz radio i pootwieraj drzwi i klap drzwiami i ruszaj przelotkami z kablami może cos wystapi.Jak nie to wyjmij radio i zmierz rezystancje glosnikow i do masy może cos wyjdzie.Pouderzaj tez w radio i okolice konsoli może cos się ujawni.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
ok dzieki wielkie właśnie takie mocne dup.. słychać . Będę szukał.
  
 
No już sprawdziłem wyłącza się za każdym razem po puknięciu w konsole na wysokości regulacji nawiewów w ten plastik po stronie pasażera miedzy regulacją nawiewów a schowkiem , tylko jak tam się dobrać żeby zobaczyć co tam się dzieje?
  
 
Cytat:
2014-05-04 13:19:46, piotrekaudi pisze:
No już sprawdziłem wyłącza się za każdym razem po puknięciu w konsole na wysokości regulacji nawiewów w ten plastik po stronie pasażera miedzy regulacją nawiewów a schowkiem , tylko jak tam się dobrać żeby zobaczyć co tam się dzieje?

Niewarto tego naprawiać poszukaj radia na Allegro z gwarancja rozruchowa są tanie jak barszcz.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Po wyjęciu radia pukałem po nim i dociskałem wtyczki i nic normalnie grało , dopóki wyjęte , dopiero jak wkładałem tą górną konsolę z wyświetlaczem to przy dociskaniu tam gdzie górny prawy zatrzask zaczyna zawsze radio strzelać i się wyłączać
  
 
Cytat:
2015-01-17 10:52:10, piotrekaudi pisze:
Po wyjęciu radia pukałem po nim i dociskałem wtyczki i nic normalnie grało , dopóki wyjęte , dopiero jak wkładałem tą górną konsolę z wyświetlaczem to przy dociskaniu tam gdzie górny prawy zatrzask zaczyna zawsze radio strzelać i się wyłączać

No to szukaj wywijaj wiązkami az znajdziesz Może tez być ze radio jest wrażliwe na wstrząsy dopiero jak trochę pogra.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer