Do użytkowników monitorów LCD

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanko czy czyścicie ekran monitorów LCD ,normalnymi płynami np.do szyb czy jakimiś specjalnymi płynami jeżeli tak to jakimi i gdzie taki mozna kupic ???
  
 
Cytat:
2005-06-23 11:34:14, Sergiusz- pisze:
Mam pytanko czy czyścicie ekran monitorów LCD ,normalnymi płynami np.do szyb czy jakimiś specjalnymi płynami jeżeli tak to jakimi i gdzie taki mozna kupic ???



Wystarczy abyś się przeszedł do jakiegokolwiek sklepu z częściam i spytał się o preparat do czyszczenia LCD
 
 
Zarówno w domu jak i w pracy czyszczę matryce zwykłym płynem do mycia szyb i ręcznikiem papierowym.
Robię tak od 4 lat, nic do tej pory się nie stało.
  
 
powierzchnia LCD jest zrobiona z kurzego czegoś tam i czasami nie które płyny mogą ją uszkodzić i słyszałem o takich przypadkach
  
 
a ja ze swojego nie zdjałem nawet folii i wycieram go tym co mam pod ręką
  
 
Cytat:
2005-06-23 11:34:14, Sergiusz- pisze:
Mam pytanko czy czyścicie ekran monitorów LCD ,normalnymi płynami np.do szyb czy jakimiś specjalnymi płynami jeżeli tak to jakimi i gdzie taki mozna kupic ???



Płyn do mycia szyb może uszkodzić LCD (zmatowieje). Najlepiej kupić specjalny płyn do LCD np. w sklepie komputerowym lub fotograficznym.
  
 
Cif albo domestos z pewnością się sprawdzą - ale możliwe że użyjesz ich tylko raz
Ja używam lekko wilgotnego ręcznika papierowego. Nie czyszczę monitora tuż po ani przed użytkowaniem ze względów bezpieczeństwa. Może to tylko jakieś zboczenie ale nie chcę żeby mi wybuchł
Jednocześnie możesz sobie z czasu prysnąć powietrzem jeżeli osiada tylko kurz. No chyba że masz na monitorze ślady paluchów, szczątki kolacji, zacieki wyschniętej piany z otwieranego piwa, gluty, ubite muchy, etc.
  
 
Cytat:
2005-06-23 18:45:50, MANIEK15DOHC pisze:
a ja ze swojego nie zdjałem nawet folii



Na dywanach też masz folię? Rozumiem, że tel.komórkowy również ma wyświetlacz oklejony folią... a w aucie jak? Fotele w oryginalnej folii jeszcze?