Alan? Uniden? Cobra? co wybrac? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam i dziękuje za rady.
Mam już kilka propozycji: (kolejność przypadkowa)

1)ALAN ML 145 145zl; 145cm; 3m kabel
troszkę krótki kabel, czy można go przedłużyć?

2)ML 145 Sirio 155zl; 142cm; 4m
fajna

3)Sirio Carbonium 145zl; 120cm; 4m
(-)Brak podstawki magnesowej; (+) jest na motylek wiec można ja pochylić

4)Lemm AT-71 106zl; 165cm; 4 m
(-)Brak podstawki magnesowej; już troszkę długa i podobno ciężko ją zestroić (+) jest na motylek wiec można ja pochylić

5)Lemm AT-72 EAGLE 120zl; 165cm; 4 m
(-)Brak podstawki magnesowej; już troszkę długa i podobno ciężko ją zestroić (+) jest na motylek wiec można ja pochylić

6)Lemm AT 1000 120zl; 165cm; 4 m
(-)Brak podstawki magnesowej; już troszkę długa i podobno ciężko ją zestroić (+) jest na motylek wiec można ja pochylić

7)Lemm 1500 95zl; 165cm, 4m
(-)Brak podstawki magnesowej; już troszkę długa i podobno ciężko ją zestroić (+) jest na motylek wiec można ja pochylić i jest dość tania

HUSTLER IC100 70zl, 100cm, 4,5 m
(-)podobna jest mało wytrzymała na warunki atmosferyczne (+) mała, dobra cena, długi kabel

9)Sirio AS 100 145zl; 105cm; 4m
(-)podobno słaby zasięg (+) wymiary


WSZELKIE DANE WYPISANE ZOSTAŁY ZACZERPNIĘTE Z WITRYN ALLEGRO

Sporo ich, ale myślę że coś doradzicie

Pozdrawiam!


------------------------------------------------------------------------------
VW Passat i jeszcze nic

[ wiadomość edytowana przez: mati_26 dnia 2007-07-02 16:29:35 ]
  
 
No tak jak juz wczesniej pisalem posiadam antenke Midlanda ML-145. To dobry sprzet porownywalny z ML-kami Presidenta czy Sirio. A co najwazniejsze kupisz ja za 130zl.
  
 
mati_26

skad ty masz te dane ze wiekszosc anten trudno sie stroi??? kurcze rozbawiło mnie to do łez






pamietaj o jednym najwazniejszym przy wyborze anteny nic nie da ci lepszego zasiegu niz długosc anteny !!!!!!!!!! i zadne zyski czy wytrzymałosci anten podane przez producenta nie sa prawdziwe to tylko hwyt marketingowy !!!!!

[ wiadomość edytowana przez: arek137 dnia 2007-07-04 04:26:35 ]
  
 
a czym rozni sie uniden 510 od 520, czy to prawda ze 510 nie mozna sprzedawac?? i jesce jedno pytanie, na czym polega zestrojenie anteny? jak to wyglada. Sorki za pytania ale ze mnie laik a dzis kupilem wlasnie unidena 510. i gosc stroil antene ale nie przy mnie dlatego nie wiem jak on to robil:/ pozdro
  
 
Cytat:
2007-07-05 14:01:32, Weider pisze:
a czym rozni sie uniden 510 od 520, czy to prawda ze 510 nie mozna sprzedawac?? i jesce jedno pytanie, na czym polega zestrojenie anteny? jak to wyglada. Sorki za pytania ale ze mnie laik a dzis kupilem wlasnie unidena 510. i gosc stroil antene ale nie przy mnie dlatego nie wiem jak on to robil:/ pozdro



kolego a czytac sie umie??? jesli tak to wszystko napisane jest na tym forum!!! a funkcja szukaj nie spali ci kompa

510 z 520 ma ja ruznice tylko RF-Gain'a ale zapewne nie wiesz co to jest

co do tego czy mozna czy nie mozna sprzedawac tych radyjek to sie nie wypowiem bo temat był wałkowany milion razy
  
 
Witam!
Cytat:
pamietaj o jednym najwazniejszym przy wyborze anteny nic nie da ci lepszego zasiegu niz długosc anteny !!!!!!!!!! i zadne zyski czy wytrzymałosci anten podane przez producenta nie sa prawdziwe to tylko hwyt marketingowy !!!!!



Byłem w chyba wszystkich sklepach z CB w moim mieście, i wielu narzekali na strojenie owych modeli. Może porostu są leniwi, albo nie maj ich w ofercie i woleliby sprzedać coś innego.
Obecnie jestem w fazie zamawiania U520
Anteny jakie biorę pod uwagę już teraz to SIRIO AS 100 lub ML 145. Cenę mają jednakową, zatem problemem jest już tylko decyzja czy dług bat czy krótki. Z tego co mi się wydaje to do AS-ki można założyć dłuższy bat pod warunkiem że podstawa magnesowa będzie miała z 12,5 cm średnicy. Chyba że do ML-ki założyć krótszy jak będzie mi za długi.
Jeżeli to złe pomysły to proszę o szybka korektę błędów.
Pozdrawiam
  
 
Witam,
Do tej pory jeździłem ze sprzętem znajomego (używam CB tylko w trasy) i postanowiłem kupić sobie własne radio.

Powiedzcie mi czym się różni Alan 199 od 101 i 100+ ???
Bo cena jest podobna.

Kolega ma 199 i było ok (przynajmniej dla mnie wystarczajace) i chce kupić właśnie to radyjko, ale moze ktores z pozostałych alanów jest lepsze?
  
 
Cytat:
2007-07-06 13:31:27, mati_26 pisze:
Witam! Byłem w chyba wszystkich sklepach z CB w moim mieście, i wielu narzekali na strojenie owych modeli. Może porostu są leniwi, albo nie maj ich w ofercie i woleliby sprzedać coś innego. Obecnie jestem w fazie zamawiania U520 Anteny jakie biorę pod uwagę już teraz to SIRIO AS 100 lub ML 145. Cenę mają jednakową, zatem problemem jest już tylko decyzja czy dług bat czy krótki. Z tego co mi się wydaje to do AS-ki można założyć dłuższy bat pod warunkiem że podstawa magnesowa będzie miała z 12,5 cm średnicy. Chyba że do ML-ki założyć krótszy jak będzie mi za długi. Jeżeli to złe pomysły to proszę o szybka korektę błędów. Pozdrawiam




zmiana anteny na magnesie spod ML nie przynosi z regoły nic dobrego
AS100 to w zupełnosci wystarczajaca antena
Osobiscie mam teraz 2m bara nad dachem osobowki nie powiem wyglada to rasowo ale do drugiego samochodu bede ładował juz cos krotszego około1m do 1,5m starsza az nadto jesli AS100 na magnesie to tez jaknajwieksza średnica bo wtedy lepsza masa




apropo strojenia tych anten podejzewam ze poprostu ich nie maja jak u siebie pytałem o lemm2001Turbo to gosc nie wiedział o czym ja w ogole mowie:/ z regoły maja na sklepach te anteny ktore najlepiej schodza z pułek a nie koniecznie sa najlepsze

[ wiadomość edytowana przez: arek137 dnia 2007-07-07 05:03:58 ]
  
 
Cytat:
2007-07-06 23:23:55, tomekczarny pisze:
Witam, Do tej pory jeździłem ze sprzętem znajomego (używam CB tylko w trasy) i postanowiłem kupić sobie własne radio. Powiedzcie mi czym się różni Alan 199 od 101 i 100+ ??? Bo cena jest podobna. Kolega ma 199 i było ok (przynajmniej dla mnie wystarczajace) i chce kupić właśnie to radyjko, ale moze ktores z pozostałych alanów jest lepsze?



wiec tak 199 ma skrot mocy 1wat i 4waty (mało przydatne)
100 + ma AM i FM ( rodzaje modulacji - przydatne przy wyjazdach za granice)
101 ma dodatkowo RF-gain( czułość radia tym ustawiasz bardzo przydatne w miescie) ale znowu plastikowa obudowa radia daje w kosc bo nie ma ekranowania i sciaga mnustwo zakłucen z pojazdu

kolego moim skromnym zdaniem pomysl lepiej nad unidenem 510 to o wiele lepiej wydane pieniadze i mniej zmartwien ewentualnie 520 pare złotych wiecej 510 od 520 roznia sie własnie RF-gainem obydwa radia moge polecic z czystym sumieniem
  
 
Cytat:
2007-07-07 05:02:01, arek137 pisze:
wiec tak 199 ma skrot mocy 1wat i 4waty (mało przydatne) 100 + ma AM i FM ( rodzaje modulacji - przydatne przy wyjazdach za granice) 101 ma dodatkowo RF-gain( czułość radia tym ustawiasz bardzo przydatne w miescie) ale znowu plastikowa obudowa radia daje w kosc bo nie ma ekranowania i sciaga mnustwo zakłucen z pojazdu kolego moim skromnym zdaniem pomysl lepiej nad unidenem 510 to o wiele lepiej wydane pieniadze i mniej zmartwien ewentualnie 520 pare złotych wiecej 510 od 520 roznia sie własnie RF-gainem obydwa radia moge polecic z czystym sumieniem



Dzięki !!!!
Bo to w zasadzie miało byś kolejne pytanie - właśnie czy nie lepiej unidena 520 zamiast alana.
I tak zrobie, kupie U 520.

Znalazłem na aukcji U520 + hustler za 363 zł (samo radyjko można kupić za 320 zł)
To chyba dobra oferta, prawda?

Dzięki za pomoc !!!
  
 
Hehe. Tez wlasnie dzisiaj kupilem ten sam zestaw, od tego samego sprzedawcy. Pytalem go tez o mozliwosc kupna samego radyjka, wiec u niego Uniden 520 kosztuje 290, a nie 320. Ja wzialem caly zestaw Uniden 520 + Hustler IC100. Ciekawe jak bedzie to smigalo Mysle, ze to najlepsza w tej chwili oferta na allegro.
  
 
Witam!!!
Dziś wielki dzień. Właśnie przyszedł. Nowiutki, "prosto z igły",
UNIDEN PRO 520 XL

Jego koszt całkowity to 320 zł. Dobra cena jak na obecną chwilę.
Na dniach przyjdzie Antena Sirio ML 145(151zl).
Potem jeszcze dyszka na strojenie i witajcie w eterze

Dziękuje wszystkim użytkownikom tego forum, którzy służąc swoją radą i doświadczeniem pomogli mi podjąć tę męską decyzję

73!

------------------------------------------------
Za moment
U520+Sirio ML 145
  
 
Witam.
Jestem poczatkujacym uzytkownikiem CB Radia i mam do Was pytanie.
We Wtorek jade w trase i potrzebuje CB radia. Nie chce wydawac na to sporej kasy (do ok 400zlotych) wiec potrzebuje amatorskiego radia i anteny dzieki ktorym bede mogl dobrze (jak za taka cene) odbierac i nadawac. Bylem dzis w dwoch sklepach i polecono mi takie zestawy:

1. Sunker Elite Two za 270zl
+ Hustler ic100 za 100zl

2.Alan 199a za 270zl
+ Hustler ic 100 za 100zl

Przegladalem juz sporo postow ale o Sunkerze duzo nie znalazlem dlatego bardzo Was prosze o pomoc. Ktory zestaw wybrac? Co Polecacie? Co odradzacie? Moze jakies inne zestawienie??

Wyjezdzam we Wtorek rano dlatego w Poniedzialek MUSZE cos kupic. Z gory Wam bardzo dziekuje i prosze o bardzo szybka odpowiedz.

Pozdrawiam
  
 
marcin_ropelewski napisał
Cytat:
Witam.
Jestem poczatkujacym uzytkownikiem CB Radia i mam do Was pytanie.
We Wtorek jade w trase i potrzebuje CB radia. Nie chce wydawac na to sporej kasy (do ok 400zlotych) wiec potrzebuje amatorskiego radia i anteny dzieki ktorym bede mogl dobrze (jak za taka cene) odbierac i nadawac. Bylem dzis w dwoch sklepach i polecono mi takie zestawy:

1. Sunker Elite Two za 270zl
+ Hustler ic100 za 100zl

2.Alan 199a za 270zl
+ Hustler ic 100 za 100zl

Przegladalem juz sporo postow ale o Sunkerze duzo nie znalazlem dlatego bardzo Was prosze o pomoc. Ktory zestaw wybrac? Co Polecacie? Co odradzacie? Moze jakies inne zestawienie??

Wyjezdzam we Wtorek rano dlatego w Poniedzialek MUSZE cos kupic. Z gory Wam bardzo dziekuje i prosze o bardzo szybka odpowiedz.

Pozdrawiam



Kolego, a więc tak. Nie jestem znawcą ale z tego co zdążyłem się dowiedzieć to lepiej zamiast Alana 199 to 100+ . Różnica to przełącznik AM - FM zamiast 1W-4W . Am-Fm przyda się za granicą , a zmiana mocy nadawania praktycznie wcale wcale .
Oba maja szybką 19. Co do Sunkera to wiele nie wiem ale jego plus to zmiana kanałów w gruszce, ale to jak kto woli
Osobiście polecam U520+ Sirio ML 145 GIT ZESTAW tylko troszke juz kosztował.
Hustler jest dobra antena jak na swoje wymiary. Dobry magnes, małe wymiary. Jedyny minus to strasznie się buja i podobno przy większych prędkościach gwiżdże.
Jeżeli w tej cenie byłby Alan 101 to poleciłbym go ze względu na RF GAIN, co przydaje się w większych miastach by śmieci nie zbierać.
Pamiętaj by wszystko dobrze zestroić.
Pozdrawiam
  
 
zgodze sie ze RF-gain przydaje sie w miescie ale w alanie 101 hmmm z racji na jego plastikowa obudowe wchodzi mnustwo zakłucen bo nie ma ekranowania i to radio tak jak i cobra IV nadaje sie jako klin pod koło a nie jako radiostacja do auta
  
 
Witam,

niestety ja jestem też zielony i już się trochę pogubiłem

dojrzałem do zakupu zestawu cb. Po przeglądnięciu postów na antene jestem zdecydowany (ML 145) bo chyba jest dobra, tylko dalej nie wiem jakie radio.

Rozumiem, że z Unidena trzeba będzie się miśkom tłumaczyć, Cobra nie jest za ciekawa.

Co moglibyście polecić początkującemu, żeby nie wkurzał się na zły sprzęt a przy okazji nie wydał na niego całej pensji (która i tak nie jest wielka

czy alan w ogóle sie nie nadaje??
co np. z president Johny II ASC??

[ wiadomość edytowana przez: Mrulez dnia 2007-08-22 13:50:34 ]
  
 
Witam obecnie posiadam cobre 75WXST zastanawiam sie nad wymiana na Unidena 520Xl czy to bedzie słuszna decyzja prosze o pomoc
  
 
koledzy proszę pomóżcie

chciałbym coś w weekend kupić a nadal jestem w lesie

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2007-07-17 05:25:44, arek137 pisze:
zgodze sie ze RF-gain przydaje sie w miescie ale w alanie 101 hmmm z racji na jego plastikowa obudowe wchodzi mnustwo zakłucen bo nie ma ekranowania i to radio tak jak i cobra IV nadaje sie jako klin pod koło a nie jako radiostacja do auta



Wiesz nie każdy ma kupę kasy na wydanie na radio
Ja mimo że mam alana 101 z plasticzaną obudowa nie narzekam na zakłócenia - Prawda jest taka - właśnie takie radio daje błyskawicznie sygnał że w elektryce auta coś się pitoli.... - Jak auto masz w dobrym stanie .....
Ja przynajmniej nie narzekam - żadnej różnicy czy auto pracuje czy nie.... I jak dla mnie do użytku w mobilu jak nie potrzebujesz radia z ekspresem do kawy masażerem i fontanną w zupełności wystarcza chociaż ferrari to nie jest

  
 
Ja mam Johnnego + Missouri i nie narzekam choć inni nie zachwalają tego radyjka, dla mnie śmiga aż miło.


[ wiadomość edytowana przez: YAROROT dnia 2007-11-06 20:52:47 ]