Jak olej silnikowy - 1.8 16V Zetec 97r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiem, że tematy o olejach sa wałkowane wiele razy, ale nie mam konkretnej odpowiedzi.

Jaki najlepiej stosować do 115 konnego silnika 1,8 16V Zetec z 97roku ? Myślę nad półsyntetycznym lub syntetycznym. Teraz nie wiem co jest wlane... tak czy siak woda w oleju jest wiec po zrobieniu uszczelki trzeba zalać silniczek "jakimś" lepszym olejem.
A więc jaki polecacie dobry olej przeznaczony do takiego silnika ?
Bardzo proszę o odpowiedzi.
  
 
Ford Formula XR 10W/40
  
 
syntetyk bedzie dobry na plukanie tego silnika i tyle niejezdzij na nim(sam wiek auta) niewazne ze moze niema wyciekow))lej polsyntetyka ja jezdze swoim na esso 15w 40 i jest ok
  
 
Cytat:
2007-04-01 06:28:53, WilK pisze:
Ford Formula XR 10W/40


Czy o ten olej chodzi? Czy to jest pólsyntetyk?
klik...

Jak olej to i filtr... jakie oznaczenia ma filterek do takiego samochodu ?


[ wiadomość edytowana przez: tomason2 dnia 2007-04-01 13:16:05 ]
  
 
taki tylko troche drogi, przynajmniej o te 10zl.
ja bym lal fordowski 5w30
  
 
comma x-tech 5w30
filtr oleju filtrona to OP532/1
  
 
Cytat:
2007-04-01 14:03:28, radekbox pisze:
taki tylko troche drogi, przynajmniej o te 10zl. ja bym lal fordowski 5w30


Dlaczego 5W30 a nie 10W40 ?
  
 
Witam!
Ja używam oleju półsyntetycznego Mobil 10W40.
Według Forda olej "XR+"
Pozdrawiam
  
 
Mój mechanik - nawiasem mówiąc spec od Zeteców - mówi, żeby lać Ford Formula E 5W-30. Ufam mu, leję go od początku, przejechałem ponad 270 tys. km i żadnych problemów z silnikiem nie mam.
  
 
Cytat:
2007-04-01 20:04:28, szurmen pisze:
Mój mechanik - nawiasem mówiąc spec od Zeteców - mówi, żeby lać Ford Formula E 5W-30. Ufam mu, leję go od początku, przejechałem ponad 270 tys. km i żadnych problemów z silnikiem nie mam.


mi wlasnie mowil moj to samo. i kazal lac 5w30,
powiedzialem mu , ze wczesniej wlalem 10w40(wydawalo mi sie, ze bedzie najlepszy) ale powiedzial , ze jak przejde na ten drugi to nic sie nie stanie i tak tez zrobie za 10tys km
  
 
Cytat:
2007-04-01 20:12:15, radekbox pisze:
mi wlasnie mowil moj to samo. i kazal lac 5w30, powiedzialem mu , ze wczesniej wlalem 10w40(wydawalo mi sie, ze bedzie najlepszy) ale powiedzial , ze jak przejde na ten drugi to nic sie nie stanie i tak tez zrobie za 10tys km



Czyli w drugą stronę tez nic się nie stanie

Swoją drogą więcej mamy upalnych lat, niż srogich zim. Także lepiej wyższe specyfikacje temperaturowe IMHO.
  
 
Z tego wynika, że jednak 10W40 lepszy
  
 
Cytat:
2007-04-02 06:04:10, WilK pisze:
Czyli w drugą stronę tez nic się nie stanie Swoją drogą więcej mamy upalnych lat, niż srogich zim. Także lepiej wyższe specyfikacje temperaturowe IMHO.


Czyli kupować tego Ford Formula XR 10W/40 ? Jak tak to zaraz zamawiam. Więc prosze o szybką odpowiedz
  
 
dobra ale jak nie wiesz co jest wlane . A jak przypadkiem jest wlany minerał. Ponoc nie mozna zmieniać z minerała na syntetyk czy półsyntetyk. Tak sie czepiam bo mam taki sam silnik i nie wiem co jest wlane . niby nalepka mówi ze w 2004 w niemiaszkach 5W30chyba ale dwa lata jedziło tutaj
I co teraz mozna to jakoś sprawdzić? Jaki olej jest w silniku ?
Co w takim przypadku.
  
 
Cytat:
2007-04-02 21:31:39, arti31 pisze:
dobra ale jak nie wiesz co jest wlane . A jak przypadkiem jest wlany minerał. Ponoc nie mozna zmieniać z minerała na syntetyk czy półsyntetyk. Tak sie czepiam bo mam taki sam silnik i nie wiem co jest wlane . niby nalepka mówi ze w 2004 w niemiaszkach 5W30chyba ale dwa lata jedziło tutaj I co teraz mozna to jakoś sprawdzić? Jaki olej jest w silniku ? Co w takim przypadku.



Wlać 10W40
  
 
Cytat:
2007-04-03 13:10:44, WilK pisze:
Wlać 10W40



Właśnie
  
 
Cytat:
2007-04-02 21:31:39, arti31 pisze:
dobra ale jak nie wiesz co jest wlane . A jak przypadkiem jest wlany minerał. Ponoc nie mozna zmieniać z minerała na syntetyk czy półsyntetyk. Tak sie czepiam bo mam taki sam silnik i nie wiem co jest wlane . niby nalepka mówi ze w 2004 w niemiaszkach 5W30chyba ale dwa lata jedziło tutaj I co teraz mozna to jakoś sprawdzić? Jaki olej jest w silniku ? Co w takim przypadku.

Temat był kiedś wałkowany na temat olejów to że olej ma oznaczenie 0W-40, 5W-30, 10W-40,15W-40 itd to nie swiadczy o tym że to jest olej mimeralny albo pół syntetyk a i syntetyk problem polega na tym z czego jest zrobiony olej tzn na jakiej bazie i tu mamy przykład oleju FORD-owskiego 5W-30 (jest to olej mineralny z dodatkiem tzw dodatków syntetycznych i z stąd jest to olej półsyntetyczny) dla przykładyu ELF 5W-30 jest Full syntetycznym olejem bo jest zrobiony w 100% z składników syntetycznych. Więc prosze nie mylić oznaczeń ze z jakością oleju one moga tylko sugerować a nie mówic jaki to olej. Pozdrawiam
  
 
A więc kupiłem Olej 10W-40 FORD Formula XR+ Do tego filterek FoMoCo.
  
 
I bardzo się cieszę. Dobrej eksploatacji życzę.