Przy zmianie bieg obroty wolno spadaja lub zostaja na2000obr

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przy zmianie biegów obroty powoli spadaja albo zostaja na 2000obr i pozniej powoli spadaja do 1100 następnie dopiero do 900 ale troche to trwa.. (w rzeczywistości wrzuciłbym dawno dany bieg) Czy to wina silniczka krokowego? Czasami sie tak dzieje a czasami normalnie spadaja... Raz od czasu zdarzy sie nawet tak że wolno przerzucając bieg z 4/5 badz z 5/4 obroty spadaja bardzo szybko do zera i silnik gasnie.
Podobnie jest jak idzie na jałowym i przygazuje do 4000obr to czasami normalnie spadnie do 900obr a czasami powoli fazami tak jak opisałem.. (kilka sekund to trwa)
Dzieje sie tak tylko czasami! wiekszosc razy pracuje normalnie.
Wiem że to jest na pewno cos wspólnego z powietrzem (przepływomierza podobno w tym silniku nie ma (1,4i jednopunkt - filtr powietrza w tzw patelni)
filtr powietrza wymieniony - pewnie silniczek krokowy?
na biegu jałowym obroty idealnie 900obr/min - nie faluja ani troche.
Chciałbym zaznaczyc że jak sie rozgrzeje pracuje normalnie
ciekawe czym mnie jeszcze ten essi zaskoczy bo jest poprostu nieprzewidywalny;p
z góry dzięki za odp
  
 
A nie dzieje sie tak tylko na Gazie jesli mas GAZ oczywiscie
  
 
Na benzynie i na gazie sie tak dzieje z tym ze na benzynie rzadko a na gazie czesciej...
  
 
sprwdzz bezpieczni nr 7 czy przypadkiem nie jest spalony ???
  
 
ok sprawdze
  
 
ja mam w prawdzie silnik 1.3 monowtrysk i nie wiem czy jest to porównywalne z 1.4i, ale ja też miałem takie same objawy jak ty i też myślałem, że to krokowy aż w końcu pojechałem na podłączenie do kompa i pomiary wykazały popsuty czujnik położenia przepustnicy. Po wymianie wszystko jest ok. Na Twoim miejscu też bym pojechał na kompa.