Karta graficzna do kompa ?????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie
Na jakiej jedziecie, jaką polecacie, na co nie zwracać uwagi........???

Muszę zmienić, bo moja nie "ciągnie" nowych gierek (na DVD) i ogólnie jest kicha

Plizzz, help me
  
 
Ja jadę na Radeonie X300. Nie gram w gry więc niczego nie mogę niestety polecić. Zajrzyj na chip.pl czy benchmark.pl tam są zwykle jakies rankingi. Tylko zwroc uwage na złącze.
  
 
ja w październiku kupowałem
mam GeForce 256Mb DDR2
i nie narzekam
NFS Carbon na najlepszej grafie leciał
i się nie ciał
  
 
pierwsze pytanie- jakie masz wejście pod ta kartę?
AGP czy PCI?

jak PCi to bierz geforca 7300 lub 7600 i po sprawie
modele 7800 jeszcze są dośc drogie,wg mnie nie warto
  
 
Cytat:
2007-04-03 23:39:07, Grzesiek pisze:
AGP czy PCI?



raczej AGP czy PCI-E
PCI to staroć, mój pierwszy komputer pamięta S3 Trio, 1MB na pokładzie - Half-Life i Unreal Tournament na tym chodził, ale jak....

od 1,5 roku mam jak na obecne czasy słabą karte Gigabyte GeForce 6600 256Mb z pasywnym chłodzeniem, najnowszy S.T.A.L.K.E.R. chodzi mi na średnio-wyższych detalach.

najlepiej tak jak pisał Pigletto, poszukaj jakieś testy.
  
 
Jeśli chodzi o wejścia, to nie mam zielonego pojęcia, bo się na tym nie znam
Biorę się za lekturę
  
 
Cytat:
2007-04-04 00:53:25, Talus pisze:
raczej AGP czy PCI-E PCI to staroć, mój pierwszy komputer pamięta S3 Trio, 1MB na pokładzie - Half-Life i Unreal Tournament na tym chodził, ale jak.... od 1,5 roku mam jak na obecne czasy słabą karte Gigabyte GeForce 6600 256Mb z pasywnym chłodzeniem, najnowszy S.T.A.L.K.E.R. chodzi mi na średnio-wyższych detalach. najlepiej tak jak pisał Pigletto, poszukaj jakieś testy.



czepiasz sie
wiadomo o co chodzilo
  
 
Cytat:
2007-04-03 23:39:07, Grzesiek pisze:
pierwsze pytanie- jakie masz wejście pod ta kartę? AGP czy PCI? jak PCi to bierz geforca 7300 lub 7600 i po sprawie modele 7800 jeszcze są dośc drogie,wg mnie nie warto



ja mam właśnie 7300Gt i jest ok
i sa w miare tanie
  
 
Cytat:
2007-04-04 00:53:25, Talus pisze:
raczej AGP czy PCI-E PCI to staroć, mój pierwszy komputer pamięta S3 Trio, 1MB na pokładzie [...]



Mmmm... full wypas. Mój miał CL5430 albo 5434
A kto tu pamięta Tridenty 9420 VLB ?

A wracając do tematu, proponuję coś Nvidii. Z Ati bywają problemy a w szczególności z ich sterownikami. Kafi coś wie na ten temat
Pozdro.
  
 
Z tych czasów to ja pamiętam, że było S3 Trio 1MB i możliwość rozszerzenia do 2MB za ok 160 zł
Jakieś niecałe 2 lata później można było sobie dokupić akcelerator 3D VooDoo 4MB - to była machina...
UT i HL zaczęły mi śmigać w sensownej rozdzielczości i na direct3D (choć na samym S3, HL odpalił się na 800x600 D3D - 1 klatka na ok 6-8 sekund )

To były czasy
  
 
bierz siakiegos Geforca , jo mam teraz go7400 i jest malina
  
 
Ja pamiętam rive 128 4MB z akceleratorem!! Bardzo dobra karta... (lepsza od np. S3 Savage 32MB).

Musisz troszke się zorientować z temacie. Po pierwsze jak koledzy pisali, na jakim slocie interesuje cie karta? Masz instrukcje do płyty głownej? Menadżer urządzeń w windowsie moze Cie zmylić.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa, mianowicie karta graficzna musi być dopasowana do całej konfiguracji sprzętu. Nic Ci nie pomoże "super wyczesana" karta z 256MB ramu, jeśli komputer jest prawidłowo nie obsłuży. Druga sprawa, to własnie ilość tego ramu, często np. 256 moze być dużo lepsze niż 512. Związane jest to z tym, że w tańszych kartach, parametry tej dużej pamięci mogą być słabe.

Benchmark.pl to chyba najstarsza i zarazem najlepsza strona traktujaca o tej tematyce.

Ja nie włączyłem żadnej gry od ok. 5 lat, także nie jestem w temacie
  
 
Cytat:
2007-04-04 13:55:03, AdS pisze:
Ja pamiętam rive 128 4MB z akceleratorem!! [...]



Ha, pierwsze dziecko Nvidii Później Riva128ZX na 8MB
Do dziś mi się gdzieś poniewiera genialna karta Elsa Victory Erazor. Chyba pierwsza VGA z we/wy video ! Kiedyś to był straszny majątek...
Teraz już olałem temat grafiki i jadę na starym wysłużonym GF4Ti4600. Stwierdziłem że nie ma sensu inwestować w porządną grafikę bo to i tak za ro jest warte najwyże 1/5 swojej ceny
Tiaa... VooDoo2 12MB Creative'a z możliwością SLI też się gdzieś pelenta w szpejach
Pozdro.
  
 
Moja pierwsza to S3 Savage 4
A teraz mam GForce 2 i jest GIT Tak jak AdS nie włączyłem gry od....... nie pamiętam
  
 
Ja miałem STB Velocity, firma STB została przez kogoś wchłonięta.. już nie pamiętam kogo, a karta kosztowała 630zł

A teraz mam GF4 64MB w beznadziejnej wersji i jest super

Hehe, ciekawe że nas wzięło na wspominki Coś mi sie obiło o uszy że teraźniejsze karty mierzy sie na potoki
  
 
1 to jakaś 1MB dołożone dwie kości po 512 kb do 2MB

2 moja druga to MATROX MILENIM G200 8 MB czy ktoś to jeszcze pamięta orginalny MATROX MADE IN CANADA a nie china czy taiwan



a co do nowych to nie wiem bo zatrzymałem się na ATI radeon 9600 PRO i tak już zostało

[ wiadomość edytowana przez: Linek dnia 2007-04-04 22:49:10 ]
  
 
Ja pozno mialem kompa .... mialem Nvidia Riva TNT2 32MB , podobno cool karta