Robienie samemu spojlera

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
idzie zima ... zastanawiam sie zeby w domowych warunkach sprobowac zrobic spojlerek przedni i tylni do hani ..

pytanie moje .. czy to sie oplaca w domq robic, ciekawi mnie ten temat bardzo ..
moze ktos zna linki gdzie pokazane sa fazy produkcji ? etc ?




cos takiego mnie interesuje

[ wiadomość edytowana przez: hubiii dnia 2004-10-22 20:49:46 ]
  
 
Jeśli nie masz za bardzo o tym pojęcia, to raczej robota głupiego
  
 
Pogadaj z SerU
  
 
http://www.j-body.org/forums/read.php?f=6&i=54674&t=54674
  
 
ee moim zdaniem to zadna filozofia.... zrobic jakas konstrukcje na jakim starym (czyt. z giełdy ) zderzaku, nawet nie musi byc igła..zrobic wzmocnienia, potem kształt wyrobic z pianki montazowej, polozyc na to zywice z włoknem, wywalic pianke, powłoke zywicowa przymocowac do konstrukcji, poszpachlowac łączenia i pomalowac....

wiem ze to w teorii ładnie i łatwo wygląda ale ja na Twoim miejscu sprobowałbym powalczyc.... moze jak finansowo bede dobrze stal to zrobie cos do siebie...ale chyba nie w najblizszym czasie
  
 
no wlasnie mam zamiar i sie nie bede przejmowal juz kiedys bawilem sie zywica przy naprawianiu lodzi {OMEG} takze jakies tam pojecie mam
zderzaka szukam a taki nie bity to 250 kosztuje
  
 
kup STYRODUR - jest to odmiana styropianu, ale bardzo sztywny i ma budowe cos jak pumex. nastepnie sciagnij zderzaki, posklejaj styrodur tak aby obudowal samochod. gruby papier 80 i do roboty.

bardzo ladnie sie obrabia i mozna z niego wyczarowac naprawde super ksztalty.

Buduj od razu caly zderzak, nie doklejaj do starego bo i tak na laczeniach odpadnie - zywica jest sztywna a plastik miekki - nie ma h*a we wsi zeby to nie odpadlo albo popekalo. A jak caly zrobisz z zywicy to bedzie dloogo zyl.

Po obrobieniu zderzaka jak juz ladnie wyglada, moosisz go pomalowac emulsja (taka zwyczajna do scian) i to kilka warstw. bo inaczej przy nakladaniu zywicy zezre ci styrodur (rozpoosci sie)

po nalozeniu zywicy i maty szklanej i po wyschnieciu obroob wstepnie zderzak, zeby byl roowny. Nastepnie znow nalooz zywice ale juz bez maty. po wyschnieciu obrabiaj zeby bylo na glanc cycus. nastepnie plastyfikator i podklad. na koniec malowanie.

jak dasz szpachle, to odpadnie i tak i siak.

nastepnie doroob takie same mocowania jak na oryginalnym zderzaku.
  
 
Hubiii jak będziesz już kupował włókno to prześlij mi ceny i gdzie kupiłeś bo patrzyłem w Castoramie włókna są ale to nie żeglarskie tylko budowlane i przez to gorszę i droższe niby, po prostu ma bardzo cieniutkie włókna w porównaniu i może to być za słabe na zderzak
  
 
ja sam robe dokladke do swojego avensisa na toyota forum techniczne poszukajcie mojego awantara moge sie wymienic uwagami i spostrzezeniami pozdro