Jak to zrobić - Stacyjka i radio - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie ma bezpiecznika na minusie ..........!!

Te dwa bezpieczniki to są dwa plusy, jeden zasilanie (czerwony do stacyjki) a drugi podtrzymanie pamięci (żółty)....


P.S. Piotrek używaj przecinków, bo trudno cię zrozumieć....




[ wiadomość edytowana przez: kubusiek77 dnia 2007-04-07 13:59:29 ]
  
 
może żeby nie było uporządkujmy to...
chyba sie prosi o fotorelacje

Zakładamy, że mówimy o standartowym złączu ISO:
Ma ono 2 części, zasilającą:
---------------------
Czerowny (+) - ACC - Plus po stacyjce
Żółty (+) - Stały plus - Podtrzymanie pamięci
Czarny (-) - masa
Niebieski (+) - ANT do włączania wzmacniacza/anteny
Pomarańczowy (+) - LIGHT do oświetlenia deski
Brązowy - MUTE do zestawu od komórki
---------------------
oraz głośnikową:
---------------------
Zielone, Fioletowe - Tył
Białe, Szare - Przód
---------------------

Radio minimum potrzebuje (+) i mase żeby działać.
(+) po stacyjce to jest ten właściwy plus, a ten stały to podtrzymanie pamięci, często producenci robią złączki do radia tak, że da się łatwo podpiąć (+) po stacyjce do stałego ponieważ przewidują juz takie złączki w wiązce którą sie dostaje z radiem.
Zeby grało bez kluczyka to oba plusy muszą być "stałe"

Opis wg JVC, czasem kolory mogą sie troszke różnić.
Jak nie wiecie co i jak to tutaj jest wszystko:Studio24-Klik

p.s. nie ma bezpieczników na masie temat wyczerpany
  
 
Faktycznie do radia idą zabezpieczone bezpiecznikami przewody plus i MINUS. Brawo!!!
Mi osobiście przeróbka na stałe zasilanie z przepięciem, czy nawet dorobieniem nowych złączek (bo to praktykuję - ułatwia to kolejne zmiany) zajmuje właśnie pięć minut, a nie godziny. I używam miernika jeśli mam minimalne wątpliwości...
Ale prawdziwi twardziele nie używają mierników!!! Oni później używają gaśnic!!!

[ wiadomość edytowana przez: Blazey dnia 2007-04-07 14:47:49 ]
  
 
Cytat:
2007-04-07 14:29:42, Blazey pisze:
Ale prawdziwi twardziele nie używają mierników!!! Oni później używają gaśnic!!! [ wiadomość edytowana przez: Blazey dnia 2007-04-07 14:47:49 ]


EEE tam ja mam 1,5l wody mineralnej po co gasnica?
  
 
sorrry pomyłka dzis luknołem to nie jest masa macie racje kamyk ja nie woże ani gasnicy ani mineralki po co stary nie wiesz ze twardziele nawet w palacym aucie robia lans a maxa hehhe potwierane okna i bujanka hihihihihihihihihi pozdro panowie
  
 
Zrobione, jedynie co musialem faktycznie zrobic to poszukac ten staly (+) mierniczek i po sprawie.. i okazal sie u mnie czerwony przewód..
Nawet sie nie bawilem w izolacje tak gotowy styk zamocowałem do kostki ISO.. i sie trzyma.. loozik

hanx4help
  
 
Duzo piszecie a ja nadal nie kumam

Przy radiu Pioneer jets wtyczka do radia i za nim złącze ISO
I teraz pytanie jak podłaczyć zwrotną, za ISO żółt kabelek zawrócić
i podłącz do miejsca gdzie ma być zasilanie po stacyjce ?

Chciałbym zeby radio działało po przez włączenie przez stacyjke i normalnie przez on/off w radiu (bez kluczyka w stacyjce) - czy to wogóle mozliwe ?
Jeśli nie to ja to zrobić zeby włączało się przez on/off niezależnie od kluczyka i stacyjki

Poproszę kolorami kabelków
  
 
Cytat:
2007-07-04 14:14:31, Anntom pisze:
Duzo piszecie a ja nadal nie kumam Przy radiu Pioneer jets wtyczka do radia i za nim złącze ISO I teraz pytanie jak podłaczyć zwrotną, za ISO żółt kabelek zawrócić i podłącz do miejsca gdzie ma być zasilanie po stacyjce ? Chciałbym zeby radio działało po przez włączenie przez stacyjke i normalnie przez on/off w radiu (bez kluczyka w stacyjce) - czy to wogóle mozliwe ? Jeśli nie to ja to zrobić zeby włączało się przez on/off niezależnie od kluczyka i stacyjki Poproszę kolorami kabelków


podłączasz wszystkie zasilania nie przez stacyjkę, ale bezpośrednio z skrzynki bezp. Wtedy jednak, jak zapomnisz wyłączyć radia, to po wyjęciu kluczyka Ci wypije aku. Dodam, że stacyjka ma 4 położenia: 0, 1, 2-pompa paliwa, 3-zapłon. Radio ma 2 zasilania: jeden musi iść na stałe (podtrzymanie pamięci), drugi jest do włączania. Ja podłączyłem drugi pod poz 1 stacyjki.
  
 
Zeby podłączyc pod pozycje stacyjki 1 trzeba specjalny kabelek podłączyc do stacyjki czy jest inny sposób?
  
 
Cytat:
2007-07-04 14:52:34, Anntom pisze:
Zeby podłączyc pod pozycje stacyjki 1 trzeba specjalny kabelek podłączyc do stacyjki czy jest inny sposób?


ze skrzynki bezp. leci kabel do kostki stacyjki. Możesz podpiąć się w skrzynce, na kabel, lub w stacyjkę. Tak czy owak kabel trza ciągnąć. Można też podciągnąć z zasilania nawiewów lub jakiegoś włącznika (sprawdż miernikiem, gdzie pojawia się + w określonej pozycji stacyjki).
  
 
O.K. więc jakie kabelki (kolory) połączyc ze soba aby ominąć załączanie ze stacyjki ?
  
 
klik
w dziale Audio jest wątek podwieszony z info co i jak.
kostka ISO
  
 
opis kostki ISO
czyli żółty z czerwonym z kostki razem do czerwonego w stacyjce. Oczywiście mówimy o standarcie ISO uniwersalnym

[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2007-07-04 15:44:21 ]
  
 
Witam. Jam mam jesczze wiekszy problem. Radio mam podłączane pod napiecie stałe (działa nawet bez kluczyka) a mimo to gaśnie i traci pamięci przy zapalaniu, podłączone zostały oba kable pod stałe napiecie + ten przed i po stacyjce. Myślałem ze to słaby akumulator naładowałem czyściłem klemy i nic. Pomozecie ?
  
 
Piotrek, jeśli masz radio podpięte POPRAWNIE pod zasilanie stałe i MASĘ, a mimo to gaśnie w czasie rozruchu i sie rozkodowuje, to sprawdził bym akumulator. Możliwe, że w czasie rozruchu napięcie spada poniżej wymaganego przez radio i traci ono zapis w pamięci. PO prostu weź miernik i monitoruj stan napięcia w czasie rozruchu. Najlepiej w kostce radia ewentualnie w zapalniczce.