Kierownica - obszycie skórą, naba

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ile moze kosztowac obszycie kierownicy sportowej nowym materiałem chciałbym skórą ,moja jest zniszczona pomózcie

[ wiadomość edytowana przez: widynek dnia 2004-10-31 00:23:45 ]
[ powód edycji: zmiana tytułu na bardziej adekwatny ]
  
 
w Krakowie ok 200zl. Sproboj zrobic to samemu
  
 
U nas w Łodzi Tap-Car słynny na całą Polskę (podobno tylko Java-Car-design jest lepsza), chce za to 80PLN :o. Trochę macie dziwne ceny!
  
 
a jak samemu to zrobic w jakich slepach szukac sorę zeby obszyc taka kiere???
  
 
Cytat:
2004-08-07 15:36:54, moch pisze:
U nas w Łodzi Tap-Car słynny na całą Polskę (podobno tylko Java-Car-design jest lepsza), chce za to 80PLN :o. Trochę macie dziwne ceny!



to ja mieszkam w Łdz i nie wiem o takiej dobrej firmie ??
A ile by chcieli za cała tapicerk w bobku?? Mam w planach welur.
  
 
Uhu ... BARDZO cięzko powiedzieć. Kiedyś pytałem jak tam z obszyciem wnętrza CAŁEGO skórą powiedzieli mi w sumie rozsądną cenę do jakości, ale przekraczającą moje możliwości. 2100PLN. W javie wzieliby więcej. I mam na myśli łącznie ze słupkami i podsyfitką ze srebrną nicią. A welur nie wiem ... natomiast sama deska rozdzielcza w czarnej skórze ze srebrną nicią kosztuje u nich 300pln. Co jest naprawdę rozsądnym rozwiązaniem. To jest na Maratońskiej popytaj się Szary.
  
 
Ja proponuje następujące wyjście: Na giełdach, w sklepach, na allegro często sprzedają skórzane nakładki-pokrowce na kierownice - wygląda to naprawde super. Sportowa kiera zazwyczaj ma mniejszą średnicę, także zedrzyj z niej stare obszycie, kup w sklepie tuningowym skórzaną nakładkę i dotnij ja do średnicy Twojej kierownicy. Do nakładki zawsze dają dratwę do przeciągnięcia między otworami i ściągniecia całości aby idealnie było dopasowane do kiery. Całość wygląda naprawde jakby kierownica miała oryginalnie takie obszycie - jest to nie do odróżnienia, tym bardziej że w przypadku sportowej kiery można zedrzeć stare obszycie. Koszt takiego pokrowca - nakładki wynosi ok 25-35zł w zależności od producenta.

Oto linki z allegro:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=29313047
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=29237035

Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: Leju dnia 2004-08-08 22:21:54 ]
  
 
Uproszczę te linki:
pierwszy pokrowiec
drugi pokrowiec
  
 
Dzięki Moch - sorki że tak od razu nie zrobiłem , ale nie pomyślałem żeby linki wstawić w takiej formie

Pozdrawiam
  
 
No problem LEJU, dopiero zaczynasz. Będzie lepiej!!
Pozdrawiam.
  
 
Pozwoliłem sobie odkopać ten temat bo mam pewne pytanie.

Jak to jest... np kiera Monte Carlo podchodzi poprzez nabe do starego typu malców (nie wiem jak to nazwać... wielowpust... czy jak ?) to czy można by było to jakoś skorygować aby ta kiera weszła do el'a ?
  
 
puk puk... czyta ktoś to forum ?
  
 
najlepije dorobic nowa nabe ja kupilem 2,5 kg walca alu o fi 80 mm i przeznaczylem na straty seryjna. teraz musze pojechac do znajomego na tokarke i zrobi mi nabe cycus glancus koszt alu to 50 zl a wykonanie naby to 30 zł.
Jak bedzie gotowe to zamieszczam foty
  
 
Otóż sprawa wygląda tak. Starsze maluchy (zarowno fl jak i jeszcze starsze modele) mają inny wielowpust niż El. ELeganty posiadają taki sam wielowpust jak Fiaty CC. Wielowpustu nie da się skorygować - po porstu trzeba mieć odpowiednią nabę lub zrobić ja samemu, także kiera monte carlo bez specjalnej naby na pewno nie bedzie pasowała.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-10-28 23:43:16, dejta pisze:
najlepije dorobic nowa nabe ja kupilem 2,5 kg walca alu o fi 80 mm i przeznaczylem na straty seryjna. teraz musze pojechac do znajomego na tokarke i zrobi mi nabe cycus glancus koszt alu to 50 zl a wykonanie naby to 30 zł. Jak bedzie gotowe to zamieszczam foty



Nareszcie ktoś, kto może mi pomuc
Ja nabe mam, ale jest za krótka, i chciałem ją sobie przedłużyć właśnie za pomocą odpowiednio urzeźbionego wałka alu. Jaką długoś ma ten Twój kawałek? Bo ja bym potrzebował gdzieś z 6,5cm. Ile to może kosztować?
  
 
ja osobiscie dorabialem nabe do kiery bo niestety wieloklin nie pasowal jak to wyglada zamieszcze fotki jak tylko klopoty z serwerem zostana rozwiazane . tylko ze nie robielm z alu bo nie mialem kasy a stal mialem za darmo niestety waga to 0,5 kgale koszt 0 zł
  
 
ja bede robil nabe o dlugosci 8 lub 9 cm. Pamietaj, ze musisz kupic o 3, 4 cm wiecej aby tokarka mogla zlapac za cos. Material w Rzeszowie (i pewnie wszedzie indziej) kosztuje 18 zł za kilogram.
Kawałek o dlugosci 13 cm i fi 9 cm wazl 2,5 kg czyli jakies 50 zł.
  
 
Odswierzam. wie mzoe ktos kto w wwa obszyje ladnie i dobrze kiere skora ?
  
 
To ja napsize cos a propo przedłuzki zrobiłem sposobem lukaszac ...Bo w kuble było niewygodnie teraz mam kiere 7 cm blizej... 58 lub 62 podkładki nie pamietam juz..
Podkładki będa na dniach wcisniete do koszulki termokurczliwej a całosc ładnie wyrzeźbiona żeby nie było widać jak to jest wykonane ... Narazie owinąłem izolacją by nie było ciekawskich oczu !!.
Mam przedłuzke o 8 cm z alu ale niestety nie moge jej wyciagnac z firmy jak wielu dupereli które były zrobione przez dłuzszy czas.
ps. Jak ktoś nie wie opis : Lukaszac
  
 
Panowie, a co z naba ze zwykłego maluchowskiego przegubu?? Ja taka mam i sobie chwale, a kiere sam obszyłem zamszem.