Wspomaganie kierownicy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Miałem dzisiaj dziwne zdarzenie: W czasie jazdy z mała prędkością nagle poczułem całkowity brak wspomagania kierownicy, natychmiast zapaliła się kontrolka wspomagania po czym zapaliły się wszystkie kontrolki i silnik zgasł. Po ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy. Po pewnym czasie sytuacja się powtórzyła. Przejechałem jeszcze ze 40 km i wszystko było ok. Czy może ktoś mi podpowiedzieć co to mogło być? Auto Seat Cordoba 1.4 75 KM + LPG rocznik2004
  
 
Sprawdź sobie poziom oleju i czujnik ciśnienia w układzie wspomagania.
  
 
Mam rozwiązanie mojej zagadki....przyczyną utraty wspomagania była poluzowana klema akumulatora. Jeżdzę zawsze na światłach i przy ruchach kierownicy podczas manewrów parkingowych, ilość energii potrzebnej do pracy wspomagania, przewodzona przez poluzowaną klemę była zbyt mała.

Poza tym miałem zbyt niski poziom oleju hydraulicznego
  
 
Witam! A ja mam do Was małe pytanko. Gdzie w Seacie Cordoba z 2004 roku, silnik 1,4. sprawdzic poziom oleju od wspomagania kierownicy i gdzie się go dolewa. Widzę jakiś wlew przy prawym kole z przodu poniżej akumulatora ale nie zaglądałem tam jeszcze. Zawsze jeździłem do serwisu ale teraz rezygnuje i sam bym chciał dogladac podstawowe rzeczy. W instrukcji nic nie ma na ten temat. Z góry dziękuje za odpowiedź.
  
 
dokładnie tam jest zbiornik od wspomagania
  
 
Dziękuję za podpowiedź. Zajrzałem tam dzisiaj. Na korku plastikowym jest krótki "niby"bagnet do mierzenia poziomu oleju. Nie dodyka on do poziomu oleju. I teraz nie wiem czy jest za mało oleju i go dolać, czy wpływ ma na to że olej był rozgrzany po jeździe samochodem i trzeba sprawdzić na zimno. Może jest to bez różnicy. Ewentualnie jaki olej dolać. I jak jeszcze mogę sobie od razu pozwolić, czy w Seacie Cordoba 1.4 benzyna, bo o tym modelu rozmawiamy jest filtr paliwa i czy jest on wymieniany i po jakim przebiegu. Gdzie się on znajduje. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.
  
 
na ciepłym czy na zimnym poziom powinien być widoczny na bagnecie - masz go za mało
oczywiście na na ciepłym będzie go więcej
najlepiej dolać oryginalny kup w serwisie lub na alegro

filtr paliwa jest przy zbiorniku przy kole od strony pasażera
jak się walniesz pod samochód to go widać taka tulejka aluminiowa ze złączkami
ja wymieniam co jakieś 40-50tyś km są tacy co wymieniaą co 30tyś km.
uwaga w tym samochodzie jest jednoprzewodowa instalacja paliwowa-filtr jest nietypowy z czujnikiem ciśnienia który trzeba przełożyc do nowego filtra
w razie jakichkolwiek pytań wal
  
 
Dzięki serdeczne. Teraz już wszystko wiem i obejdę się bez serwisu i zostanie jakieś 500zł co przegląd.
  
 
ale jaa nie mam czujników zadnych
  
 
Cytat:
2007-04-17 19:57:34, uszek pisze:
ale jaa nie mam czujników zadnych


Uszek chodzi o cordobe 6L