1500 zł do wydania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
co mogę wsadzić do forda za 1500 zł żeby jakość dźwięku była znośna (głośniki fabryczne i radio do wymiany)?
  
 
1) na co te 1500zl? Na calosc?
2) czy moge byc uzywane sprzety?
3) jakiej muzy sluchasz?
4) czy ta kasa na sam sprzet czy tez na wygluszenie
Pozdro
Kamyk
  
 
Kwota trochę mała jak na całość.
Niestety za przyzwoite radio trzeba dać 1000zł, do tego głośniki na przód około 300-500zł i już po zawodach.
Zostaje wygłuszenie (około 100zł), jakiś wzmak i sub to kolejne 1000-1500zł.
  
 
no cóż jak na osobę która nie pracuje tylko jest w liceum to sporo. Sprzęt nie musi być nowy, byle dobrej jakości. Niestety kaseciak po rodzicach już ledwo ciągnie a mi by się MP3 przydało.

@ Kamykgdy:
1) niestety na wszystko
2) może być
3) zazwyczaj dance, ale czasem drumowe mixy więc bas musi wytrzymać niezły
4) zależy - jeśli na wygłuszenie wystarczy 100 to sie jeszcze coś znajdzie jeśli nie to 1500 na wszystko

@RAVEN:
Nie chcę wsadzać subwoofera bo czasem w bagażniku wożę rowery i inne spore przedmioty
________________________________________________________
jeszcze jedno - nie chcę nic wycinać drzwiach. Muszę to zrobic szybko i w miare mozliwości w fabrycznych miejscach

[ wiadomość edytowana przez: Xlar1 dnia 2007-03-30 08:37:55 ]
  
 
robie kalkulacje i niestety nie ma szans na cos dobrego ...
żeby łądnie grało musi byc skrzynia jakiś czysty miekki basik
samo w miare radyjko nowe np alpine kupisz za ok 600 pln
skrzynia i wzmacniacz ok ponad 1000 a gdzie reszta ????
głosniki kable itd...... ?
ciezko... lepiej poczekać i dozbierac cos kasiory albo kupic narazie radyjko i dobre przody
  
 
Cytat:
2007-03-30 07:58:51, Xlar1 pisze:
3) zazwyczaj dance, ale czasem drumowe mixy więc bas musi wytrzymać niezły



Jeśli spodziewasz się basu który wytrzyma dance i drumowe kawałki to niestety na sam system przednich głośników musisz wydać minimum 500zł. Aż się prosi o system trójdrożny ale to wydatek ponad 1000.

Cytat:
2007-03-30 07:58:51, Xlar1 pisze:
@RAVEN: Nie chcę wsadzać subwoofera bo czasem w bagażniku wożę rowery i inne spore przedmioty



Rozumiem, tym bardziej jeśli zestaw audio ma być bez suba to koniecznie dobry system przedni

Cytat:
2007-03-30 07:58:51, Xlar1 pisze:
jeszcze jedno - nie chcę nic wycinać drzwiach. Muszę to zrobic szybko i w miare mozliwości w fabrycznych miejscach



I tutaj zaczyna się problem i to poważny. Fabryczne miejsca pomieszczą z bólem głośniki 16cm. Oryginalnie 13cm wchodzi bez problemów ale z tego to Panie basu nie będzie.
Albo przygotowujesz się na cięcie blach i montujesz solidne 16cm albo zostajesz przy tańszych od 16cm 13 ale o basie zapominasz.


Rozumiem że nie masz na więcej kasy, każdy z nas ma problemy finansowe i niestety to problem większościowy.
Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że trochę za mało żeby to porządnie grało.
  
 
Zostaje jeszcze zainwestować w uzywki. Jedyne co to wypadało by mieć nowe głośniki.

Za nowy system na przód grający jako tako zapłacisz około 300 - 500pln( mowa o 16cm). Zaznaczmy przy tym że są to głosniki pod wzmacniacz, a nie jakieś buszmany pod radio. Za uzywane radio ze średniej półki równiez musisz liczyć do 500 pln.

Jak dobrze się zakręcisz to używany wzmacniacz 4*80W RMS wyrwiesz za około 400pln. (2 kanały przyszlościowo)

Tym sposobem możesz sobie zrobić przyzwoicie grający przód.
A co do dobrze kopiącego basu, to bez suba się nie obejdzie. Chyba że wystarczy ci bas częstotliwości żedu 55-300Hz, to możesz sobie zamontować elipsy w półkę. Ale to sa już następne koszta, które już przekraczają twój planowany budzet
  
 
Bez przesady 1500zl to nie jest malo. Ani za malo. Kwestia montazu jest jak najbardziej otwarta bo 16stki w miejscach fabrycznych beda grac pod tapicerke wiec ta bedzie trzeszczec itp
Co do sprzetu to
1) Zestaw przod - duzego wyboru nie ma jezeli ma sie to zmiescic pod tapicerka - Polecam L-6C Powerbass . Ja jestem bardzo zadowolony z nich. Znajdziesz je KLIK tutaj. Ew. rainbow - tez ma woofery ktore sie zmieszcza.
2) Wmacniacz - no niestety nie ma teraz na Allegro zadnych rewelacji ani okazji. Optowalbym za 4kan tak na przyszlosc jak sie suba zachce (a sie zachce). Generalnie polecam Alpine V12 - wzmaki grajace jasno gora, Helix, Rockford itp. Wybierz Audisona jezeli interesuje Cie cieple granie.
3) Radio - jak lubisz wyraznie, ostre wysokie tony to wybierz Alpine, jezeli wolisz bardziej stonowane wysokie tony to polecam Clariona. To takie porady generalne.
4) Wygluszenie drzwi materialami amatorskimi to ok 150zl
5) Okablowanie ok 100-130zl
  
 
ciezko bedzie duzy bas uzyskac z głosników jak bez skrzyni to przody 16 dobre pod wzmaka tył zrobic z mdf wstawic 20 tez pod wzmaka tak jak u mnie tylko jest jeden minus tego duze obciązenie i denerwujace na naszych drogach cały czas półka podskakuje ale to tez nie jest rozwiazanie bo nie starczy 15 stówek na dobre 2 kpl głosników wzmacniacz radyjko okablowanie wygłuszenie mówie o całym sprzecie uzywanym
co do radyjka clarion to polecam jak najbardziej z tym ze nie wszystkim sie taka linia podoba
pozdrawiam
  
 
Cytat:
2007-03-30 10:54:41, Kamykgdy pisze:
4) Wygluszenie drzwi materialami amatorskimi to ok 150zl



Tak sie wtrace w temat, a jakie to sa maty profesjonalne a jakie amatorskie?
bo mam zamiar niebawem wlasnie zajac sie wygluszeniem drzwi i chcialem uzyc takich mat

-----------------
passionford.pl
  
 
no to ciężka sprawa. Niestety nie mogę niczego wycinać w drzwiach. muszę to zrobić sam, a nie jestem zbyt dobry w tych rzeczach i nie chcę kombinować. Niestety nie zapowiada się na większy przypływ kasy, a w wakacje i na studia chcę pojeździć z "klasą". A tak na serio no to radio po rodzicach jest bardzo stare (kaseciak) a głośniki już powoli przy większej głośności zaczynają charczeć. Sprzęt nie musi grać głośno byleby jakość była niezła. Myślę ze bass od 55Hz wystarczy bo fabryczne nawet takiego nie dają więc i tak będę zadowolony jak znam życie. to ma tylko uprzyjemniać jazdę
(do szkoły i do domu i czasem z dziewczyną na weekend). Ogólnie to fabryczny ma chyba 45 watów na głośnik ( teraz na tym radiu są po 2 głośniki szeregowo na kanał/brak fadera - to też wada) i ogólnie to nie musi być bas który zwala z nóg. THX
  
 
_Maly_ - to sa maty amatorskie i do tego jeszcze diabelsko drogie. Ja kupowalem w 3miescie za 5,5zl.
Wejdz na strone APP i zapytaj sie dystrybutora o sklep gdzies niedaleko Ciebie gdzie mozesz je kupic - na 90% bedzie taniej.
Jak chcesz wygluszac profesjonalnie polecam Dynamat - takie minimum to ok 600-800zl na pare drzwi. Jezeli chcesz to zrobic w pelni profesjonalnie to jest to koszt ok 2500zl za pare drzwi.
  
 
NIe sraszcie Kolegi, nie jest tak źle, za te pieniążki da się kupić cos fajnego.

Szukaj radia i wzmacniacza na początek, co do suba to jednak mozna by cos wymyśleć, może jakieś szybkozłącza żeby w razie w wyciągnąć, nie oszukujmy się bez skrzynki basu nie będzie, przynajmniej nie za te pieniądze, chyba że w miejsce zapasówki

s6c kup w POWE s6c z dystansami za zeta, maty app i do roboty.

co do suba, to może cos małego nie zaszkodzi? tak do 25litrów.

Co do radia, to jeśli chcesz dobre to lepiej będzie jak kupisz dobre uzywane cd klasy wyższej nazwijmy to.

Wzmacniacza szukaj za ok 400 na allegro
może cos z tych:
V12
lub
audison

 
 
o subie można zapomnieć, nie chcę i nie zamierzam nic wsadzać, dobry dźwięk muszę uzyskać na podstawowym komplecie 4klasycznych średnio-niskotonowych i ewentualnie wysokotonowych jeśli mi ktoś zapoda pomysł jak je wsadzić i w które miejsce zeby było jak najmniej roboty przy tym. A do rozbudowy / wymiany systemu chcę się zabrac zaraz po maturze czyli mniej więcej 25 maja.
PZDR
  
 
pewnie zaraz po mnie pojada neiktore osoby ale:

radio sony xplod cdx l400x - ok 200zł (dzisiaj)
skrzynia blaupunkta gtb 300hp - 220zł
wzmak carpower HPB602 - 250zł
okablowanie - 70zł
głośniki tył (jakieś tanie 6x9 z allegro) - 60zł
głośniki przód (tutaj jakaś stara seria - niebawem do modyfikacji)

razem mamy koszt: ok 800zł, za reszte kasy mozna wygłuszyc budy i wstawic jakis odseparowany zestaw na przod, ew dolozyc do lepszego radia.

mi ww zestaw (prucz przednich glosnikow) w zupelnosci wystarcza, a hałasu tez narobi jak ktoś lubi