Gdzie mozna zestroić????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Chodzi mi o zestrojenie CB i spr SWR w Rzeszowie moglby ktos dac namaiary na kogos kto sie tym zajmuje
  
 
Witam, zadzwoń sobie do firmy Fokus - (17) 862 91 07 oni maja radyjka i na pewno pomogą, ew. Eksa koło katedry tam na pewno stroją radyjka
  
 
podłączam sie pod wątek dot. stojenia - niestety nie mogę wybrać kategorii kiedy zakładam nowy post - nie wiem czy to wina tego że jestem dopiero co przyjęty na forum czy jakiegoś błedu w skrypcie? (próbowałem z dwóch różnych komputerów)...-uniemożliwia to założenie nowego topicu.

Mam problem z anteną Sirio ML-145 - daje się wystroić tylko na 1,5 SWR na kanale 19. Zachowuje sie tak jakby trzeba było wyciągnąc jeszcze promiennik, ale jest on już maksymalnie wyciągnięty. Facet przy mnie w sklepie rozfoliowywał antenę, mam na to fakture itd tak więc raczej nie ma mowy o jakiś kombinacjach (sztukowanie kabla itd). Stroiłem w dwóch firmach (w tej co kupowałem i poźniej w drugiej do której mam większe zaufanie). W tej drugiej sprawdzali antenę tez omomierzem i wychodzi ze wszystko OK. Powiedzieli że najpewniej przedłurzenie kabla o jakies 0,5 m by pomogło i teraz pytanie: czy jest sesn wymieniać kabel i męczyć temat żeby mi to wystroili na niski SWR ? Antena jest zamocowana na śrdoku dachu, magnesowa. Z góry dziękuję za pomoc!


[ wiadomość edytowana przez: racy dnia 2007-05-16 18:47:36 ]
  
 
Jeśli masz SWR 1,5 to nie warto ruszać kabla. To teoria że zawsze musisz mieć antenę zestrojoną na 1,1. Ważne żebyś dobrze słyszał i dobrze był słyszany przez innych. Mam dość wąskie radio więc na drodze słyszę że ok. 1/3 kierowców ma radia pracujące w piątkach i nic nie robią sobie z tego że śmiecą na kanale.