Oznaczenie felg ET?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ile wynosi prawidłowe (standart felg orginalnych) ET w Fiacie 125P, i jakie są dopuszczalne ET w alusach do tego modelu, tzn czy jak poniżej, czy powyżej od orginalnego ET byłoby najlepiej?
  
 
dla felgi polonezowskiej (i nowszy fiat) 5x13" to ET=29mm
Rozsądne ET to jeszcze 20mm. Powyżej moze trzasnąć półośka Jeśli dasz ET mniejsze niż 29 to koło będize bardziej schowane - tracisz raczej tylko na wyglądzie. To bym dał max ET35mm. Poszukaj jeszcze wątków o felgach

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2005-04-04 18:18:37, OLO pisze:
Jeśli dasz ET mniejsze niż 29 to koło będize bardziej schowane - tracisz raczej tylko na wyglądzie.


A mi sie zawsze wydawalo, że bedzie bardziej wysuniete
  
 
To czyli powyżej ET 29 to koła wychodzą, na zewnątrz, jeśli mniej, to się chowają w nadkola, dobże rozumuję? A co sądzisz o ET 38?
  
 
sory - bład - im mniejsza wartoś tym bardziej na zewnątrz. ET38 bedzie schowane o 1cm w stosunku do serii. Mozna to zniwelować jeszcze jedną tarczką dystansu czyli to da ET33 - tego sie prawie nei zauważy. Jeśłi felga jest szersza niz5" to nawet będize wyglądał troche szerzej.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Kiedyś w ramach eksperymentu założyłem do mojego Poldka plusa felgi od Fiata ritmo 5,5 J14 ET43. Poldi wyglądał jak na wąskim rozstawie kół nie mówiąc już o tym że przy skręcie felga tarła o wahacz. Zdecydowanie odradzam. Olo ma rację do poldka najlepsze to ET20. Mam takie alusy 5,5 J13 ET 20. Autko jest na nich ciut szersze i minimalnie lepiej się prowadzi sczególnie przy oponach 185/60 R13. Polecam.
  
 
Tak troche w zwiazku z pytaniem >>> Felgi <<<
  
 
No własnie czyli ztym et też są rewelacje....
  
 
dla felgi 7,5 cala et 26 jest za duże, tyle mogę powiedzieć, będzie ok przy ok 20
  
 
Wg mnie z normalnych felg łatwo dostępnych w wąskim Poldku i Kancie najlepiej wyglądają ze starszych modeli BMW, nie wiem jakie maja ET ale po założeniu wygląda jakby był szeroki zawias. Znajomy ma takie we Fiacie wygląda nieźle.
  
 
moje felgi maja ET 12 i jezdzi sie klawo. nic nie trze a na zakretach trzyma sie w miare.
  
 
Ładnę masz fele Voy. Jakiej firmy i jaki rozmiar. Strasznie mi się podobają i może bym sobie takie kupił.
  
 
To są właśnie Alpiny ze starszych BMW te Voy'a to chyba 6x15" były jeszcze 5x13"
  
 
to sa 7x15 . I dokladnie tak jak pisze Nomad. Ze starej alpinki sa
  
 
Cytat:
To są właśnie Alpiny ze starszych BMW te Voy'a to chyba 6x15" były jeszcze 5x13"



Nie 5X13 a 6x13 Na szerokim z tymi felami z tyłu koła są równo z błotnikami a z przodu minimalnie wystają

Tak to wyglądało u mnie

  
 
No to trzeba będzie poszukać ale cosik mi się widzi że ciężko będzie takie znaleźć.
  
 
do DF możesz spokojnie upchać takie felgi:



Ich ET to 25

Całość wygląda w ten sposób:






oponki to 195/50/15.


[ wiadomość edytowana przez: mongothealien dnia 2005-04-07 18:25:27 ]
  
 
Zaje.....ste, tylko gdzie takie można dostać?
  
 
Popytaj u kapciarzy i na giełdzie samochodowej ewentualnie allegro
  
 
Mam pytanie : Czy felgi o takich oznaczeniach :
ET : 30
Otwor Centerujacy : 57 mm

wejda do Poloneza Caro `92 (stary typ zawieszenia).

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi.