Maly problem z radiem, albo brak wiedzy.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, wlasnie zakupilme sowj 1 komplet CB. JEstem kompletnym laikiem jesli chodiz o ten sposob porozumiewania sie. Posiadam Omwe Mk3 (blizniak Alana 100+) i Magnuma 165cm. Ogolnie jestme zadowolony z zasiegu tlyko nurtuja mnie 2 problemy w tym sprzecie. 1 z nich to szumy. Z tego co czytalem na formum moje radio nie ma zbyt pozytywnej opinie ale czy jest jakis sposob na zniwelowanie tego zjawiska. Na Modulacji amplitudy sa one znosne ale na mofulacji czestotliwości znacznie uprzykszaja jazde. 2 sprawa jest jeszcze ciekawsza. Podczas naslchu gdy dostrajam (2gałka) w polowie skali potenciometrta nagle wszystki cichnie. CZy to wada sprzetu czy poprostu jakis trick. Sprzet kupilem uzywany i nie posiadma instrukcji wiec nie moge tego dkczytac. PROSZE O POMOC I Z GORY Z A NIE DZIEKUJE.
  
 
1 rzecz to wymień mikrofon na mass 2018 jak nie chcesz żeby twoi odbiorcy sygnału się wkużali.Sprawa 2 to rf gain:w cobra19dx4 skręcałem na 12 godz. w alanie 199 na 16-17 w alanie 18 na 9-10 . to wszystko zalezy od konstrukcji radyjka.
  
 
Chyba nie za bardzo rozumiem odpowedz na 2. CHodzi o kanały???
  
 
To pokrętło o którym mówisz to zapewne squelch, nie służy do strojenia czegokolwiek, jest to regulator blokady szumów, a nie tak jak zasugerował kolega niżej RFGain, którego to radio po prostu nie posiada
Squelch właśnie do tego służy żeby pozbyć się szumów i na tym polega jego używanie, że kręci się dopóki nie nastanie cisza
  
 
Kumpel mi polecil zebym nie podlaczal Cb do gnazda zapalniczki, zeby najlepiej bezposrednio do aku albo do jakiegos innego zelowego i tez do niego dolaczyc mase od anteny. Jaki to wedlug was pomyusl???
  
 
Cytat:
2007-03-14 20:06:39, bart_l pisze:
Kumpel mi polecil zebym nie podlaczal Cb do gnazda zapalniczki, zeby najlepiej bezposrednio do aku albo do jakiegos innego zelowego i tez do niego dolaczyc mase od anteny. Jaki to wedlug was pomyusl???




bezposrednio pod aku jaknajbardziej wskazane nie zapomnij o bezpieczniku na + jak najblizej aku aby przy przypadkowym zwarciu nie sfajczyc auta
aku zelowy nie ma sensu w mobilu dodatkowa masa dołozona do anteny tez nic nie pomoze

pokretło SQ ( cztaj skłercz) słuzy do blokowania sygnałuw słabszych niz ustawione własnie SQ mowiac łopatologicznie ustawiasz na połowe i słyszysz tylko te mobile ktore sa bardzo blisko ale słyszysz je wyraznie bez zakłucen pamietaj ze SQ nie skracasz mocy odbioru czy nadawania to tylko blokada tego co wychodzi na sam głosnik w radiu

jesli cos ma silniejszy sygnał niz blokada to wychodzi na głosnik oraz wpuszczane sa tez sygnały słabsze

ciezko to napisac łatwiej pokazac :/
  
 
Małe sprostowanie: SQ to squelch, czytaj skłelcz, a nie skłeRcz A opis działania bardzo obrazowy
  
 
ok panowie wielkie dzieki, chba juz cos lapie. Troche z tmy pojezdze to mysle ze sam bede gadal jak Wy ahhaha. A jeszcze sprawa filtrow. Slyszlaem ze nie ma sensu ich stosowac bo to zazwyczaj gowno. Co wy o tym powecie???
  
 
Cytat:
2007-03-15 08:52:21, MacTB pisze:
Małe sprostowanie: SQ to squelch, czytaj skłelcz, a nie skłeRcz A opis działania bardzo obrazowy



mała literowka sie wkradła ale mniejsza o nia

bardziej łopatologicznie swiezemu uzytkownikowi nie umiem tego wyjasnic a jesli jest laikiem to zasypytanie go fachowymi stwierdzeniami i tak nie ma sensu bo nie zrozumie



acha a filtry sobie podaruj i lepiej odłoz kase zamiast na filtry to dozbieraj i zmien radio na lepsze bedziesz o 100000 razy bardziej zadowolony
  
 
odnośnie podłączania pod aku. to ja osobiście nie zauważyłem różnicy (U520+Hustler ic-100, na astrze kombi benz.) Z drugiej strony znam ludzi którym podłączenie pod aku poprawiło jakość odbioru w porównaniu z gniazdem zapalniczki.
  
 
Cytat:
2007-03-14 12:24:22, bart_l pisze:
Chyba nie za bardzo rozumiem odpowedz na 2. CHodzi o kanały???


Sorki błąd w sztuce pomyliłem się
  
 
Kolego "MUTRA", widać nie każdemu psu na imię Burek... Ja przy tym samym zestawie podłączonym do zasilania radia sam. Słyszałem wszystko , od pompy paliwa, przez wycieraczki przednie, na tylnej kończąc Dziś mam tego samego Unidena 520 + MARYLAND-a w dziurze i zasilanie prosto z akku... i żądnynch zakłóceń
  
 
Cytat:
2007-05-08 22:26:48, mpachut pisze:
MARYLAND-a w dziurze



a wcześniej na magnesie?
  
 
maryland to antena fabrycznie do montazu w dziurce - mialem tylko upitolilem przy cewce
  
 
dcnt a w którym miejscu masz w ladzie umieszczone radyjko jescli mozna wiedziec? Ja zamontowałem pod schowkiem, ale cos jak mowie to bardzo slabo mnie slychac, natomiast jak położe na siedzeniu to jest wszystko ok. Niewiem dlaczego, może kabel od anteny zabardzo pod pułką sie zagina? pozdro