Podświetlenie nawiewu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Rozebrałem dzisiaj "nawiew" i chce zreperować tą plytkę z kolorami która jest zaraz za żaróweczkami. Fabryczna farbka strasznie się złuszczyła i po podświetleniu były nieładne plamy. Ma ktoś pomysł czym to pomalować na nowo? Moze jakieś doświadczenia? Myślałem nad kolorową taśma izolacyjną, ale nie wiem jaki będzie efekt.

Moja płytka, pozbyłem się już bombli

  
 
Ja prysnąłem lakierem do lamp, transparentnym, uzyskałem kolor jaki chciałem, musiałtm tylko potem taśmą izolacyjną jeszcze podkleić bo za mocno prześwitywało, taśma stłumiła światło.
  
 
Aaaa, widzisz, to jest przecież od przodu... To gorzej... tu gdzie cyferki i strzałki, to nie problem, możesz i taśmą białą izolacyjną i będzie OK, tak nikt nic nie zobaczy, ale gorzej z regulacją temp. Hmmmm
  
 
No i oblepiłem tasmą....z 4 razy, pare godzin poszło psu w d***

Strasznie wygląda po podświetleniu. Może ktoś z gorzowa ma pożyczyć troszke farbki modelarskiej ?
  
 
Mi zrobił to koles ktory robił zegary do mojego essa koszt 10 zł za to i ładnie sie swieci na niebiesko a to co ma sie swiecic na czerwono to na czerwono
  
 
na biale miejsca (tz tam gdzie masz biale kresi nawiewu itd itp) naklejasz niebieska folie, na czerwonych nie naklejasz nic, reszte zamaluj na czarno, a efekt tutaj:






btw licznik jak ktos chce sie pobawic mozna przerobic na taki:



jakby co to sluze pomoca

[ wiadomość edytowana przez: Asior dnia 2007-04-13 21:40:46 ]
  
 
zgadza sie- najlepiej jakas folia
  
 
a jak zrobić wskazówki czerwone P poózcie bo zbieram sie z tym od dłuzszego czasu ale nie mama pojecia ani pomyysłu jak by ładnie zrobić mtyslałem nad białymi tarczami i białym podswietleniem i czerownymi wskazówkami co mysliscie??? pozdro
  
 
jeśli wskazówki maja nieświecić w ciemnościach to wystarczy je pomalować lub wstawić od RS orginalne czerwone.
Jesli maja świecić to są 2 opcje:
1. Wstawić podswietlane od innego auta (zerknij na allegro które liczniki maja takowe) i podswietlic (nie jest to prosta sprawa, ale się da)
2. Pomalować wskazówki farbką fluorescencyjną oświetlić ją Ledem UV (LED i farbka (np nick MoMan) są na allegro).
  
 
ja wzialem wskazowki od renault 19 latwo mozna w nich zmienic kolor podswietlenia od spodu i mysle ze nie bedzie wiekszych problemow z podswietleniem
  
 
Cytat:
2007-04-25 23:18:46, norm pisze:
ja wzialem wskazowki od renault 19 latwo mozna w nich zmienic kolor podswietlenia od spodu i mysle ze nie bedzie wiekszych problemow z podswietleniem


Z tą różnica, że w essim plexi licznika nie jest wyprofilowana pod podswietlenie wskazówek i trzeba "prowadzić" świetło dokładnie pod sama wskazówkę.